Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bel soguklugu ve hpv

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bel soguklugu ve hpv

Arkadaslar bogazimda iltihaplanma oldu. Sigile benzettigim taraftaki bademcigimde. Sanirim kulak agrisi yapan bu iltihaplanmaymis. Bugun arastirirken bel soguklugunun bu belirtileri verdigini okudum sigil falan da yaziyodu kafam karisti. Benim en son iliskim martin basinda olmustu. Bel soguklugu olma ihtimalim var mı? Bunu nasil anlariz? Bel soguklugu da sigile sebep oluyo mu bunu bugun ilk defa okudum

Durum
    networkingfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Bel soguklugu ve hpv

Ne yazık ki birçok hastalığın belirtisi birbirine yakın (corona, soğuk algınlığı ve grip gibi). Anladığım kadarıyla iltihaplanma durumunu KBB teşhis etti (öyle değilse öncelikle bir KBB doktoruna görünün derim). KBB'den birşey çıkmaz ve ben rahat edemedim derseniz; cinsel yolla bulaşan hastalıklarda ciddi testler için son ilişkiden sonra 6 ay gibi bir süre testlerde kesin sonuç veriyor diye biliyorum.

Yaptırmak isterim derseniz, test isimleri;

- İdrar kültür testi
    - CYBH Tanı Paneli (bel soğukluğu buraya dahil)
    - HPV Genotiplendirme
    - HPV DNA (HPV Genotiplendirme sonucunuz negatifse, bu testte tespit edilememiş bir HPV tipi taşıyıp taşımadığınıza bakılır)
    - HIV
    - Hepatit-B
    - Hepatit-C

Bu testlerden bazıları özelde, bazıları devlet hastanelerinde yapılıyor. Bazıları her ikisinde de yapılıyor.

HPV için siğil olan bölgenizden numune (biyopsi veya sürüntü) alınıyor. Diğerleri kan ve idrar numuneleri ile tespit ediliyor.

İnternette bir hastalık araştırmak, hasta olmayanı da hasta ediyor. Bu nedenle test yaptırmak en doğru seçim.

Umarım basit bir iltihaplanmadır. Geçmiş olsun.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı cgdmsrgll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bogazimda iltihaplanma oldu. Sigile benzettigim taraftaki bademcigimde. Sanirim kulak agrisi yapan bu iltihaplanmaymis. Bugun arastirirken bel soguklugunun bu belirtileri verdigini okudum sigil falan da yaziyodu kafam karisti. Benim en son iliskim martin basinda olmustu. Bel soguklugu olma ihtimalim var mı? Bunu nasil anlariz? Bel soguklugu da sigile sebep oluyo mu bunu bugun ilk defa okudum
    Bel soğukluğu boğazında iltıhaplanma yapmaz cok nadir olaydır sizde bel sorguklugu varsa eger akıntınız olur idrarda yanma olabılır normal yanma agrı olur basit bir teknık kültürler anlasılır bu

Durum
    sevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cgdmsrgl, lutfen gereksiz yere test yaptirmayin, internette bu tarz seyler okumayin. Bunlar kaygiyi kisa sureli bastirsa da uzun vadede cok artiriyor.
    Internette google akademikten faydalanabilitsniz.
    Onun disinda boyle bir sey olmasi imkansiz. Sigili hpv yapiyor. Iliskinizde 7ay onceymis yani o zamana kadar akintidan agridan hemen ortaya cikmasi gerekirdi. Ben hpv ile bir bakteri daha kapmistim. Siril siril akinti oldu 10gun sonra. Doktor bi ilac yazdi gecmedi, baska bir ilac yazdi sonra hemen gecti. Bakterilerin cozumu daha rahat yani.
    Normal bir bogaz enfeksiyonu olmussunuz anladigim kadariyla. Kulaga vurmasi da normal. Bel soguklugu ile hicbir alakasi yok. Boyle seyler okumayin stres en zararli sey, hpvden cok daha zararli, yani kendinize zarar vermis oluyorsunuz boyle yaptikca. Yeni kaptiniz sanirim hpvyi kayginizi anliyorum hepimiz ayni surecleri yasadik bir suru test yaptirdik. Ama yaptimayin ve internette o tarz siteleri okumayin lutfen.
    Saglikli gunler 🌷

Durum
    Özel Üye

Hepinize tesekkur ederim. Aslinda bi agrim sizim yok devamli ama bu 7 aylik surecte donem donem rahatsizliklarim oldu. Internette de yok sessiz evre bilmem ne yazinca supheye dustum. Sanirim artik arastirmayi birakmalıyim iyice hastalik icat edicem yoksa😀

Durum
    mesut5151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Şupheniz varsa devlet hastanesinde cybh ve idrar testleri yaptirin iciniz rahat olsun.

Durum
    sevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Mesut5151 burası moral sitesi lutfen arkadasimizi daha da telaslandirmayalim. 7ay bel soguklugu sessiz kalir mi hic. Akinti idrar yaparken yanma bir suru belirti olmasi lazim kaptiktan sonra. Bogaz agrisindan bel soguklugu teshisi koyulur mu?
    Bi hastalik olsa zaten cikardi zamaninda test yaptirsa ne olacak. Para-zaman israfi. Dedigim gibi stres her seyden zararli. Internete boyun agrisi yazinca direkt boyun kanseri cikiyo yani internete bakarsak yandik.

Durum
    Özel Üye

Bir yil oncesinde idrar yollarinda bi iltihaplanma olmuştu. Doktora gittigimfe idrar testi vermistim. Bi ilac verdi 2 gunde gecti. Onun disinda bogazim da surda 3 haftadir falan rahatsizlik veriyo. Test yaptirmayi istiyorum ama sonucun kotu gelmesinden korkuyorum. Ailemin yanindayim su an ve maddi ozgurlugum yok o yuzden varsa da bilmem beni sadece psikolojik olarak yipratir. Ne çok hastalık varmış ve ne çok cahilmişim hicbir seyden haberim yokmuş
    Alıntı sevimli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesut5151 burası moral sitesi lutfen arkadasimizi daha da telaslandirmayalim. 7ay bel soguklugu sessiz kalir mi hic. Akinti idrar yaparken yanma bir suru belirti olmasi lazim kaptiktan sonra. Bogaz agrisindan bel soguklugu teshisi koyulur mu?
    Bi hastalik olsa zaten cikardi zamaninda test yaptirsa ne olacak. Para-zaman israfi. Dedigim gibi stres her seyden zararli. Internete boyun agrisi yazinca direkt boyun kanseri cikiyo yani internete bakarsak yandik.

Durum
    mesut5151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı cgdmsrgll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yil oncesinde idrar yollarinda bi iltihaplanma olmuştu. Doktora gittigimfe idrar testi vermistim. Bi ilac verdi 2 gunde gecti. Onun disinda bogazim da surda 3 haftadir falan rahatsizlik veriyo. Test yaptirmayi istiyorum ama sonucun kotu gelmesinden korkuyorum. Ailemin yanindayim su an ve maddi ozgurlugum yok o yuzden varsa da bilmem beni sadece psikolojik olarak yipratir. Ne çok hastalık varmış ve ne çok cahilmişim hicbir seyden haberim yokmuş
    Korkmayin iliskiye girdiginiz partneriniz tek gecelik birisi deilse korkmayin , tek gecelik birisi isede herkes te hıv olacak diye bisey yok ustelik hiv tek bi i likski ile bulasmiyormus okudugum kadariyla.
    Hiv disinda diger hastaliklarinda bi sekilde tedavisi var.

Durum
    Özel Üye

Felaket tellalı mısin😀 hivle alakalı bi belirtim yok ki aslında sadece bogazimda sorun vardi o da bugun normale dondu sayılır yine de testlerimi yaptiricam ailemden uzaklasinca
    Alıntı mesut5151 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korkmayin iliskiye girdiginiz partneriniz tek gecelik birisi deilse korkmayin , tek gecelik birisi isede herkes te hıv olacak diye bisey yok ustelik hiv tek bi i likski ile bulasmiyormus okudugum kadariyla.
    Hiv disinda diger hastaliklarinda bi sekilde tedavisi var.