Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral hpv

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Oral hpv

Ağızda olan hpv öpüşme ile bulaşır mı yada oral yoldan partnerin cinsel organına mı bulaşır bulaşma yolu nedir bilgisi olan var mı acaba

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Oral hpv

Ağzında dudak ya da dil bölgende siğil varsa öpüşmemelisin söylememe gerek var mı bilmiyorum. Bulaşma ihtimali var tabii ki hpv varsa.

Durum
    Kıdemli Üye

Ben daha çok yeniyim arya inan ki hayatım cuma akşamından beri alt üst oldu. Benim esas sorunum sigil değil akintiydi çok kötü bir deneyim yaşadığım için o adamdan herşeyi bekliyordum defalarca hiv testi falan oldum psikolojim yerlerdeydi sonra araştırırken bu hastalığa denk geldim onun testini yaptım ve 6 tane tipin pozitif olmasıyla hayatımın şokunu yaşadım o zaman farkettim dudağımdaki sigil benzeri kabartı genital bölgede beyaz kabartilar bunlar sigil mi? Ne olur bana yardımcı ol arya ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bana bir yol göster inşallah smear testim iyi çıkar da tedavime başlarım anladığım kadarıyla ahcc haplarini almam lazım ama benim gibi 3ü yüksek risk grubundaki 6 tipe işe yarar mı iki gecedir hiç durmadan ağlıyorum en bilgililerden biri sensin anladığım kadarıyla arya bana yardım et

Durum
    Admin

6 tip çok fazla tabi. 6 tip için 6 ay yetersiz kalıyor. 6 ayda illaki 1-2 tipi yenebilirsin ama 6sını birden sanmıyorum. Sen ahcc alacağın yerle bence konuş 6 tip için bir şey söylemeyeyim ben şimdiden.

Durum
    Kıdemli Üye

Sen bile umutsuz konuşmuşsun arya benim haricimde 6 tip olan başka bahtsız yoktur heralde nasıl bir insana denk gelmişim düşündükçe kafayı yiyorum

Durum
    Admin

Merhaba @pişmankız, umutsuz değilim gerçekçiyim. 6 tane tipin var 6 ayda atlatırsın demek adam kandırmaktır
    6 tipten fazla olan 7 tip gördüm forumda yani yazmışlardı. O da ahcc kullanmaya başlamıştı sanırım, nickini hatırlayamıyorum ama o da biliyordu süreç ve sabır gerektirdiğini.
    Bence tek yapman gereken şu: düzenli jinekoloji kontrolleri, düzenli sigil tedavi ettirme, düzenli ahcc.
    Bunu bir süre yapın umutsuz ve inançsız başlamayın, umutlu olun. 1 tip gidiyorsa diğerleri de gidebilir.

Durum
    Kıdemli Üye

İnşallah dediğin gibi kurtulurum bu illetten arya bugün nevra topalismailogluna randevu aldım smear olacağım kötü bişey çıkar korkusuyla üç gündür uyku uyumadım yapıp sonuç çıkana kadar da uyumayacağım galiba bu kadar riskli tipi taşırken

Durum
    Kıdemli Üye

Arkadaşlar ne olur yardım edin lütfen şimdi oral hpv sonucum geldi tip 31 pozitif!!! genital bölgemdekilerden farklı!!! Allahın belası adam hayatımı kararttı ne yapcam yardım edin ne olur

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ağzınız için propolis kullanabilirsiniz dilinize damlatın. Çay ağacı yağı içeren ağız spreyleri var. Ve en önemlisi bağışıklığınızı yüksek tutun. Daha önce oral hpv olan ve bir sene sonra negatif olmuş biriyle konuşmuştum. Geçiyor yani korkmayın

Durum
    Kıdemli Üye

Ahcc ile o da negatif olur mu çok sağolun inşallah kurtulurum fakat bir anda dünyam karardı hem yüksek tipli olması hemde nasıl bulaştırılıyor hiçbir fikrim yok aynı tabaktan yeme öpme vs. Hiçbişey Bilmiyorum aileme Yada başkasına bulaştırdım mı bilmiyorum oral hpv olacak kadar bahtsız biri var mı bu forumda Benden Başka