Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hsv hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olur musunuz

Durum
    Hpvkolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hsv hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olur musunuz

Hsv 2 sahibinyim aynı zamanda evlilik yapabilir miyim

Durum
    mesut5151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hsv hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olur musunuz

Allah beterinden saklasin kan yolu ile bulaşan hastaliklardan birine sahip değilsin dua et.
    Hpv liler bile evleniyorlar tedavi olduktan sonra.
    Sende ki hsv 2 kafana takacak bi durum yok tabiki evlenebilirsiniz.

Durum
    Tecrübeli Üye

Teşekkürler cevabınız için ancak moralim çok bozuk oluyor sebebi hpv ve hsv yi aynı zamanda tasiman hpv için tedavi görüyor um tabi ama hsv benle devam edecek ve bekarım.27 yaşındayım ve ailemin bu olay dan haberleri yok hsv konusunda tam bilgim yok hsv lüks etmediği sürece bulaştıcı değil mis doğru mu

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bu konuda net bir bilgi yok aktif lezyon yokken de bulaştıran çok insan var ve kadınlar daha zor geçiriyor bu dönemi. Hayatınıza alacağınız kadına bildirirseniz daha iyi olur

Durum
    Tecrübeli Üye

Anladım öncelikle hedef hpv.hpv negatif olmak için cabalicaz önce olmadı evlenmem yapacak bir şey yok

Durum
    Saymyname98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bence "olmadı evlenmem" şeklinde bir yargı oluşturmamalısın kafanda. Birsürü insan 1-2 sene içerisinde hpv negatif oluyor. Yapman gereken şeyler belli bu konuda. Hsv konusuna gelecek olursak arkadaşımın ablasında vardı ve şu an evli. Önemli olan şey hayatına aldığın insana karşı şeffaf olmak ve başta kendi sağlığın daha sonra da onun sağlığı için doğru adımlar atmak, gerekli kontrollere gitmek, eşini aşı konusunda bilgilendirmek vesaire. Zaten eğer hayatındaki kişi seni seviyorsa, eksisiyle ve artısıyla seni hayatına kabul ediyorsa, bir de üstelik o da bilinçli davranıyorsa bir problem olmayacaktır diye düşünüyorum. Sevgiler.

Durum
    Tecrübeli Üye

Güzel temenniler için teşekkür ederim

Durum
    Tecrübeli Üye

Hpv için aşı olmayı diyorsunuz değil mi benim evlenmem 5 yıl bulur bu süre içinde negatif oluruz herhalde

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Saymyname98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence "olmadı evlenmem" şeklinde bir yargı oluşturmamalısın kafanda. Birsürü insan 1-2 sene içerisinde hpv negatif oluyor. Yapman gereken şeyler belli bu konuda. Hsv konusuna gelecek olursak arkadaşımın ablasında vardı ve şu an evli. Önemli olan şey hayatına aldığın insana karşı şeffaf olmak ve başta kendi sağlığın daha sonra da onun sağlığı için doğru adımlar atmak, gerekli kontrollere gitmek, eşini aşı konusunda bilgilendirmek vesaire. Zaten eğer hayatındaki kişi seni seviyorsa, eksisiyle ve artısıyla seni hayatına kabul ediyorsa, bir de üstelik o da bilinçli davranıyorsa bir problem olmayacaktır diye düşünüyorum. Sevgiler.
    ..
    Ben tedaviye biraz geç başladım geç teşhis edildi doktorlar ın bilgisizliği sebebi ile 1yil 3 ay önce ilişkiden sonra tedaviye başladım 2 oldu tedavi başlayalı sorun olur mu acaba

Durum
    seval - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Hpvkolik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hsv 2 sahibinyim aynı zamanda evlilik yapabilir miyim
    Baskılayıcı ilaç kullanman lazim. Hergun bir adet waltrex kullanıyor olmalısın. Bu konuda doktorun seni bilgilendirmistir. Evlilik konusuna gelince hsv hpv den cok daha farkli bir hastalık. Hsv seninle omur boyu kalacağından partnerin senden test istemese bile sen söylemek zorundasın. Suç teşkil ediyor kanitladiginda. Farkındayım zor bir hastalıkla mücadele edeceksin. Hpv hicbir sey hsv yanında. Fakat iyi tarafından bakalim. Bugün hiv baskılayıcı ilaçlarla bulastiriciligi olmayan hastalıklar sınıfına girdi. Hsv de baskilanabilirse ki bu mümkün bulastiriciligi olmayacak. Evlilik olayına cok takilmişsin bu yüzden yardımcı olmak istedim. Hic takılma baskiladigin sürece sorun yok. Burda onemli olan gerçekci olmak. Birlikte olacağın kişi ile hsv yi mutlaka paylaş. Kadınlarda bu tarz hastalıklar erkeklere gore cok daha tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor.