Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahcc ve alerjik kızarıklıklar acı ve kaşıntı

Durum
    SercanChina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Exclamation Ahcc ve alerjik kızarıklıklar acı ve kaşıntı

Merhabalar yaklaşık 1 aydır Ahcc platinium kinoko kullanıyorum linki: https://qualityoflife.net/products/ahcc-kinoko-platinum iki kutu bitirdim ve bende bazı alerjik reaksiyonlar oluştu normal kullanım önerilerinde günde 2-4 tablet arası toplam 1.5 -3 g arası kullanılabileceği söyleniyor. Ben aslında bunu sabah akşam kullanmayı düşünüyordum ama sonra arya isimli arkadaşın hepsini bir kerede kullanın önerisini gördüm ve yaklaşık 25 gününü sabah direk 3g yani 4 tablet olarak almaya başladım ama yaklaşık 10 gün sonra vücudumda anlamsız ufak kızarıklıklar başladı acılı oluyor genelde çok kızarıkta olmuyor hafif pembemsi şekilde ama fena acı oluşturuyor. Bu ilk olarak bel ve kasık bölgesinde başladı sonra yavaş yavaş kollarımda ve ellerimdede çıkmaya başladı tam kalıcı olmuyor genelde bir yerde çıkan 2 3 gün sonra kayboluyor ama başka yerde çıkmaya devam ediyor ve bayağı acılı oluyor. Hatta uzun bir müddet başımın arka kısmı saçlarımın iç tarafı da aynı şekilde ağrılı acı oluşturdu. Sizce 1.5g sabah 1.5 akşam olarak bölmeli miyim yoksa bu şekilde idare etmeye çalışmalı mıyım? Bu arada aktif olarak selenium 200mg ve ahcc 3g ve propolis kullanıyorum hap olarak son bir hafta bu kızarıklık ve ağrıların propolis alerjisinden şüphelendiğim içi onu kullanmayı bıraktım ama bir değişim olmadı. Sizden herhangi bir alerjik sorunla karşılaşan var mı veya herhangi bir öneriniz var mı? Teşekkür ederim.

Durum
    Tales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Ahcc ve alerjik kızarıklıklar acı ve kaşıntı

Alıntı SercanChina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar yaklaşık 1 aydır Ahcc platinium kinoko kullanıyorum linki: https://qualityoflife.net/products/ahcc-kinoko-platinum iki kutu bitirdim ve bende bazı alerjik reaksiyonlar oluştu normal kullanım önerilerinde günde 2-4 tablet arası toplam 1.5 -3 g arası kullanılabileceği söyleniyor. Ben aslında bunu sabah akşam kullanmayı düşünüyordum ama sonra arya isimli arkadaşın hepsini bir kerede kullanın önerisini gördüm ve yaklaşık 25 gününü sabah direk 3g yani 4 tablet olarak almaya başladım ama yaklaşık 10 gün sonra vücudumda anlamsız ufak kızarıklıklar başladı acılı oluyor genelde çok kızarıkta olmuyor hafif pembemsi şekilde ama fena acı oluşturuyor. Bu ilk olarak bel ve kasık bölgesinde başladı sonra yavaş yavaş kollarımda ve ellerimdede çıkmaya başladı tam kalıcı olmuyor genelde bir yerde çıkan 2 3 gün sonra kayboluyor ama başka yerde çıkmaya devam ediyor ve bayağı acılı oluyor. Hatta uzun bir müddet başımın arka kısmı saçlarımın iç tarafı da aynı şekilde ağrılı acı oluşturdu. Sizce 1.5g sabah 1.5 akşam olarak bölmeli miyim yoksa bu şekilde idare etmeye çalışmalı mıyım? Bu arada aktif olarak selenium 200mg ve ahcc 3g ve propolis kullanıyorum hap olarak son bir hafta bu kızarıklık ve ağrıların propolis alerjisinden şüphelendiğim içi onu kullanmayı bıraktım ama bir değişim olmadı. Sizden herhangi bir alerjik sorunla karşılaşan var mı veya herhangi bir öneriniz var mı? Teşekkür ederim.
    Benim dış vulva da da çok kötü kaşıntı oluyor dün ve bugün deli gibi kaşındı hemde çok kötü şekilde. Hala kaşınıyor. Bende birsürü şey içiyorum sen gibi ahcc probolis vs...onlarda olabilir mi diye bende düşünmüyorum değil.

Durum
    Yeni Üye

Bana kalırsa bu kadar fazla ürün kullanmak bünyemize fazla geliyor olabilir, ben 2 gündür ahcc'yi 1.5 gram'a düşürdüm selenyumun saatini 6 saat ileriye aldım, bilmiyorum psikolojimik mi ama sanki biraz daha iyi gibiyim. Sizde sırayla ürünlerde azaltmaya gidebilirsiniz, misal önce bir ürünü kullanmayı bırakın 3 gün ila 5 gün bakın herhangi bir değişiklik varmı diye, ben selenyumu ve propolisi kestiğimde değişen birşey olmamıştı ama ahcc yi 1.5'a düşürdükten sonra biraz rahatladığımı hissettim, en azından sürekli kaşıntılar durdu ve kızarıklıklar azaldı. (psikolojikte olabilir). Belki tedaviyi biraz yavaşlatabilir ama diğer türlü hayatımızı çok sıkıntılı hale getiriyordu. Yaklaşık 1 hafta bu şekilde 1.5 gram devam edicem ve sonra sabah ve akşam olarak 3 grama çıkarmayı düşünüyorum eğer ki tepkiler vermezse o şekilde devam edicem, eğer tekrarlarsa mecbur 1.5 gramdan devam edicem. Bu arada bazı yabancı forumlardada benzer sorunları gördüm. Ahcc side efects yazınca çıkıyor zaten. Mecburen deneme yanılmadan başka çaremiz yok sizde azaltmayı veya ilaç aralıklarını uzatmayı deneyebilirsiniz.

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben üç kutu kullandım ve bıraktım ahcc yi. İmutor ve propolis ile devam edeceğim. Ciddi şekilde sivilce problemi yaşamaya başladım ağır geldi vücuduma. Sağlıklı beslenerek atacagimi düşünüyorum

Durum
    Yeni Üye

Ben bu kaşıntılar üzerine deri doktoruna gittim vücuduna güçlü gelmiş olabilir dozajını azalt dedi 3ten 1.5 mg düşürdüm ve zamanlarını uzattım, 10 yıldır hiç sivilce çıkmamışken 4 kutuyla alnım tamamen kollarım bacaklarım kısacası her bölgemde sivilceler cıkmaya başlamıştı, oranını biraz azaltınca rahatladım gibi hissettim, ayrıca doktorda alerji ilaçları ve kremler verdi 1 hafta onları kullandım, sanırım daha iyi geldi, ama şöyle bir gerçekte var ahcc hpv için tam bir nimet o yüzden tamamen bırakmak içimden gelmiyor, sanırım sağlıklı beslenicem ve dozajı 1.5ta devam edicem.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Arkadaşlar selamlar geçmiş olsun. Hepimizin vücudu ve bagısıklıgı farklı. Deneylerde hepsini bir arada tükettikleri için ben öyle yaptım ve deneylere uygun diye de böyle önerdim. Ama ürün fazlalığı veya başka etkenler de alerji yapabilir bunu unutmayalım. Bence ahcc aldıgınız yeri arayıp bir sorun veya mail atın böyle böyle napmalıyım diye, en kötü dozajı azaltılır diey düşünüyorum. Çok fazla takviye alıyorsanız azaltın sadece ahcc yeterli. kinoko da time health gibi negatif yapabilen çok iyi bir ahcc markası.

Bu Konu için Etiketler