Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doktorum oral hpv testi için aradı !!!

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Doktorum oral hpv testi için aradı !!!

Test konusunda da ben sorduğumda ağzında siğil olmasından şüphelendigimiz herkese yapıyoruz dedi doktor.Sigil benzeri bir oluşum görmeden yapiliyor mu bilmiyorum.Zaten testin yeni geldiğini söyledi hatta bir iki kez dedi bunu önceden kadın doğumda yapılıyordu bu işlem şimdi ağız içinde geldi falan diye.

Kaç tipe bakıldığıni sormak hiç aklıma gelmedi o an heyecanla.Ama sonuç cikinca bakarım.Oral PCR testi gibi bişey dedi diye hatırlıyorum testin adını da.Ama tam net hatırlamıyorum yine ne yazık ki.Bunlari sonuç almaya gittiğimde öğrenir yine guncellerim zaten.Agız konusu baya soru işaretleri olan bir konu olduğu için böyle uzun uzun yazıyorum.Keske başıma gelmeseydi ama geldi ne yazık ki.O yüzden en azından burda süreci paylaşıp başkalarına yardımcı olayım 🙏

Durum
    Camel19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Honey mesaj kutunu temizleyebilirmisin mesaj atamıyorum. Kusura bakma umursamadı diye düşünmemi istemem.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Camel19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honey mesaj kutunu temizleyebilirmisin mesaj atamıyorum. Kusura bakma umursamadı diye düşünmemi istemem.
    Sildimmm yazabilirsin

Durum
    Kıdemli Üye

Bugün oral hpv test sonucum çıktıııııı😂Hikayemi okuyanlar varsa başta ağzımda siğil olduğundan şüphelendiğimi ve doktorumun eve geldiğimde test olabilirsin diye aradığını bilirler.O testin sonucunu bugün öğrendim ve sonuç NEGATİF.

Test 4 tipe bakıyormuş 6,11,16 ve 18.
    Genital bölgemde de 6 ve 11 olduğu için 6 ve 11 olmasından şüpheleniyordum.Ama değilmiş.

Testi Denizli'de üniversite hastanesinde oldum.Bir ücret ödemedim.

TESTİN ADI : Real time PCR 1-5 çift (HPV)
    Burda bir arkadaşımız testin adını sağlık Bakanlığı'nın sitesinde arattiginizda hangi şehirlerde olduğu yazıyordu.Ankara Antalya Bursa Denizli Isparta Zonguldak bunlar hatırladığım şehirler.Siz girip daha ayrıntılı bakabilirsiniz.

22 Eylül'de örnek alındı 30 Eylül'de sonuç çıkmış.

13 Ekim'de yine randevum var bu kez sanırım patoloji yapılacak.Sigilse bile tehlike oluşturacak bir tip değil o beni rahatlattı.Sigil mi çıkar patoloji sonuçlarında onu da bilmiyorum ama şu an biraz olsun rahatlamış hissediyorum.
    Süreç bu şekilde ilerliyor merak edenlere faydalı olur umarım.Herkese acil şifalar diliyorum 🙏🏻😇

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Belki de o dondurduğun şey sigil değildi. Patoloji en doğrusu. Diğer tipler için de pozitif çıkmadığına sevindim. Fakat bu testin yaş sınırı var mi genitaldeki gibi. 30 yaş üstü musun mesela.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Mağdurella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki de o dondurduğun şey sigil değildi. Patoloji en doğrusu. Diğer tipler için de pozitif çıkmadığına sevindim. Fakat bu testin yaş sınırı var mi genitaldeki gibi. 30 yaş üstü musun mesela.
    Tek seansta donmadi o yüzden bu salı gittiğimde patoloji isteyeceğim.Bende sevindim Keşke biraz daha kapsamlı olsaydı kaç tip olduğunu daha detaylı soracağım.Hayir 22 yaşındayım yaş sınırı yok sanırım.

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Geçmiş olsun. senin adına çok sevindim. benim de şüphelerim var ve sanırım test yaptırmadan kafayı toplayamayacağım. içim içimi yiyo. Nerden bulaştık arkadaş ya sakıncası yoksa bir şey sorucam. sen genital bölgene bulaştırdığını düşündüğün kişiyle oral seks yaşadığın halde mi test sonucun negatif cıktı? Onu merak ettim. Kendime umut olması açısından

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı bloggg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. senin adına çok sevindim. benim de şüphelerim var ve sanırım test yaptırmadan kafayı toplayamayacağım. içim içimi yiyo. Nerden bulaştık arkadaş ya sakıncası yoksa bir şey sorucam. sen genital bölgene bulaştırdığını düşündüğün kişiyle oral seks yaşadığın halde mi test sonucun negatif cıktı? Onu merak ettim. Kendime umut olması açısından
    Çok teşekkür ederim.Son güncellemeyi yapmak aklımdan çıkmış.Dedigim gibi test 4 tipe bakıyordu onun dışında bir tip olabilir belki.En şok 22 Ekim'de cildiyeyey gittim yine.O dudağımda ki parçadan biyopsi alındı.Doktor bence siğile beniziyor dedi ama sonuç hala gelmedi.Ama ben siğil gözüyle bakıyorum artık.

Aslina bakarsanız ben orala nasıl bulaştığını tam çözemedim.Genital bölgemde siğil olmadan önceden beri dudağımda o parça vardı.O sevgilimle bundan 2 yıl önce birlikteydik ama olsa genitalde de olmaz mıydı o zamanlar.Tam net olamıyorum o yüzden.Sizin şüphelendiğiz lezyon var mı ?

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Honey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim.Son güncellemeyi yapmak aklımdan çıkmış.Dedigim gibi test 4 tipe bakıyordu onun dışında bir tip olabilir belki.En şok 22 Ekim'de cildiyeyey gittim yine.O dudağımda ki parçadan biyopsi alındı.Doktor bence siğile beniziyor dedi ama sonuç hala gelmedi.Ama ben siğil gözüyle bakıyorum artık.

Aslina bakarsanız ben orala nasıl bulaştığını tam çözemedim.Genital bölgemde siğil olmadan önceden beri dudağımda o parça vardı.O sevgilimle bundan 2 yıl önce birlikteydik ama olsa genitalde de olmaz mıydı o zamanlar.Tam net olamıyorum o yüzden.Sizin şüphelendiğiz lezyon var mı ?
    Dilimin altında sivilce gibi minicik 2 adet bir şey var siğil mi değil mi belli de olmuyor. Genital bölge ile aynı anda mı belirti veriyor acaba ağız içindeki kuluçkada olmasın hâlâ. Paranoyak oldum

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı bloggg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dilimin altında sivilce gibi minicik 2 adet bir şey var siğil mi değil mi belli de olmuyor. Genital bölge ile aynı anda mı belirti veriyor acaba ağız içindeki kuluçkada olmasın hâlâ. Paranoyak oldum
    Ağız konusu çok karışık gerçekten , o yüzden beni genitalden daha çok endişelendiriyor.O yüzden en iyisi iyi bir doktor bulup iyice göstermek.Ve bana kalırsa özele gitmek yerine üniversitedeki doktorlara görünmek daha iyi, daha bilgili olduklarını düşünüyorum. Dediğim gibi giderseniz o adını verdiğim testi yapabilirler.
    Bende eş zamanlı olmadı ağzımda önce görüldü .
    Ama farketmem daha geç oldu.

Bu Konu için Etiketler