Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral hpv

Durum
    Hopeless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Oral hpv

Merhaba bende 5 tip pozitif yanlız değilsin korkma

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arkadaşlar ben genital siğilleri bitirdim 49 tip tarandı ve hepsi negatif ancak oral problemlerim henuz tam anlamıyla geçmedi. Alt tarafta dis etimin arkasinda bi çıkıntı var elimle hissedemiyorum sadece dilim degdiginde hissedebiliyorum. Ankarada oral hpv testi yapan sadece duzen lab var ornegi siz getireceksiniz diyor sadece 2tip 16 ile 18 tariyoruz diyorlar. O yuzden testi hala yaptiramadim. Yaptiran arkadaslar örneği verirken sigilden biyopsi mi aldırdı yoksa suphelendikleri yerlerden pcr cubuguyla mi sürüntü aldi? Veya sadece tükürük ile mi? Nasil bir yol izlemem gerek hala netlesemedim

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Umay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben genital siğilleri bitirdim 49 tip tarandı ve hepsi negatif ancak oral problemlerim henuz tam anlamıyla geçmedi. Alt tarafta dis etimin arkasinda bi çıkıntı var elimle hissedemiyorum sadece dilim degdiginde hissedebiliyorum. Ankarada oral hpv testi yapan sadece duzen lab var ornegi siz getireceksiniz diyor sadece 2tip 16 ile 18 tariyoruz diyorlar. O yuzden testi hala yaptiramadim. Yaptiran arkadaslar örneği verirken sigilden biyopsi mi aldırdı yoksa suphelendikleri yerlerden pcr cubuguyla mi sürüntü aldi? Veya sadece tükürük ile mi? Nasil bir yol izlemem gerek hala netlesemedim
    Viromede mi yaptırdın testi

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Viromede mi yaptırdın testi
    Gittigim doktorun çalıştığı labaratuvar özel özen patoloji gibi biseydi sanırım. Ben direkt labaratuvara gitmedim onlar örnek alip yolladilar

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Umay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gittigim doktorun çalıştığı labaratuvar özel özen patoloji gibi biseydi sanırım. Ben direkt labaratuvara gitmedim onlar örnek alip yolladilar
    Ücret ne ödedın bu arada hangı doktora gidiyorsun ankarada

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ücret ne ödedın bu arada hangı doktora gidiyorsun ankarada
    Nermin kosus e gittim. yalnizca genotiplemenin fiyatını bilmiyorum. ben muayene smear genotipleme ve tum cybh yaptirdim 2.750 lira odeme yaptim.

Durum
    mesut5151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağızda olan hpv öpüşme ile bulaşır mı yada oral yoldan partnerin cinsel organına mı bulaşır bulaşma yolu nedir bilgisi olan var mı acaba
    Öncelikle geçmiş olsun
    Benimde genital bölgemde daha once oluşumlar vardi ve gittigim 3 tane cildiye doktoru da sigil dediler yaktilar aradan 1 ay sonra yeniden bi sigil daha farkettim bunlar gozle gorulen minnacik sigillerdi duzen labaratuvarda biopsi ve suruntu ile test yaptirdim sonuç negatif geldi sadece 4 tip 6.11.16.18 e bakiyomustu negatif geldi. Çok sevinmistim aradan 1 yıl geçti bi iki tane oluşum gordum yeniden genitalimde beynime kan siçradi dedim karar verdim istanbula mavi labaratuvara test yaptirmaya gidecem.
    Bu arada agzimda bi belirti yok ama icim rahatlasin diye oral hpv testi de yaptirayim dedim.
    Neyse genitalden supheli lezyonun uzerinden de dahil olmak uzere 3 çubukla suruntu yoluyla orenk alindi. Daha sonra oral hpv testinde de 3 çubuk kullanildi. Çubuklarin birisini bogazdan suruntu 2. Sini agiz icinden suruntu 3.sunu de dilden suruntu alindi .
    5. Gun sonra sonuclarim cikti ve sonucum genitalde negatif di oral hpv tip 6 pozitif yaziyodu.
    Kbb uzmani profosore gozuktum kamera ile bogazlara felan bakildi agzimin icine sigil olmadigini soyledi.
    Bende kendisine test yaptirdigimi tip 6 pozitif oldugumu soyledim , profosor bana sende bisey yok dedi gardasil aşisi vurun dedi bi daha test ol atlatirsin dedi.
    Ben kendisine opusmeyle virus bulasirmi dedim bulasmaz dedi agzinda sigil yoksa dedi .
    Profosore dedim peki ben oral sex yapmadim bu bana opusmeyle nasil bulasti dedim .
    Bana dedi senin biseyin yok bi psikiyatriye git dedi bu sey senin psikolojini bozmuş dedi . Kafana takilacak bi şey değil bu dedi çogu kiside var dedi bu.

Durum
    Esraes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Peki 3 ay olmuş nasıl bir yol izledin tedavi sürecin nasıl

Durum
    Esraes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ne durumda şu an nasıl bi yol izlediniz

Durum
    Uye1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)