Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Genital bölge traşı

Durum
    Hpvkolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Genital bölge traşı

İlişkiye gireli 15 ay oldu ve ben hpvnin varlığı dan yeni haberim oldu tedaviye başladım tedaviye başlamadan önce sürekli jilet kullandım haftalık veya 2 hafta da bir şuan kullanmıyorum acaba atılmasını engeller mi arkadaşlar hpv nin

Durum
    hpvvv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Genital bölge traşı

Bundan sonra hiç kullanma

Durum
    Eichmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Hpvkolik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlişkiye gireli 15 ay oldu ve ben hpvnin varlığı dan yeni haberim oldu tedaviye başladım tedaviye başlamadan önce sürekli jilet kullandım haftalık veya 2 hafta da bir şuan kullanmıyorum acaba atılmasını engeller mi arkadaşlar hpv nin
    Lokal deri bağışıklığı herşeyden önemli. Dış deri bir sur gibi kalın ve bu virüsün geçeceği bir yer değil.
    Traş olmak deriyi, üstü kapalı bir toprağı kazıyarak altını üstüne getirircesine parçalar.( Biz göremiyoruz fakat mikroskobik olarak öyle.) Siğil kanayıp da bu jilet vurulan deriye temas ederse çatlaklardan sızıp oradaki deri altındaki hücreleri enfekte edebilir. Aynı işlem ağda ve tüy dökücü krem için de geçerli. Bölgeyi çok sabunlamayın, duş lifiyle yormayın. Erkek iseniz sabunla mastürbasyon yapmayın deriyi mahvediyor. Gidin bebeyağı falan alın.

Lokal deri bağışıklığı da kilit önem arzediyor. İyi geceler

Durum
    Eichmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Eichmann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lokal deri bağışıklığı herşeyden önemli. Dış deri bir sur gibi kalın ve bu virüsün geçeceği bir yer değil.
    Traş olmak deriyi, üstü kapalı bir toprağı kazıyarak altını üstüne getirircesine parçalar.( Biz göremiyoruz fakat mikroskobik olarak öyle.) Siğil kanayıp da bu jilet vurulan deriye temas ederse çatlaklardan sızıp oradaki deri altındaki hücreleri enfekte edebilir. Aynı işlem ağda ve tüy dökücü krem için de geçerli. Bölgeyi çok sabunlamayın, duş lifiyle yormayın. Erkek iseniz sabunla mastürbasyon yapmayın deriyi mahvediyor. Gidin bebeyağı falan alın.

Lokal deri bağışıklığı da kilit önem arzediyor. İyi geceler
    Arkadaşlar sabah KPSS ye girdim vücudum öldü beynim allak bullak bir cümleyi 2 defa yazmışım kusura bakmayın 😂

Durum
    Tecrübeli Üye

Bana bulaş oyuzden traş sonrası ilişki bu aklıma geldikçe keyfim kaçıyor ama yapacak bişey yok belki traş etmesem bulaş olmayacaktı

Durum
    Tecrübeli Üye

Savaşmaya devam

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Konuyu hortlatayım dedim çünkü bu hpv ile savaşırken en önemli olay. Çünkü ilk zamanlar jilet yaptığımda çok lezyonum oldu bir de traş makinemi değiştirip 0 traş eden makineyle yaptığımda lezyonlarım oldu. Onun dışında tek tük olmuştur. Veet sensitive touch 2mm ile traş olmayı düşünüyorum şimdi , bir de philips bodygroom 1000 var.
    Karşılaştırma yapacak olursak:
    Veet sensitive touch 2mm ve 4mm başlıkları var ben 2mm olanını kullanmayı düşünüyorum
    Philipsin başlıksız hali 0.5 mm alıyormuş tahriş etmeden, ama yanındaki başlığı da en az 3 mm .

kararsız kaldım 3mm çok uzun 2mm ideal gibi aradaki 100 tl fiyat farkı var deneyimi olan önerebilecek olan var mı kararsız kaldım . veet 100 tl daha pahalı. ama 2mm ideal gelmişti bana bir el atarsanız sevinirim