Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Alanında Uzman Kulak Burun Boğaz Hekimi Arıyorum

Durum
    Lulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV Alanında Uzman Kulak Burun Boğaz Hekimi Arıyorum

Merhaba kader dostlarım..
    Ben bu illetle mi diyim bilemedim 2buçuk sene tanıştım. HPV-16 yım.. Hayatımı tam rayına soktuğumu sandığım bir dönemde yıldırım gibi düştü yaşantıma!

2 yıl önce Süleyman Engin Akhan’a konizasyon ameliyatı oldum sınırlarım negatifti sonucum CIN3 dü ama temiz sınırlıydı. 6 ay sonraki smearim ASCUS gelmişti ancak 1 yıl sonraki smearim ise tertemizdi.. Gel gelelim gelin görün ki 2 yıl sonra, her gün propolis immuneks vitaminler kullanmama rağmen smearim tekrar CIN1 geldi..

İşin en can sıkıcı detayıysa 1 yıl önce küçük dilimden de siğil alındı ufacık bir şey ve o da HPV çıktı ama tiplemesine bakılmadı. KBB doktorları asla durumu ciddiye almadılar resmen benim zorumla alındı o ufacık şey diyebilirim. Ezelden beri bademciklerim sorunlu olduğu için çok kbb gezmişimdir ancak hiçbirinin profesörler de dahil bu konuda özenli olduğuna rastlamadım.

Şimdi küçük dilimin sağ yanında da toplu iğne başından biraz ufak bi siğil benzeri lezyon daha var ve sağ bademciğimde ufak bir leke gibi bir şey var artık kafayı yemek üzereyim. Hem rahim ağzı hem boğaz beni artık çok yoruyor. Yemek borumda da yara filan var reflüden.. iyice evhamlı bir insana dönüştüm.

2 yılda vücuttan atılır mottosu bende işe yaramadı tekrar etti şimdi DeflaGyn kullanıyorum. Ama beni asıl boğazımdaki lezyonlar korkutuyor..

Kusura bakmayın çok konuştum ama anlatmak zorundaydım yeni üyeyim.. ağızda siğil yapan hpv tür olarak 16 olabilir mi (ki bence sanırım öyle çünkü aynı lanet şahıstan geçti) bir diğer sorum benim gibi biri var mı burada 😭???

Önerebileceğiniz işini ciddiye alan ve beni kanser olmaktan ölmekten kafayı yemekten kurtarabilecek bir KBB uzmanı var mı İstanbulda?

Hepimize geçmiş olsun 😔🙏🏻

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: HPV Alanında Uzman Kulak Burun Boğaz Hekimi Arıyorum

Öncelikle çok geçmiş olsun.Bende ağızda siğil şüphesi ile geçen hafta cildiyeye gitmiştim.Onlarda siğil olduğunu söylediler.Daha önce 3 4 tane doktor gezmistim bende, kimi KBB kimi cildiye hiç biri anlamadı.En son siğil olduğu garanti olunca bir KBB profesörü boğaz ve gırtlaktan kamera ile inceledi.Siz gittiğiniz doktorlarda bunu talep etmiş miydiniz ve temiz miydi ?
    Ben ilk öğrendiğim de aşırı endişelendim hala daha korkuyorum.Genital bölgede 6 ve 11 im o yüzden ordan pek korkmadım ama ağızda farklı bir tip olma ihtimali var , çünkü genitalden çok önce ağzımda siğil vardı.Bu salı oral hpv testi olacağım.İstanbulda oturmadığım için doktor bilmiyorum ama sizi gayet iyi anlıyorum.Oral hpv olmak ayrı bir psikolojiye sokuyor çünkü doktorlar anlamıyor bile.Bu salı bir şey öğrenirsem size yazarım.Tekrardan geçmiş olsun hepimize 🙏🙏

Durum
    engineerb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV Alanında Uzman Kulak Burun Boğaz Hekimi Arıyorum

merhabalar, boğazında sıkıntı yaşayanlar geçmeyen düşük dereceli ateş ve boğazda yanma hissediyorlar mı ?