Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doktorum oral hpv testi için aradı !!!

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Doktorum oral hpv testi için aradı !!!

10 Eylül'de ağzımda siğile benzettiğim oluşum için bir üniversite hastanesine gittim.Alt dudağımda benim bildiğim bir yıldır vardı.Ve daha 4 ay önce genital bölgede hpv teşhisi konmuştu.Yani önce ağızda hpv pozitif olmuşum, siğil çıkartmışım.

Doktorum siğil olduğunu söyledi , ve kriyoterapi uyguladı.3 seansta düşeceğini söyledi.Çünkü ağızda genitaldeki kadar tek seansta uzun tutulmuyormuş.Ben ağzımda siğil olduğunu öğrenince panik yaptım.Önceden araştırdığım iyi bir KBB profuna göründüm.Boğaz ve ses tellerime kadar kamerayla baktı ve gösterdi.Oralarda siğil yoktu.Bir başka yazıda bu muayeneyi daha ayrıntılı yazmıştım zaten.Sigile kriyo uygulandığı için biyopsiye yollayamayız bozulmuştur yapısı dedi sorduğum doktorlar.

Daha sonra bugün kriyo yaptırdığım cildiye doktorum aradı.Üniversiteye yeni oral hpv testi geldi, swap cubuguyla ağzınızdan örnek alıp inceletebiliriz.Siz çok endiselenmiştiniz o yüzden sizi arayıp haber etmek istedim.Bu salı gelebilirsiniz dedi.Ve testin ücretini sorduğumda da yok dediler.Birincisi bir üniversite hastanesinde bu kadar ilgilenmelerine şaşırdım, ikinci olarakta böyle bı hizmet her devlet Hastanesi'nde uygulanacak mi merak ettim.Oral hpv testinin varlığından bile birhaber olan doktorlarımız ve merakla yaşayan bizler için bu şaşırtıcı ve güzel bir gelişme olacak gibi eğer öyleyse.

Salı günü oral hpv testini olup 2. Kriyo seansımı da yaptıracağım.Aklımda bir kaç soru var sizin de merak ettiğiniz şeyler olursa sorabilirim.Oral hpv sürecimi buradan güncelleyeğim gelişme oldukça.

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Doktorum oral hpv testi için aradı !!!

Inşallah negatiftir hangi şehir ve adı ne üniversitenin. Bir uygulama var sağlık bakanlığının bu testi nerede olabilirim diye bulunduğun sehirdeki tüm hastanelerin testlerini gösteriyor bi bakabilirsin

Durum
    Kıdemli Üye

Negatif değilimdir çünkü siğil var ama en azından genitalde olduğu gibi düşük risktir inşallah, baya merak ediyorum ne olacak.Pamukkale üniveristesiydi.Tesekkur ederim bir bakıcam dediğiniz uygulamaya

Durum
    mesut5151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bende lezyon olmamasina ragmen tip 6 cikti insallah sizde de yoktur diyecem ama en kotu durumda zararsiz dusuk risklidir umarim.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı mesut5151 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende lezyon olmamasina ragmen tip 6 cikti insallah sizde de yoktur diyecem ama en kotu durumda zararsiz dusuk risklidir umarim.
    Umarım öyledir 🙏

Durum
    Camel19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Doktorun adını öğrenebilirmiyiz lütfen bende gitmeyi çok istiyorum.

Durum
    Kıdemli Üye

Gelişme oldukça burada güncellleyeceğim demiştim.
    Geçen perşembe doktorumun ağızda oral hpv testi yapabiliriz demesi üzerine bugün cildiye bölümünde randevum vardı.
    Doktor bir tane çubukla iki üç noktada siğil olduğundan şüphelendigimiz yerlere çubuğu sürterek örnek aldı.Genitaldeki gibi ağrısız acısız kolay bir işlem.Testin sonuçları 3 hafta sonra çıkacakmış.Birde şunu sordum belki yaptırmak isteyen olur diye , bu testi herkese yapıyor musunuz dedim doktorda ağzında siğil olduğundan şüphelendigimiz herkese yapıyoruz , zaten bu test yeni geldi dedi.Bu seansta kriyo uygulamadık test sonucuna göre patoloji yaptırmak istersem siğillerin yapısı bozulur görünmez patoloji sonucunda diye.
    Birde şunu sordum genitalde siğil yapan tipler düşük riskli grup oluyor ağiz içinde aynısı geçerli midir ? Doktorda tam net olmasa da siğil yapan tiplerin düşük riskli olduğunu düşünüyoruz dedi.
    3 hafta sonra sonuçlarım inşallah güzel gelir en azından düşük riskli gelir.Ve yine o güne bir dermatoloji profesöründen randevu aldım.Bakalım o zaman neler olacakkk 🍀

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hocanı değiştirecek misin? Farklı bir dermotoji yazmissin. Birde bu testi oral hpv testi olmak istiyorum diye mi adlandıricaz ve kaç tipe bakiliyormus rica etsek sorabilir misin ?

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba bu testin tam adı nedir acaba? Sağlık bakanlığının hangi test nerede yapılır uygulamasından Bulunduğum şehirdeki üniversite hastanesini sorgulatacağım.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Mağdurella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocanı değiştirecek misin? Farklı bir dermotoji yazmissin. Birde bu testi oral hpv testi olmak istiyorum diye mi adlandıricaz ve kaç tipe bakiliyormus rica etsek sorabilir misin ?
    Aslında şu anlık memnunum , ama doktorun yanı sıra hastanenin sistemi çok hoşuma gitti.Bir asistan doktor birde danışman doktor oluyor.Hatta odada iki üç tane de tıp okuyan (ogrenciydi sanırım onlar) yine doktorlar vardı.Yani tek bı kişinin verdiği bir karar değildi.Hatta geçen gittiğim asistan doktorla bugünkü gittiğim asistan doktor farklıydı ama danışman doktor aynıydı.O yüzden bana ilk gittiğim doktorun aldığı notları okudu şu iki hastalık arasında kalınmış ama polip olmasından suphelenilmis.Ciddi bı problem olmayacağını düşünmüş doktorunuz.Saydigim noktalara kriyo uygulanmış falan dedi.Yani aynı hocanın farklı doktor olmuş öğrencileri diyeyim.Onlar her koşulda aynı danışman doktora soruyorlar.Doç.dr. Hülya cenkti danışman diye bahsettiğim doktorun adı.

Gittiğim hastane eğitim araştırma hastanesi, diğer eğitim araştırma hastanelerinde de aynı sistem mi uygulanir bilmiyorum başka şehirde gitmedim.Ama diğer bölümlere annem gitmişti onda da bu şekilde danışan-asistan şeklinde işliyormus sistem. Farklı doktor istemem de aynı haatane de bu kez doçent değil birde prof doktora görünmek için ama bu kez ücret ödeyeceğim 102 TL imiş randevu ücreti.Normal bir özel hastanede sıradan bir doktor bile daha pahalı.O yüzden birde bunu denemek istedim sonuçta tedavim aynı yerde devam ettiği için problem olmaz diye düşündüm.Hatta sırası da çoktu bir ay sonraya ancak gün alabilmiştim.

Bu Konu için Etiketler