Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hvp 16 kadin

Durum
    GUNESX1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hvp 16 kadin

Geçen yıl tip 16 teşhisi konulmuş ardından cin3 tespiti ile leep olmuş bir hastayım
    Formu birkaç aydır takip ediyorum. Iyilestigimden emin olmadan yazmak istemedim.
    Cin3 tedavisi sonrasında doktorların yakın takibindeyim. 6 ayda bir smeer testi oluyorum.sonuçlar tertemiz.
    Icimin tam rahat etmesi.için de geçen ay kolposkopi muayenesi oldum ve biyopsi alindi. Tekrar leep olurum korkusu ile sonucumu almaya gittim ve sonuç tertemiz.
    Birkaç hafta sonra keteme gidip hpv tipleme testi yaptıracağım. İnancım o kadar yüksek ki ordan da sonucum temiz çıkacak. Bir buçuk yılda vucudumdan tip 16 'yı temizledim.
    Bağışıklık sistemi hpv gibi basit bi r virüsü bence kolayca temizliyor.
    En önemlisi bizim gibi yakın takipteki.hastaların kanser olma olasılığı sıfır.
    Korkmaya gerek.yok
    Moral çok önemli
    Hpv tipleme testim de temiz gelirse kendimce uyguladigim tedavi yontemlerimi yazacağım[/QUOTE]

Durum
    Umuut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı GUNESX1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen yıl tip 16 teşhisi konulmuş ardından cin3 tespiti ile leep olmuş bir hastayım
    Formu birkaç aydır takip ediyorum. Iyilestigimden emin olmadan yazmak istemedim.
    Cin3 tedavisi sonrasında doktorların yakın takibindeyim. 6 ayda bir smeer testi oluyorum.sonuçlar tertemiz.
    Icimin tam rahat etmesi.için de geçen ay kolposkopi muayenesi oldum ve biyopsi alindi. Tekrar leep olurum korkusu ile sonucumu almaya gittim ve sonuç tertemiz.
    Birkaç hafta sonra keteme gidip hpv tipleme testi yaptıracağım. İnancım o kadar yüksek ki ordan da sonucum temiz çıkacak. Bir buçuk yılda vucudumdan tip 16 'yı temizledim.
    Bağışıklık sistemi hpv gibi basit bi r virüsü bence kolayca temizliyor.
    En önemlisi bizim gibi yakın takipteki.hastaların kanser olma olasılığı sıfır.
    Korkmaya gerek.yok
    Moral çok önemli
    Hpv tipleme testim de temiz gelirse kendimce uyguladigim tedavi yontemlerimi yazacağım
    [/QUOTE]

Arkadaşlar merhaba, 6 ay önce tip 16 taşıdığımı öğrendim, fakat doktorum smear temiz çıktığı için sadece takip ve 6 ay sonra smear tekrarı dedi. Kolposkopi yapılmadı, şimdi korkuyorum belki smeari doğru almadı belkide ilerleme oldu. Kolposkopi acı veriyor mu ? Ketenler de yaptırmak mi daha sağlıklı sizce?

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Geçmiş olsun geç kalmış değilsin ama kolposkopi yaptırmalısın bence en güvenilir ve kesin bi sonuç olur elinde beni kısa uyutmuşlardı kolposkopide o yüzden hiç bişey hissetmedim uyutmasan yapılıyormu hiç bilmiyorum kadın doğumcular yapıyor kolposkiyi ketemde yapıldığını hiç duymadım stres en büyük düşmanın unutma sükunetini korumaya çalış ve en kısa zamanda kolposkopi yaptır bence

Durum
    Umuut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı Melekkk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun geç kalmış değilsin ama kolposkopi yaptırmalısın bence en güvenilir ve kesin bi sonuç olur elinde beni kısa uyutmuşlardı kolposkopide o yüzden hiç bişey hissetmedim uyutmasan yapılıyormu hiç bilmiyorum kadın doğumcular yapıyor kolposkiyi ketemde yapıldığını hiç duymadım stres en büyük düşmanın unutma sükunetini korumaya çalış ve en kısa zamanda kolposkopi yaptır bence
    Teşekkür ederim melekkk sana da geçmiş olsun umarım hepimiz kurtuluruz bu dertten , gerçekten psikolojisi çok zor.. hayattan kendimden herşeyden soğudum...allah yardımcımız olsun

Bu Konu için Etiketler