Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral hpv

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Oral hpv

Mesut diye bi nick vardı sanırım pozitif. Sizin ağzınızda lezyon var mi dilinizde veya damaklarinizda?

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Benim dudağımda var zaten herşey öyle başladı

Durum
    Kıdemli Üye

Ne yapmalıyım Hangi doktora gitmeliyim nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olacak kimse yok mu? Daha nasıl bulasacagini bile bilmiyorum evde salata tabaklarina kadar ayırdım akşam yemeğinde. Bilgisi olanlar ne olur yardımcı olun

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yapmalıyım Hangi doktora gitmeliyim nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olacak kimse yok mu? Daha nasıl bulasacagini bile bilmiyorum evde salata tabaklarina kadar ayırdım akşam yemeğinde. Bilgisi olanlar ne olur yardımcı olun
    Öncelikle geçmiş olsunnn, bende ağzımda siğil olabileceği şüphesiyle gittim üniveriste Hastanesi'nde test yaptılar sonuç 3 haftaya çıkacak dediler.Siz testi nerde oldunuz.Ve ağzınızda ne kadardır siğil var acaba ? birde yüksek riskli tipler siğil yapmaz diye düşünüyordum onunla avutuyordum kendimi ,bende test sonucum gelince paylaşırım ağız için daha fazla üzülüyorum şu anda kendimde

Durum
    Kıdemli Üye

Inanın akşamdan beri benim dünyam yıkıldı genital olana alistirmistim kendimi 6 tane tip olmasına rağmen. Ağız için çok bir bilgi de yok ne yapacağım bilmiyorum. Mavi laboratuvarda oldum testi ve geçmeyen dudak sigilim yaklaşık 4-5 aydır var

Durum
    Kıdemli Üye

Benimde dudagimdaydi sonra dış etine de geçti kriyo terapi uygulandı bir seans daha düşmedi.Genitalde benimde 6 ve 11 pozitif.Ama ağzımda önceden beri sigilim olduğunu yeni farkettim.Bana da farklı tip çıkacak gibi geliyor.Ama şöyle düşünün ağız için tehlikeli tek tip 16 diye öğrenmiştim ben.Sizin yüksekte olsa 16 değil.Bizim için uzun bir süre gerekli belkide tamamen atmak için ama elinde sonunda atacağız inşallah. 🙏

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Pişmankiz şüphelendiğin sigil dediğin lezyonun resmini yükleyebilir misin ? Belki değildir alt dudakta girinti çıkıntilar oluyor mesala. Bende yüksek riskliler sigil yapmaz diye duymuştum

Durum
    Kıdemli Üye

Sabah yüklemeye çalışırım ama telefonum pek iyi değil belli olursa resimden yüklerim. Peki bu tükürük vs ile bulaşıyor mu doktora sordunuz mu ailemle yaşıyorum hep diken üstünde mi olacağım. Hadi genital için ilişkiye girmezsin ama ağız bu yanlışlıkla Aynı bardaktan su bile içebilirsin birini öpebilirsin Bunun oral ilişki dışında bulaşma yolu nedir

Durum
    Kıdemli Üye

Bulaşma konusunu tam bilmiyorum.Sanirim ağızda siğil varken bulasabiliyor tukurukten vs.Bende ailemle yaşıyorum çok dikkat etmeye çalışıyorum hicbir seyi ortak kullanmıyorum.Oncede şu bardağı tabak falan çok ayırt etmezdim ama o zamanlar bulaştı mi bilmiyorum.

Durum
    arslan_snn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba, bende de oral HPV var tip53 pozitif çıkmıştım. Testi bende Mavi Lab'da yaptırdım. Ancak sizin yüksek riskli tipte siğil çıkması durumu benimde kafamı kurcaladı. Benim ağzımda herhangi bir siğil oluşumu yok kendi taramalarıma göre.

Oral HPV'de bulaştırma konusunu daha önce Honey ile tartışmıştık. Bende başlangıçta büyük bir şoka uğramıştım ve ciddi derecede bulaştırma korkusu yaşadım. Fakat basit şekilde düşünerek düzenli beslenme + morali yüksek tutma + AHCC kullanımı ile bu hastalıktan kurtulacağımızı umuyorum 🙏