Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doktorum oral hpv testi için aradı !!!

Durum
    Negatif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Doktorum oral hpv testi için aradı !!!

Valla benimde damağımda ve diş etimde beyaz oluşum var damağımda sivilce gibi nokta çıktı dilime değiyor o kendi oluşumu damağın yapısı diyor sma sivilice gibi dilime değiyor nasıl kendi oluşumuysa burda bir arkadaş tip 16 diş etinde siğil attı benimde aynı yerde beyaz oluşum var ama o kadar çıkık değil bunada aşırı minik bir şey diyemem ama aft olabilir dedi siğil diyemiyorum çünkü tanı koyucak kadar küçük dedi ama bence siğil değil dedi ama damağımdaki siğil bence güvensem mi bilemedim bir eğitim araştırmanın cildiye doktoru

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hangi şehirlerde olduguna nasil bakıyoruz bu test icin. Ben bulamadim da bilen birisi yardimci olabilir mi

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Negatif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla benimde damağımda ve diş etimde beyaz oluşum var damağımda sivilce gibi nokta çıktı dilime değiyor o kendi oluşumu damağın yapısı diyor sma sivilice gibi dilime değiyor nasıl kendi oluşumuysa burda bir arkadaş tip 16 diş etinde siğil attı benimde aynı yerde beyaz oluşum var ama o kadar çıkık değil bunada aşırı minik bir şey diyemem ama aft olabilir dedi siğil diyemiyorum çünkü tanı koyucak kadar küçük dedi ama bence siğil değil dedi ama damağımdaki siğil bence güvensem mi bilemedim bir eğitim araştırmanın cildiye doktoru
    Eğer sonradan oluşan bi seyse üstüne gidin bence.Her doktor aynı şeyi söylemiyor bazen. Yüksek riskli tipler siğil yapıyor mu oral da bilmiyorum.Bende 16 18 çıkmadı ama.Genital bölgede 6 11 pozitifim ağızda 6 ve 11 de çıkmadı bende anlamadım.Ben ağız için 7 tane farklı doktora gittim 5 ay içinde. KBB de sadece bir tanesinden memnun kaldım ağızda da şimdiki doktorumla devam edicem sanırım.Hpv konusunda doğru doktoru bulmak çok zor : ((

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı cgdmsrgll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi şehirlerde olduguna nasil bakıyoruz bu test icin. Ben bulamadim da bilen birisi yardimci olabilir mi
    Mağdurella söylemişti bu testi nerede olabilirim diye yazınca sağlık Bakanlığı'nın uygulaması çıkıyor testin adını ben bahsetmiştim öyle arayabilirsiniz. 15 20 şehirde vardı.

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Tesekkur ederimm
    Alıntı Honey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mağdurella söylemişti bu testi nerede olabilirim diye yazınca sağlık Bakanlığı'nın uygulaması çıkıyor testin adını ben bahsetmiştim öyle arayabilirsiniz. 15 20 şehirde vardı.

Durum
    Kıdemli Üye

Yine bir durum güncellemesi ile geldimm.Daha önce bu başlığı okuduysanız başımdan geçenleri bilirsiniz.En son 13 Ekim'de dudağımda ki bir çıkıntıdan biyopsi alınmıştı.İslem gayet acısız ,5 dklik bı işlemdi ve 3 gün içinde hiç işlem görmemiş gibi dudağım iyileşmişti.

O biyopsinin sonucu: SKUAMÖZ PAPİLLOMLA UYUMLU HİSTOPATOLOJİK BULGULAR yani bizim anlayacağımız dille sigilmiş evet.

YORUM kısmı ise : İN SİTU HİBRİDİZASYON YÖNETİMİ İLE ÇALIŞILAN HPV(LR ) NEGATİF'tir. Bunun da ağızdan sürüntü yönetimi ile alınan 6 11 16 ve 18 tiplerine bakan test sonucunun negatif olduğunu biliyordum o bilgi yazılmış diye düşündüm.

Doktoruma sonucu attım ve 11 Kasım'da gelmemi söyledi çünkü dudagimin haricinde dış etimde de ışıkla bakıldığında 3 4 noktada iğne ucu kadar beyazlık vardı.Muhtemeln oralara bı işlem uygulanır diye düşünüyorum. O günkü duruma göre yine uygulayacağım.

Bu arada öğrendiğim bazı bilgiler : Yüksek riskli tipler genelde genitalde siğil yapmıyor diye biliyoruz ama ağızda bir hastada siğil yaptığına dair makale okudum.Ve öğrendiğim kadarıyla ağızda 25 tip oral hpv yapabiliyormuş.

Makaleyi buraya bırakıyorum okumak isteyenler için:
    https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/54086

Durum
    Kıdemli Üye

Bir diğer 10 yaşındaki diş etinde papillom olan hastanin tedavisini anlatan makale : https://dergipark.org.tr/tr/download...le-file/165491

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Doktorun mu bu biyopsi sonucunu sigil olduğunu söyledi?

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Mağdurella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktorun mu bu biyopsi sonucunu sigil olduğunu söyledi?
    Hayır daha doktorla görüşmedim ama internetten okudum biyopsi sonucunu.

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Yine de doktorla görüştükten sonra yazsaydın belkide farklı yorumlar

Bu Konu için Etiketler