Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV bir başkasına geçerken tip değiştirmez

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

HPV bir başkasına geçerken tip değiştirmez

Forumda bir yanlış anlaşılma var. Hpv bir kişiden partnerine geçerken tip değiştirebilir sanılıyor bazıları tarafından. Bu nedenle iyicene araştırmak istedim ve sonucunu buraya yazıyorum

Hpv bir kişiden diğerine geçerken tip değiştirmez arkadaşlar eğer eşinizde tip6 varsa sizde de tip6 var demektir. Bunun yanı sıra sizde daha önceki ilişkilerinizden kaptığınız hpv tipleri de olabilir o ayrı konu. Sonuç olarak eğer sizde bir tip varsa acaba bunu sevgilime bulaştırdığımda bendeki tip onda şu tip haline gelir mi diye düşünmenize gerek yok. Örneğin sizdeki tip 11 karşıdakine asla tip 16 olarak geçmeyecektir.

Erkekler için ayrıca şunu da söylemek istiyorum. Eğer bunu ilk cinsel ilişkinizden kaptıysanız test yaptırmanıza lüzum yok. Çünkü hem erkeklere yapılan test FDA onaylı değil hem de boşa para kaybı olmuş olur. Bırakın sevgilinize tipleme testi yapılsın çıkan sonuç sizin de sonucunuz demektir.

Ben hiçbir yabancı kaynakta ve forumda hpv partnere geçerken tip değiştirir diye bir şey görmedim. Bir tek bizim forumda böyle bir anlayış var bunu da Nevra ve Hakan hocayla yapılan röportajın yanlış anlaşılmasına bağlıyorum. Röportajda hiçbir şekilde karşıdakine geçerken şu nedenle tip değiştirir gibi ifadeler kullanılmıyor tam tersine virüs kişide farklı sürelerde uykuya kalabildiği için partnerler arasındaki farklı tipler önceki ilişkilerin bir sonucudur deniliyor.

Yabancı bir forumda bu soruyu sordum. Cevaplayanlardan birisi dermatolog diğeri ise cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda eğitimler veren bu konuda uzman birisi. İkisi de sorumu şaşkınlıkla karşılayıp yarı dalgaya alarak asla böyle bir şey olmaz dediler sorunun linkini aşağıya bırakıyorum

https://www.medhelp.org/posts/STDs--...r/show/3058230

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV bir başkasına geçerken tip değiştirmez

Çok teşekkür ederiz önemli bi bilgi. Emeğine sağlık

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu konuda kafası karışık bir çok kişiye ışık tutacaktır eminim. Teşekkürler Kayakar 🙏.Bu çocuğu artık kimse üzemeyecek be ahahaha.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Mağdurella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederiz önemli bi bilgi. Emeğine sağlık
    Rica ederim

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Honey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda kafası karışık bir çok kişiye ışık tutacaktır eminim. Teşekkürler Kayakar 🙏.Bu çocuğu artık kimse üzemeyecek be ahahaha.
    Umarım öyle olur bizden sonra gelenler daha az travma yaşar

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Valla ben doktor röportajında denildi diye senin de söylediğin gibi doktorun dediğini esas aldım açıkçası. Doğru olan buydu çünkü yani doktordan bilgi almak.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben doktor röportajında denildi diye senin de söylediğin gibi doktorun dediğini esas aldım açıkçası. Doğru olan buydu çünkü yani doktordan bilgi almak.
    Tabi ki doğru olan doktordan bilgi almak Arya hanım. Benim söylemek istediğim doktorla olan röportajda aslında doktorun böyle bir şey söylemediği. Yani en azından okuyunca ben öyle anlıyorum. Hpv birisinden diğerine geçerken tip değiştirir diye bir şey söylemiyorlar, farklı inkübasyon sürelerinden bahsediyorlar sadece.

Durum
    Kıdemli Üye

Ekleme: https://www.healthtap.com/questions/...16-while-pass/

Ayrıca bu siteyi herkese öneririm bana kaliteli geldi. İstediğiniz kadar soru sorabiliyorsunuz ve sizin sorunuza benzer soruları görebiliyorsunuz. Doktorlar 24 saat içerisinde cevap veriyor. Sadece hpv için değil aklınıza takılan farklı tıbbi sorular için de kullanabilirsiniz

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Çok iyi ya ne kadar yararlı bilgiler veriyorsun kayakar teşekkürler burası doktorsitesi ile aynı sanırım. gerçek doktorlar mı cevap veriyor ?

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Mağdurella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok iyi ya ne kadar yararlı bilgiler veriyorsun kayakar teşekkürler burası doktorsitesi ile aynı sanırım. gerçek doktorlar mı cevap veriyor ?
    Evet gerçek doktorlar veriyor mağruderalla, ekstra olarak şu siteleri de öneririm:

https://www.askexpertsnow.com/our-experts/ ---> Bu sitede cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda uzman birkaç doktor var 25 dolar karşılığında istediğiniz şeyi detaylıca sorabiliyorsunuz. 25 dolar bizim için biraz yüksek ama onun yerine sorulmuş sorular okunabilir, mutlaka aklınızdakine benzer sorular sorulmuştur. HPV seçeneğini seçmeniz yeterli

https://www.medhelp.org/forums/STDs---STIs/show/98 --> Cinsel yolla bulaşan hastalıklar forumu gibi düşünülebilir. Bazen doktorlar bazen de bu konuda çalışan insanlar cevap veriyor.

Rica ederim