Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aileye/ arkadaşa bulaştırma ihitmali var mı?

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Aileye/ arkadaşa bulaştırma ihitmali var mı?

Arkadaşlar bu konu çok konuşuldu biliyorum ama gerçekten bunun ihtimali nedir? İşin ehli uzmanlar ne diyor? Forumdaki röportajda ve Aryanın yazdıklarında bunun için çok çok küçük bir ihtimal veriliyor ama ben her durumda bu küçük olasılığın icindeymişiz gibi düşünüyorum. Bu küçük olasılığın sınırlarını çizemiyorum.

Örneğin klozete düşen birkaç damla idrara başkası oturursa bulaşma ihtimali doğar mı

Veya genital bölgeye dokunduktan sonra hemen ardından dokunulan bir tuvalet peçetesini başkası genital bölgesine sürerse bulaşma olabilir mi?

Bu gibi durumlarda ne olacağını netleştirirsek ona göre kuruntu yapmayiz o nedenle tecrübeli arkadaşların veya doktorla bu konuyu konuşmuş kişilerin yorumuna ihtiyacım var

Durum
    sevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Aileye/ arkadaşa bulaştırma ihitmali var mı?

Kayakar az oncede yazdigim gibi. Boyle bir sey imkansiz. Idrardan nasil bulassin? Herkes toplu tuvalet kullanmistir hayatinda, avmde okulda...en kotu ihtimalle otogarda. En pis tuvaletlet ordadir herhalde. Bu sekilde hpv bulasamaz, aksi halde dunyadaki herkeste olurdu

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı sevimli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayakar az oncede yazdigim gibi. Boyle bir sey imkansiz. Idrardan nasil bulassin? Herkes toplu tuvalet kullanmistir hayatinda, avmde okulda...en kotu ihtimalle otogarda. En pis tuvaletlet ordadir herhalde. Bu sekilde hpv bulasamaz, aksi halde dunyadaki herkeste olurdu
    Sevimli cevabın için teşekkür ederim seni iki başlıkta birden yordum kusura bakma
    İdrar için haklı olabilirsin ama mesela peçete konusunda bana gayet bulaşabilir gibi geliyor. Sonuçta bu virüs peçeteye yapışıp orada neredeyse 1 hafta ölmeden kalabiliyor (forumda yazılana göre). Ee başkası bu peçeteyi genital bölgesine sürdüğünde neden bulaşmasın ki. Tabi bu her durumda geçerli olmaz hpv nin girebilmesi için orada çatlaklar olması lazım. İnsan söz konusu ailesi olunca endişeleniyor her ihtimal aklına geliyor maalesef. Hele ailesi bu konuyu bilmiyorsa iyicene huylaniyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Kayakar, forumda yazilanlarin dogru oldugunu nereden biliyorsunuz? Yada internettekilerin? Onemli olan makaleler ve onlara ulasilmadigi takdirde uzman gorusudur. Boyle bir sey olamaz. Az once baska bir konuda da yazinizi gordum. Bu konulari anladigim kadari ile biraz fazla kafaniza takiyorsunuz. Bu sizin yasamdaki islevinizi de etkiler, bir psikiyatriste gitmek fayda saglayabilir 🙏🏻 Gecmis olsun 🌷

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sanmiyorum direk tensel temas gerekiyor esyalardan bulasma ihtimali yok. En azindan sadece dokunulmus esyalardan yok diyelim. İc camasirlarinizi hpvli iken 70 derecede yikayn virus ölsün diyorlar doktorlar mesela ama ic camasiri surekli o bolgeye temas eden birsey yani elbet virus bulunuyor ic camasirimizda. Boyle durumlar hariç yani.. ama kucuk ufak dokunmalar yaptigimiz esyalardan imkansiz bence.. tensel olarak bile kucuk temaslarda bulasacagini cok dusunmuyorum yani bi surtunme durumu olmasi gerek.

Buna farkli bi ornek verecek olursak ben sinif ogretmeniyim ve okuma yazma ogretirken cogu kez elinde sigil olan ogrencimin elini tuttum yazi yazdirmak icin.. o zamanlar hpv basima gelmedigi icin bilmiyordum bu kadr bulasici oldugunu ama yine de benim elime gecmedi mesela. Anlik kucuk dokunuslardi.. belki iyice surtsem gececekti veya elimde yara olsa gececekti.. yani boyle sartlar olusmasi gerekiyor oyle havadan atlayip gecen bi virus degil. Esya ustunde de barındığı söylenmiyor.

Durum
    Kıdemli Üye

Kayakar, forumda yazilanlarin dogru oldugunu nereden biliyorsunuz? Yada internettekilerin? Onemli olan makaleler ve onlara ulasilmadigi takdirde uzman gorusudur. Boyle bir sey olamaz. Az once baska bir konuda da yazinizi gordum. Bu konulari anladigim kadari ile biraz fazla kafaniza takiyorsunuz. Bu sizin yasamdaki islevinizi de etkiler, bir psikiyatriste gitmek fayda saglayabilir 🙏🏻 Gecmis olsun 🌷
    Forumdaki kişi makalesiyle beraber paylaşmıştı sanırsam. Keşke yanlış olsa o Evet biraz fazla kafaya takıyorum kişilik tarzı sebebiyle. Keşke obsesif bir kişilik yerine daha rahat bir kişiliğim olsaydı

Durum
    Tecrübeli Üye

Paylasir misiniz o halde bizde faydalanalim? 🙂

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanmiyorum direk tensel temas gerekiyor esyalardan bulasma ihtimali yok. En azindan sadece dokunulmus esyalardan yok diyelim. İc camasirlarinizi hpvli iken 70 derecede yikayn virus ölsün diyorlar doktorlar mesela ama ic camasiri surekli o bolgeye temas eden birsey yani elbet virus bulunuyor ic camasirimizda. Boyle durumlar hariç yani.. ama kucuk ufak dokunmalar yaptigimiz esyalardan imkansiz bence.. tensel olarak bile kucuk temaslarda bulasacagini cok dusunmuyorum yani bi surtunme durumu olmasi gerek.

Buna farkli bi ornek verecek olursak ben sinif ogretmeniyim ve okuma yazma ogretirken cogu kez elinde sigil olan ogrencimin elini tuttum yazi yazdirmak icin.. o zamanlar hpv basima gelmedigi icin bilmiyordum bu kadr bulasici oldugunu ama yine de benim elime gecmedi mesela. Anlik kucuk dokunuslardi.. belki iyice surtsem gececekti veya elimde yara olsa gececekti.. yani boyle sartlar olusmasi gerekiyor oyle havadan atlayip gecen bi virus degil. Esya ustunde de barındığı söylenmiyor.
    İç çamaşırlarımı 60 derecede yıkıyorum yeterli değil mi?

Evet birkaç durumun birleşmesi gerekiyor. Virüs olacak, çatlak olacak... Ama işte o birkaç durumun oluşup oluşmadığını bilemiyorum.

Eşya üstünde barınmadığını ilk defa senden duydum. Benim bildiğim barınabiliyor. Hatta youtube'da bir doktor mesai saati bitiminde cihazlar incelendiğinde bu cihazlarda hpv DNA sı tespit edildiğine dair bir araştırmadan bahsetmişti

Durum
    Kıdemli Üye

Paylasir misiniz o halde bizde faydalanalim? 🙂
    http://www.hpvliyiz.com/showthread.p...ight=Zarfs%FDz

Şurada konuşulmuş ama makalesiz . Makalesi paylaşılmış dediğim şey dezenfekte konusundaymiş. Belki farklı yerlerde de konuşulmuş oradan da aklımda kalmıştır ama şimdi bulamadım anca bunu buldum. İnşallah haksızımdır

Durum
    Eichmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Kayakar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu konu çok konuşuldu biliyorum ama gerçekten bunun ihtimali nedir? İşin ehli uzmanlar ne diyor? Forumdaki röportajda ve Aryanın yazdıklarında bunun için çok çok küçük bir ihtimal veriliyor ama ben her durumda bu küçük olasılığın icindeymişiz gibi düşünüyorum. Bu küçük olasılığın sınırlarını çizemiyorum.

Örneğin klozete düşen birkaç damla idrara başkası oturursa bulaşma ihtimali doğar mı

Veya genital bölgeye dokunduktan sonra hemen ardından dokunulan bir tuvalet peçetesini başkası genital bölgesine sürerse bulaşma olabilir mi?

Bu gibi durumlarda ne olacağını netleştirirsek ona göre kuruntu yapmayiz o nedenle tecrübeli arkadaşların veya doktorla bu konuyu konuşmuş kişilerin yorumuna ihtiyacım var
    Yok. Öyle olsaydı gezegende herkes hpvli olurdu. Ayrıyeten de bulaş olabilmesi için karşı tarafın derisinde bir nevi tahriş olması ve o tahriş olmuşken senin siğillerinin kanaması ya da ciddi hasar alması gerekiyor.

Şaka gibi ama bende bu hastalığın olduğunu ve yaktırdığımı duyan eniştem "has***" diyerek kendi genital bölgesini gösterdi. Her yerini sarmış durumda. Yıllardır var olduğunu söyledi. Buna rağmen teyzemde yıllardır en ufak bir lezyon yok.

Yani diyeceğim o ki bu kadar kolay bulaşamaz. O dediklerin hele İmkansız ! Her cinsel ilişkide bulaşacak diye birşey de yok zaten; örneği de yukarıda.

Not: Teyzem düzenli aralıklarla pap ve smear testi yaptırıyor arkadaşlar. Çok şükür her seferinde de tertemiz..

Bu Konu için Etiketler