Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpvli olduğumu sevgilime söyledim

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hpvli olduğumu sevgilime söyledim

Kpssden once moralimi bozmamak için söylememiştim. Sinava girdigim aksam uyuyunca anlattim her şeyi. Sabah uyandıgında hicbir sey olmamis gibi bana gunaydın güzelim mesajını attı. Her seyi anlayışla karşıladı. Belki ben bile bu kadar ince dusunceli yaklasamazdım. Eğer benim gibi tereddüt eden varsa belki de beklediginiz gibi olmaz arkadaşlar

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpvli olduğumu sevgilime söyledim

Alıntı cgdmsrgll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kpssden once moralimi bozmamak için söylememiştim. Sinava girdigim aksam uyuyunca anlattim her şeyi. Sabah uyandıgında hicbir sey olmamis gibi bana gunaydın güzelim mesajını attı. Her seyi anlayışla karşıladı. Belki ben bile bu kadar ince dusunceli yaklasamazdım. Eğer benim gibi tereddüt eden varsa belki de beklediginiz gibi olmaz arkadaşlar
    Hayırlı olsun bence hpv yi yaşayanlar olarak biz aşırı travmatize oluyoruz. Dışardan çok daha basit bir şey gibi görülüyor

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Aynen öyle
    Seven insan yanınızda kalır arkadaşlar, bu hastalık sıradan bir cinsel yolla bulaş hikayesi değil. Tahmin edemeyeceğiniz kadar çok insan hpv taşıyor. Hatta bazı doktorlar buna ''beyaz yakalı hastalıgı'' der. Temiz olup olmamakla, az kişiyle çok kişiyle ilişkiye girip girmemekle alakası yok. Forumda bakire olup hpv olan da çok kişi var.

Durum
    Özel Üye

Zaten ben temas yoluyla gecen bi hastaligin az kisi ya da cok kisiyle bagdastirilmasina sasiriyorum. Ilk yaptigin kisi hpvliyse tamam bu iş. Tamamen şans işi
    Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle
    Seven insan yanınızda kalır arkadaşlar, bu hastalık sıradan bir cinsel yolla bulaş hikayesi değil. Tahmin edemeyeceğiniz kadar çok insan hpv taşıyor. Hatta bazı doktorlar buna ''beyaz yakalı hastalıgı'' der. Temiz olup olmamakla, az kişiyle çok kişiyle ilişkiye girip girmemekle alakası yok. Forumda bakire olup hpv olan da çok kişi var.

Durum
    Özel Üye

Sanirım oyle umarim basit bir seydir gercekten
    Alıntı Kayakar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bence hpv yi yaşayanlar olarak biz aşırı travmatize oluyoruz. Dışardan çok daha basit bir şey gibi görülüyor

Durum
    Camel19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Çok sevindim anlayışı için benim ilişkim anlattıktan sonra devam etmemişti uzun süre. Umarım herşey gönlünüzce olur anlayışı için bende teşekkür etmek istedim nedense. Hayatınızda mutluluklar dilerim.

Durum
    Camel19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Psikoloğa gittiğimde yeni biriyle tanıştığımda nasıl söylemem gerektiğini sordum. Diğer randevuda bakmış hpv ye gelmiş.iliskilerde her zaman fazla dürüstlük iyi değildir dedi ve bunun gelip geçici olduğunu söyledi. Fazla dürüst olunmasada bu konuda dürüst olmak iyidir bence.

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Camel19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikoloğa gittiğimde yeni biriyle tanıştığımda nasıl söylemem gerektiğini sordum. Diğer randevuda bakmış hpv ye gelmiş.iliskilerde her zaman fazla dürüstlük iyi değildir dedi ve bunun gelip geçici olduğunu söyledi. Fazla dürüst olunmasada bu konuda dürüst olmak iyidir bence.
    Çok fazla yabancı kaynaktan doktorların bu konudaki yorumlarına baktım. Çoğu, toplumun çoğunda zaten var olduğunu bu nedenle hpv 'ye sahip olduğunu söylemenin anlamsız olduğunu düşünüyorlar. Yani sen hpv'yi gelip geçirdin diyelim, büyük ihtimal karşındaki de gelip geçirmiştir çoktan, ayrıca negatif olduğun için ona bulaştırmayacaksın da. O zaman söylemenin çok da anlamı yok diyorlar.

Ama benim gibi süperegosu fazlaca gelişmiş insanlar nolursa olsun böyle şeyleri söylemeden duramazlar, herhangi bir küçücük ihtimalin dahi vicdani yükümlülüğünü taşımak istemezler. O nedenle kişi kendini bilerek, anlayarak bu kararı en iyi yine kendisi verir. Psikoloğa gitmek bu açıdan önemli olabilir çünkü bir çoğumuz kendimizi yeteri kadar tanımıyoruz ve o gün geldiğinde napacağım diye düşünüp duruyoruz.

Durum
    Özel Üye

Kesinlikle söylenmesi gereken bi durum hangimiz bela okumadik bize bulastiran kisiye. Simdilik belki vucuda biz arari yok ama psikolojik olarak çok yıkıcı bi hastalık. Iyilesene kadar yakinlasmamak gerek. Ben bilmek isterdim o yuzden karsimdakinin de bilmesi gerek
    Alıntı Kayakar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok fazla yabancı kaynaktan doktorların bu konudaki yorumlarına baktım. Çoğu, toplumun çoğunda zaten var olduğunu bu nedenle hpv 'ye sahip olduğunu söylemenin anlamsız olduğunu düşünüyorlar. Yani sen hpv'yi gelip geçirdin diyelim, büyük ihtimal karşındaki de gelip geçirmiştir çoktan, ayrıca negatif olduğun için ona bulaştırmayacaksın da. O zaman söylemenin çok da anlamı yok diyorlar.

Ama benim gibi süperegosu fazlaca gelişmiş insanlar nolursa olsun böyle şeyleri söylemeden duramazlar, herhangi bir küçücük ihtimalin dahi vicdani yükümlülüğünü taşımak istemezler. O nedenle kişi kendini bilerek, anlayarak bu kararı en iyi yine kendisi verir. Psikoloğa gitmek bu açıdan önemli olabilir çünkü bir çoğumuz kendimizi yeteri kadar tanımıyoruz ve o gün geldiğinde napacağım diye düşünüp duruyoruz.

Durum
    Özel Üye

Bu insanin sagligini etkileyen bi durum oldugu icin durustluk şart. Bu iliskimfen once birisiyle tanismistim o sirada ogrenmistim hasta oldugumu. Ona soyledigimde basta anlayisla karsiladi ama sonra surekli bahaneler uydurdu ve sonunda yollarimiz ayrildi iyi ki de ayrılmış emin ol illaki karsina birisi cikacak seni anlayan oldugun gibi seven bahaneler üretmeyen. Bunun olacagini asla dusunmezdim yani karsima boyle birisi çıkacağını ama çıktı. Şansımmış gibi hissediyorum ve bu süreçte bunu bilmek bana daha iyi hissettiriyo bu halimle de beni seven birisi oldugunu bilmek. Bu sitede buna benzer cok ornek var sen de bir gun karsina cikacagini bilmelisin. Gidene üzülme olmaması gerekiyomus zaten
    Alıntı Camel19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster