Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: iyi haber şu

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: iyi haber şu

Alıntı murat2021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım bende şifa bulurum 7 yıl oldu nerdeyse
    7yıl da nasıl atamadın? Dikkat ettin mi yaşantına

Durum
    Avci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Herkese selamlar, bende uzun zamandır bu virüsle uğraşıyorum Ahcc ye yeni başlıyacağım, ancak bir yerde okuduğun birşeyi paylaşmak istiyorum ve kullanan varmı burda merak ediyorum.
    Hpv tevadisi için kanser hastalarına verilen SYKLOFOSFAMİD isimli kemoterapi ilacı, bu ilaçla ilgili araştırmalar ve deneyler var acayip etkisi varmış, kotere falan gerek kalmadan kendi kendine tüm siğilleri döktüğü söyleniyor, bu araştırma 2013 de çinde yapılan bir araştırma, tıbbi dergilerde yayınlanmış, merakım şu kullanan var mı acaba

Durum
    patirik3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz de bunu anlatmaya çalışıyoruz

Benim gibi negatif olup benim dışımda foruma ara sıra girip üyelere yardımcı olan 4-5 kişi anca var yok, diğer herkes gitti.

Ama hala ömür boyu kalır mı, uyur mu gibi başlıklarla mücadele ediyoruz maalesef. Gerçi ben artık mücadele etmiyorum. Forumda 3000 tane başlık var, okumak araştırmak yerine gelip hala soruyorsa ben de yorum yapmıyorum Biz hpv iken deli gibi araştırır okurduk, ben hpv olsam forumdaki bütün yazıları talan ederdim. Şimdiki hpv'ler hiçbir şey okumadan başlık açıyor hey gidi eski hpvlilik hahaha.
    Çok haklısın Arya fakat korkuyoruz inan şuan kendimi suçlu hissettim dediğin gibi yapıyorum fakat daha sistemi çözemedim ama olsun burası psikolojik olarakda motive edici bir yer bence sen birçok insanın duasını alıyorsun ve bir gün eğer negatif olursam hem hikayemi paylaşılan hemde burda aktif olacağım insaAllah çünkü çeken bilir bunu umarım bir gün negatif olarak da yazmak nasip olur

Durum
    Sesame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Herkese merhaba,

1 yıldan beri hpv illetiyle uğraşıyorum( öğrendiğimden beri). Yaklaşık 8 ay ahcc kullandım ve öğrendiğimden beri cinsel hayatım yok. Düzenli spor yapıyorum ve beslenmeme dikkat ediyorum. Ancak geçen ay HPV testi yaptırdım ve gene pozitifim. Öncesinde cin2 çıkmıştı ve Leep işlemi yapılmıştı. Smear sonucumda temiz olmasına rağmen Hpv pozitif çıkınca tekrar kolposkopi yapılmasını söylediler. Ve bugün kolposkopi yaptırdım, biyopsi aldılar. Moralim çok bozuk. Benim yaşadıklarımı yaşayan var mı aranızda, neler yapmam gerekiyor?

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Sesame Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

1 yıldan beri hpv illetiyle uğraşıyorum( öğrendiğimden beri). Yaklaşık 8 ay ahcc kullandım ve öğrendiğimden beri cinsel hayatım yok. Düzenli spor yapıyorum ve beslenmeme dikkat ediyorum. Ancak geçen ay HPV testi yaptırdım ve gene pozitifim. Öncesinde cin2 çıkmıştı ve Leep işlemi yapılmıştı. Smear sonucumda temiz olmasına rağmen Hpv pozitif çıkınca tekrar kolposkopi yapılmasını söylediler. Ve bugün kolposkopi yaptırdım, biyopsi aldılar. Moralim çok bozuk. Benim yaşadıklarımı yaşayan var mı aranızda, neler yapmam gerekiyor?
    Sesame moralini bozma burada insanlar 8 ayda ahcc ile atlatıyorlar ama önemli olan şeyi kaçırıyoruz. 8 aylık hpvli değil onlar. Sen erken teşhis etmişsen ve 8 aydır ahcc kullanıyorsan atamayabilirsin çünkü yüksek riskli tiplerde vücuttan atma süresi 2 seneyi bulabiliyor. Ahcc ile bu süreyi 8 aya indirebiliyoruz. Mesela 8 ayda ahcc ile vücudundan atanlar var ama onlar 1,5 senedir falan hpv ile uğraşan insanlar. Biraz daha sabret ve smear temiz gelse bile 3 ay deflagyn kullan. Sitelerinde nasıl kullanılacağına dair bilgi var. 3 ayda hpvyi negatif yaptıgını söyleyenler bile oldu sitede. (ahcc kullanmadan bile negatif olduklarını iddaa ettiler 3 ayda) cin vakası yaşamışssın kesinlikle öneririm deflagyn kullanmanı. Olmadı gideriz senle elele ukraynaya dert etme hahha

Durum
    Sesame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben de HPV 16 ve 31 var, yani kanser yapan tiplerinden. Leep işleminden ve ahcc kullanımından sonra , hem de sağlığıma dikkat ettiğim için açıkçası negatif çıkmayı umut ediyordum. Deflagn ı kolposkopi biyopsi sonucuma göre kullanabilirim. Hpv testi yapılırken keşke yüzdelik oranını da söyleseler. İlk siğil şüphesiyle gitmiştim ben de koter işlemi yapıldı ve bir daha da çıkmadı ben de siğil falan.

Pandeminin Türkiye de patladığı gün Ukrayna yolcusuydum iptal etmek zorunda kaldım umarım aşı için gitmeme gerek kalmaz. Gidenler olursa da haber versin gelirim koşa koşa

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Sesame Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de HPV 16 ve 31 var, yani kanser yapan tiplerinden. Leep işleminden ve ahcc kullanımından sonra , hem de sağlığıma dikkat ettiğim için açıkçası negatif çıkmayı umut ediyordum. Deflagn ı kolposkopi biyopsi sonucuma göre kullanabilirim. Hpv testi yapılırken keşke yüzdelik oranını da söyleseler. İlk siğil şüphesiyle gitmiştim ben de koter işlemi yapıldı ve bir daha da çıkmadı ben de siğil falan.

Pandeminin Türkiye de patladığı gün Ukrayna yolcusuydum iptal etmek zorunda kaldım umarım aşı için gitmeme gerek kalmaz. Gidenler olursa da haber versin gelirim koşa koşa
    Ben düşünüyorum parayı ayarlayabilirsem önümüzdeki haftalarda planını yapabilirim... Ama bence beni dinle temiz gelse bile smear deflagyn kullan yüksek riskli tipler taşıyormuşsun. Yüksek riskli tiplere karşı iyi bir seçenek deflagyn

Durum
    medusa35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar herkese merhaba. Burada konu nasıl başlatılır bilmediğim için buraya yazmaya karar verdim. Ben 3 aydır hpv pozitifim ve yüksek riskli tipler mevcuttu. Yeniden pop smear vs yapıldı. E nabıza baktığımda virüs izolasyon ve tiplendirme: pozitif ve de DNA dizi analizi 1-10 POZİTİF yazıyor. Bu iki test ne anlama geliyor. Randevum salı günü ve kendimi yiyip bitirmek istemediğimden sizlere danışmak istedim. Bilen tecrübe eden varsa cevap yazarsa çok çok mutlu olurum
    Herkese sağlıklı günler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı medusa35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba. Burada konu nasıl başlatılır bilmediğim için buraya yazmaya karar verdim. Ben 3 aydır hpv pozitifim ve yüksek riskli tipler mevcuttu. Yeniden pop smear vs yapıldı. E nabıza baktığımda virüs izolasyon ve tiplendirme: pozitif ve de DNA dizi analizi 1-10 POZİTİF yazıyor. Bu iki test ne anlama geliyor. Randevum salı günü ve kendimi yiyip bitirmek istemediğimden sizlere danışmak istedim. Bilen tecrübe eden varsa cevap yazarsa çok çok mutlu olurum
    Herkese sağlıklı günler
    Hpv pozitif oldugunu gösteriyor. Ama sanırım 1 veya 10 tip arasında birkaç tipin olabilir ya da hpv tip 1 ve 10 pozitif demek olabilir ama tip 10 diye bir tip olduğunu düşünmüyorum. Belki 1den fazla tip pozitiftir diye 1-10 pozitif yazılmış oabilir.

Durum
    medusa35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim Arya. Sanırım senin dediğin gibi