Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hvp 16 kadin

Durum
    glstn91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hvp 16 kadin

Merhaba hvpliler bende buraya birşeyler yazmak az da olsa şu stresimi atmak istiyorum. Hvpli bir birey oldugumu ögreneli 20 gün oldu. Hvp16 pozitif ve LGSİL. Ama gelin görün 20 gün geçmedi her gece kabusla uyandım hala da devam ediyor, kolposkopik biyopsi yapildi 4 parça aldılar sanırım en zor günümdü. bugün sonuçlarım çıkmış ama gidip alamıyorum gôz korkusu 😂 En korktuğum ya çok ilerlemişse (25 yaşındayım). Herkese geçmiş olsun umarım bu illetten kurtuluruz🙏🏻

Durum
    elmatadori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hvp 16 kadin

Alıntı glstn91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba hvpliler bende buraya birşeyler yazmak az da olsa şu stresimi atmak istiyorum. Hvpli bir birey oldugumu ögreneli 20 gün oldu. Hvp16 pozitif ve LGSİL. Ama gelin görün 20 gün geçmedi her gece kabusla uyandım hala da devam ediyor, kolposkopik biyopsi yapildi 4 parça aldılar sanırım en zor günümdü. bugün sonuçlarım çıkmış ama gidip alamıyorum gôz korkusu 😂 En korktuğum ya çok ilerlemişse (25 yaşındayım). Herkese geçmiş olsun umarım bu illetten kurtuluruz🙏🏻
    Allah acil şifalar versin. İnşallah kurtulacaksınız tabi ki. 100 binde 4 gibi bir ihtimal bunun kötüye gitmesi evet yanlış duymadın ve %90 oranında vucuttan temizlenebilen bir virüs. Bu cümleleri ben sana bilgim olmadan moral vermek için yazmıyorum TJOD sitesinde yazıyor. Sakin ol ve iyi ol.

Durum
    Tecrübeli Üye

Gerçekten beni mutlu ettiniz. Ama insan korkuyor ameliyattı tedaviydi. aynı stresi aynı korkuyu yaşayan insanlarla olmak gerçekten moral verici merak ettigim bir soru var LGSİL çıktı smearde biyopsi sonucunu cin1 mi oluyor yoksa farklıda gelebilir mi?

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hangi belirti ile gittin doktora? Tip 16 siğil yapmıyor çünkü

Durum
    Tecrübeli Üye

Kaşıntı şikayeti ile gittim mantar ilacı verdiler smear aldılar sonuçlar çıkınca şaşırdık. Fakat bende 1 senedir var olan siyah fazla kabarık olmayan Bowenoid papulosise benzeyen ben mi desem işte onlardan var çoğalmadılar 5 tane falan öyle kaldılar.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhaba, evet biyopsi daha farklı çıkabilir. Gözünü korkutmak istemem tabii ki ancak pap smear'de ascus çıkan şey biyopside cin3 çıkmıştı bende. gördüğün gibi uçurum sonuçlar... Hemen leep olmuştum. Leep olursun en kötü, korkma, hemde rahmin tertemiz olur.

Durum
    Tecrübeli Üye

İnternetten o kadar çok şey buldum ki şimdi vin diye birşey okudum belirtiler aynı stresten ölmek üzereyim kanser belirtileri. Herşeyi birbirine soktum kalp krizinden ölmeyi bekliyorum. Fazla telaş yapıyorum belkide leepide araştırdım korkmadan gidip şu sonucu alabilsem keşke aşırı telaş yapanlarda bugün ben varım sanırım😣

Durum
    elmatadori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı glstn91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternetten o kadar çok şey buldum ki şimdi vin diye birşey okudum belirtiler aynı stresten ölmek üzereyim kanser belirtileri. Herşeyi birbirine soktum kalp krizinden ölmeyi bekliyorum. Fazla telaş yapıyorum belkide leepide araştırdım korkmadan gidip şu sonucu alabilsem keşke aşırı telaş yapanlarda bugün ben varım sanırım😣
    Şimdi profil isminden yaşının 26 olduğunu düşünüyorum. Bu yaşta kanser mi? Rağim ağzı yarası ile kanserin belirtileride aynı? Sakin ol eminim ki birşeyin yok. İstatistikler yukarda, ilk duyunca herkes böle oluyor. Daha on beş dakika önce ağlayan eşimi yatıştırdım. Korkmayalım, dua edelim. İlave olarak 2018 yılına tedavi aşı ve ahcc ve coriorulus mrl diye ilaveler var. Yeneceğiz, inan!

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Vın'ı kafaya takma ben de bir ara vın oldugumu sandım sacma sapan, vulva kanseri inanılmaz az rastlanan bir şey, doktoruma soyledıgımde bırlıkte paranoyak oluşuma güldük. Evet asırı telas yapıyorsun bak zaten tehlıkelı bır durum olsa bıle hemen mudahale edılıyor leep yapılır muhtemelen eger cin2 ya da cin3 çıkarsan, korkulacak bir şey yok, basit bir ameliyat ertesi gun hayatına devam edebiliyorsun.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet 26 yaşındayım. Desteğiniz için çok tesekkur ederim gercekten inaniyorum ki yenicez bu korkuyu atlatabilsem bir de sonuçları paylasacagim. Dua edicem hepimize 🙏🏻

Bu Konu için Etiketler