Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: moral bozukluðu ve geri kalan her þey

Durum
    moralibozukordek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

moral bozukluðu ve geri kalan her þey

bugün birkaç arkadaþýmla sohbet ederken konu cinsel hastalýklara geldi. hiçbiri hpvli olduðumu bilmiyor. bana hpv ile ilgili korunmam için bir sürü þey söylediler. daha doðrusu bu hastalýðýn ne kadar korkutucu olduðuna dair. beni en çok yaralayan þey “asla geçen bir hastalýk deðil grip olduðun anda direkt siðilin çýkar” demeleri oldu. ben kendimi bu hastalýðý fark ettiðimden beri, hep bir gün geçeceðine dair inandýrarak telkin ettim. hpvli olduðumu kimseye söylemiyorum söyleyemem de. ama bu hastalýk geçmeyecek mi arkadaþlar? ömür boyu taþýyacak mýyýz biz bunu? ben bu moral bozukluðuyla nasýl yaþamaya devam edebilirim ki? hep geçeceðine inandým, hep. ama ya geçmiyorsa?

Durum
    Kayakar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Cevap: moral bozukluðu ve geri kalan her þey

Arkadaþlarýný sana otorite kabul ettiren þey ne acaba? Türkiye'de doktorlarýn bile çoðu bilgisiz bu konuda ve sen arkadaþlarýnýn söylediklerine kulak asýyorsun Dünyada hemen hemen herkesin mutlaka yolunun düþtüðü bir virüsten söz ediyoruz. Bu forumda ve internette bolca bilgi var bakarsanýz görürsünüz ki virüs 2 sene içerisinde temizlenir yazýyor her yerde. Tabi herkes temizleyemez, bazýlarýnda kalýcý olur(küçük bir yüzdede) virüs ama onlarda bile her grip olduðunda çýkar diye bir þey söz konusu deðil. Siz her grip olduðunda uçuk çýkartan birisini gördünüz mü? Þu an olacak þeyi söyleyeyim sana belki 5-6 ay ya da 1 seneye kadar siðilin ara sýra çýkacak, belki ilk yaktýrmandan sonra hiç çýkmayacak ama her ne olursa olsun yaklaþýk 1-2 sene içerisinde bitmiþ olacak bu iþ. Daha sonra ya virüsü atmýþsýndýr ya da atmamýþsýndýr. Eðer atmýþsan zaten siðil çýkmaz bir daha ama atamamýþsan da tekrar siðil belki 10 sene sonra çýkar belki 20 belki de hiç çýkmaz. Bu kadar az sýkýntý yaratan bir virüsü uzun dönemde düþünmek de saçmalýk zaten çünkü belki 5-10 sene sonra kalýcý tedavisi gelecek belki bu 10 sene içerisinde baþka bir þeyden öleceksiniz. Yani amaç bu virüsün kýsa vadeli ataklarýný kesmek olmalý, daha sonra virüsü attýðýný düþünüp hayatýna devam etmek olmalý(ki zaten ekstra kronik rahatsýzlýðýn vesayre yoksa %90 atmýþsýndýr)

Durum
    Tecrübeli Üye

evet ama bu forumda da negatif olup burada gelip yazan kiþi sayýsý çok az olduðu için ikilemde kalýyorum. yani pozitif olanlar burada gelip konusuyorlar ama negatifler az sayýda bu da bende “acaba negatif olamadýlar mý?” sorusunu doðuruyor. bundan 10 sene sonrasýný düþünmüyorum tabii ki ama bu bana göre uzun bir süreç, yani en azýndan “geçecek geçecek” diyerek kendimi kandýrýp sonrasýnda psikolojik olarak bir buhran yaþamaktan daha çok korkuyorum açýkçasý. çünkü dediðim gibi inandýrdým buna kendimi ama ASLA GEÇMÝYOR tarzý belirtmeler beni biraz sarstý

Durum
    Honey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Negatif olanlar o haberi aldýktan sonra ya kýsa bý þekilde negatif olduklarýný yazýp çýkýyorlar yada o anýn verdiði kurtulma psikolojisiyle arkalarýna bakmadan kaçýyorlar.Hatta bazý kiþiler hpv psikolojisi çok aðýr geldiði için pozitifken bile forum gibi sürekli hpv konusunun geçtiði yerlerden uzaklaþmak unutmak istiyor.Forum üzerinden negatif pozitif deðerlendirmek biraz garip olur olaya þöyle bak.Ben bir tablo görmüþtüm 20 25 yaþ arasý hpv pozitif 100.000 kiþi varsa 30 40 yaþ arasý 20 bin civarý gibiydi.Rakamlari hatýrlamýyorum sallamýþ olabilirim.Ama yaþla birlikte hpv vücuttan gitmese bu oran ileriki yaþlarda herkeste olacak kadar çok olurdu.Rakamlar azalmaz artardý.Yani bunu yeneceðimize inanmamýz lazým.

Durum
    Tecrübeli Üye

teþekkür ederim desteðiniz icin🌸

Durum
    darkFTH - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhabalar. Ben negatif olarak bulunuyorum bu sitede yazmýyolar falan az demiþsiniz. Bu hastalýkla uðraþýrken aklýmdan çýkmadýðý için nerdeyse günümün çoðunu bu sitede geçiriyordum Arya çok iyi bilir eski üyelerden biriyim. Yaklaþýk 2 sene önce negatif oldum hastalýðý yendim. Þimdi þöyle bir durum var hastayken sürekli buraya girmen çok normal bir durum çünkü sürekli aklýnda ama hasta deðilken neden insan gelip sürekli buraya girsinki. Bir süre sonra unutuyoruz çünkü atlattýðýmýz için ki unutmakta zorundayýz neden hpv psikolojisi altýnda ezilelim gelmiþ geçmiþ gerek yok sürekli kafamýzda kalmasýna. O yüzden negatif olanlar yok sitede yada benim gibi tek tük var. Bende arada giriyorum zaten çünkü aklýma bile gelmiyo. Unutmayýn bu hastalýðý sizde yeniceksiniz ve bir bakýcaksýnýzki yýllar geçmiþ aradan unutup gitmiþsiniz. Ayrýca yok grip olunca hortluyo falan hikaye masal onlar öyle þeylere inanmayýn negatif olduðumdan beri kaç kere hasta oldum hiç birþey olmadý. Takmayýn kafanýza kalýn saðlýcakla.

Durum
    Tecrübeli Üye

tabii ki gitmeleri normal ama en azýndan negatif olduklarýný belirtip gitseler bizler icin de cok guzel moral olacaktýr. sonucta negatif olanlar da pozitif olanlarýn gectigi yollardan gecti. size de geçmiþ olsun🌸

Durum
    darkFTH - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ahcc kullananlar kategorisinde bir sürü negatif olup yazýp baþýndan geçenleri antlatýp giden insanlar mevcut. Siz biraz kendinizi þartlamýþsýnýz üzülmeye bence.

Durum
    Tecrübeli Üye

hayýr en baþýndan beri gayet pozitif yaklaþtým ahcc kategorisinde olanlar da epey eski zaten merak etmeyin okumadan etmeden buraya gelip yazmýyorum

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Dark'a katýlýyorum