Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: nolur yardım edin

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

nolur yardım edin

Bende bu illet siğil 3 aydır var. 26 yaşında bekar bir erkeğim. normal bir siğil sanmıştım. geçmeyince araştırıp hpv olduğunu öğrendim. moralim çok bozuk. aileme asla söyleyemem. çalışmıyorum. 26 yaşında oldugum için sigortadan da yararlanamıyorum. mecbur özel hastaneye gideceğim randevu aldım. aktif bir cinsel hayatım da yok. sadece 1 kez cinsel birliktelik yaşadım. bundan 1.5 yıl önceydi. korunmasızdık. çok pişmanım. zaten korkup hiv testide yaptırmıştım negatif çıkmıştı. bir daha böyle bir şeye asla kalkışmam demiştim kendi kendime. bu siğil o zamanlar yoktu. 3 ay önce belirdi. penisin hemen üst kısmında karnabahar şeklinde. hpv fotoğraflarıyla bireber aynı. kesin hpv bu. nasıl geçecek ne yapacağım. yayılmasından çok korkuyorum. akşam hiç uyuyamadım. bütün gece virüs hakkında okudum. sabah ilk iş cildiyeye randevu aldım.doktora giderken tüylerimi kesmesem ayıp olur mu ? siğilleri o şekilde yakabilirler mi ? ya da bilmiyorum işte donduruyorlar mı ne yapıyorlarsa. kanatıp yaymak istemiyorum. bu kadar ciddi bir mesele olduğundan haberim olmadığı için daha önce jiletle keserken 2 kez kanattım zaten. of Allahım ya. nedennn.... masraflı bir hastalık mı ? sürekli gidip yaktırmam mı gerekecek ? buna henüz ilk sefer olduğu için para bulabildim ama sonrası daha da zorlaşacak. daha fazla yayılması için ve tedavi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. tavsiyelerinize açığım. lütfen yardım edin. ailemi üzmek hiç istemiyorum. kendi başıma bu işin içindeyim. psikolojik olarak şimdiden çok kırılganım. dokunsalar ağlayacağım

Durum
    Tecrübeli Üye

Cevap: nolur yardım edin

tipini nasıl bulacağız bunun ? erkeklerde test falan da olmuyormuş sanırım. kansere sebebiyet verir mi vermez mi.? ileride eşime çocuğuma bulaştırır mıyım ? hayatım boyunca ben bununla nasıl yaşayacağım. of allahım

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Jilet yapma, makasla kısaltarak git daha iyi görür doktor.
    Sürekli gidip yaktıradabilirsin, yaktırmayadabilirsin. Bazıları tek bir sefer yaktırtıyor ve bir daha çıkmıyor, bazılarında sürekli çıkıyor. Önceden 2 kez jilet yaptım diye düşünme ben de yapmıştım olan oldu artık
    Ben özel hastaneye gittim kriyoterapi yaptılar. 80 tl ödedim ve inanılmaz basit bir işlem. Eğer para açısından sıkıntın varsa mutlaka kriyoterapiyi öneririm çünkü diğer işlemler daha pahalı.
    Bir erkek olarak ben de ilk zamanlar üzülmüştüm ama sonra anladım ki hpv istisnalar dışında bir erkeğe asla siğilden öte problem yaratmaz O nedenle kendini daha az strese koy, en azından doktora gidene kadar bekle

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı bloggg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tipini nasıl bulacağız bunun ? erkeklerde test falan da olmuyormuş sanırım. kansere sebebiyet verir mi vermez mi.? ileride eşime çocuğuma bulaştırır mıyım ? hayatım boyunca ben bununla nasıl yaşayacağım. of allahım
    Tipini bulmana çok gerek yok ama illa bulacağım diyorsan laboratuvarlar var oraya gidi 600 tl ye yaptırtabilirsin.
    Her ne kadar genelleme yapmak her zaman doğru olmasa da --> siğil yapan tipler kanser yapmaz.

Sende siğil yapan tipin yanı sıra başka tipler de olabilir bilemeyiz ama olsalar bile ne fark eder bu virüs çok çok yüksek ihtimalle 2 sene içerisinde vücuttan atılıyor. Vücuttan attıktan sonra da artık bulaştırıcılığın kalmıyor

Rahat ol kanser felan olmayacaksın

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Kayakar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tipini bulmana çok gerek yok ama illa bulacağım diyorsan laboratuvarlar var oraya gidi 600 tl ye yaptırtabilirsin.
    Her ne kadar genelleme yapmak her zaman doğru olmasa da --> siğil yapan tipler kanser yapmaz.

Sende siğil yapan tipin yanı sıra başka tipler de olabilir bilemeyiz ama olsalar bile ne fark eder bu virüs çok çok yüksek ihtimalle 2 sene içerisinde vücuttan atılıyor. Vücuttan attıktan sonra da artık bulaştırıcılığın kalmıyor

Rahat ol kanser felan olmayacaksın
    çok sağol içimi biraz rahatlattın. sen ne zaman tespit ettin ? yaktıktan sonra tekrar çıktı mı ? 2 kez jiletle tüyleri keserken kanatma olayı çok korkutmuştu beni. yayacağımdan korktum. bir daha bu hastalıktan kurtulana dek asla jilet sürmeyeceğim. inşallaj hepimiz iyileşiriz. çok kötü bir hastalıkmış. bir daha evlenene kadar tek eşli olana kadar da kimseyle korunmalı bile olsa ilişkiye girmeyeceğim. bilinen bilinmeyen 100lerce virüs var... dikkat etmemiz lazım. ben mesela hiv testi yaptırdım negatif çıktı tamam ama bak üzerinden 1 yıl geçti bu virüs çıktı. belki 10-15 yıl sonra başka bir şey çıkacak... ve sana sormak istediğim bir şey daha var. cinsel yolla bulaşan hastalıkların tümüne baktırabileceğim check-up tarzı bir şey var mı ? içim rahat etmiyor. Frengi, Bel Soğukluğu (Gonore) gibi virüslerin testini nasıl yaptırabiliriz? 1 yıl önce doktora gittiğimde "korunmasız bir ilişki yaşadım cinsel yolla bulaşabilecek hastalıklara baktırmak istiyorum" demiştim. sadece kan aldılar. ama bu dediğim frengi ve bel soğukluğu virüsü için bir şey demediler. Cahilim doktora gidiyorum adam yardımcı olmamış. mesela bu hpvden falan bahsetsene bana. benim bu virüsten de haberim yoktu. hiv negatif çıktı diye gidip başkalarıyla ilişkiye girsem hpv virüsünü bulaştırabilirdim. ne yazık ki böyle bir durum var... bilinçlendirmiyorlar.
    millet her hafta başka ilişki yaşıyor. ben hayatım da ilk kez girdiğim ilişki de başıma gelene bak . görüyor musun ? yani bu demek oluyor ki diğer insanlar da kimbilir ne virüsler var ama söylemiyorlar... bulaştırıyorlar. çok yazık. Utanmadan sıkılmadan bu konuların konuşulup bilinçlendirilmesi lazım herkesin.