Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Kdemli ye
    yelik tarihi
    08.Austos.2020
    Tecrbe Puan
    3

HPV bir bakasna geerken tip deitirmez

Forumda bir yanl anlalma var. Hpv bir kiiden partnerine geerken tip deitirebilir sanlyor bazlar tarafndan. Bu nedenle iyicene aratrmak istedim ve sonucunu buraya yazyorum

Hpv bir kiiden dierine geerken tip deitirmez arkadalar eer einizde tip6 varsa sizde de tip6 var demektir. Bunun yan sra sizde daha nceki ilikilerinizden kaptnz hpv tipleri de olabilir o ayr konu. Sonu olarak eer sizde bir tip varsa acaba bunu sevgilime bulatrdmda bendeki tip onda u tip haline gelir mi diye dnmenize gerek yok. rnein sizdeki tip 11 kardakine asla tip 16 olarak gemeyecektir.

Erkekler iin ayrca unu da sylemek istiyorum. Eer bunu ilk cinsel ilikinizden kaptysanz test yaptrmanza lzum yok. nk hem erkeklere yaplan test FDA onayl deil hem de boa para kayb olmu olur. Brakn sevgilinize tipleme testi yaplsn kan sonu sizin de sonucunuz demektir.

Ben hibir yabanc kaynakta ve forumda hpv partnere geerken tip deitirir diye bir ey grmedim. Bir tek bizim forumda byle bir anlay var bunu da Nevra ve Hakan hocayla yaplan rportajn yanl anlalmasna balyorum. Rportajda hibir ekilde kardakine geerken u nedenle tip deitirir gibi ifadeler kullanlmyor tam tersine virs kiide farkl srelerde uykuya kalabildii iin partnerler arasndaki farkl tipler nceki ilikilerin bir sonucudur deniliyor.

Yabanc bir forumda bu soruyu sordum. Cevaplayanlardan birisi dermatolog dieri ise cinsel yolla bulaan hastalklar konusunda eitimler veren bu konuda uzman birisi. kisi de sorumu aknlkla karlayp yar dalgaya alarak asla byle bir ey olmaz dediler sorunun linkini aaya brakyorum

https://www.medhelp.org/posts/STDs--...r/show/3058230

zel ye
    yelik tarihi
    06.Nisan.2020
    Tecrbe Puan
    3

Cevap: HPV bir bakasna geerken tip deitirmez

ok teekkr ederiz nemli bi bilgi. Emeine salk

Kdemli ye
    yelik tarihi
    07.Austos.2020
    Tecrbe Puan
    3

Bu konuda kafas kark bir ok kiiye k tutacaktr eminim. Teekkrler Kayakar 🙏.Bu ocuu artk kimse zemeyecek be ahahaha.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    08.Austos.2020
    Tecrbe Puan
    3

Alnt Madurella Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ok teekkr ederiz nemli bi bilgi. Emeine salk
    Rica ederim

Kdemli ye
    yelik tarihi
    08.Austos.2020
    Tecrbe Puan
    3

Alnt Honey Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bu konuda kafas kark bir ok kiiye k tutacaktr eminim. Teekkrler Kayakar 🙏.Bu ocuu artk kimse zemeyecek be ahahaha.
    Umarm yle olur bizden sonra gelenler daha az travma yaar

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Valla ben doktor rportajnda denildi diye senin de sylediin gibi doktorun dediini esas aldm akas. Doru olan buydu nk yani doktordan bilgi almak.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    08.Austos.2020
    Tecrbe Puan
    3

Alnt Arya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Valla ben doktor rportajnda denildi diye senin de sylediin gibi doktorun dediini esas aldm akas. Doru olan buydu nk yani doktordan bilgi almak.
    Tabi ki doru olan doktordan bilgi almak Arya hanm. Benim sylemek istediim doktorla olan rportajda aslnda doktorun byle bir ey sylemedii. Yani en azndan okuyunca ben yle anlyorum. Hpv birisinden dierine geerken tip deitirir diye bir ey sylemiyorlar, farkl inkbasyon srelerinden bahsediyorlar sadece.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    08.Austos.2020
    Tecrbe Puan
    3

Ekleme: https://www.healthtap.com/questions/...16-while-pass/

Ayrca bu siteyi herkese neririm bana kaliteli geldi. stediiniz kadar soru sorabiliyorsunuz ve sizin sorunuza benzer sorular grebiliyorsunuz. Doktorlar 24 saat ierisinde cevap veriyor. Sadece hpv iin deil aklnza taklan farkl tbbi sorular iin de kullanabilirsiniz

zel ye
    yelik tarihi
    06.Nisan.2020
    Tecrbe Puan
    3

ok iyi ya ne kadar yararl bilgiler veriyorsun kayakar teekkrler buras doktorsitesi ile ayn sanrm. gerek doktorlar m cevap veriyor ?

Kdemli ye
    yelik tarihi
    08.Austos.2020
    Tecrbe Puan
    3

Alnt Madurella Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ok iyi ya ne kadar yararl bilgiler veriyorsun kayakar teekkrler buras doktorsitesi ile ayn sanrm. gerek doktorlar m cevap veriyor ?
    Evet gerek doktorlar veriyor maruderalla, ekstra olarak u siteleri de neririm:

https://www.askexpertsnow.com/our-experts/ ---> Bu sitede cinsel yolla bulaan hastalklar konusunda uzman birka doktor var 25 dolar karlnda istediiniz eyi detaylca sorabiliyorsunuz. 25 dolar bizim iin biraz yksek ama onun yerine sorulmu sorular okunabilir, mutlaka aklnzdakine benzer sorular sorulmutur. HPV seeneini semeniz yeterli

https://www.medhelp.org/forums/STDs---STIs/show/98 --> Cinsel yolla bulaan hastalklar forumu gibi dnlebilir. Bazen doktorlar bazen de bu konuda alan insanlar cevap veriyor.

Rica ederim