Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bilgi Edinme

Durum
    hpvkorkutucumu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Question Bilgi Edinme

Herkese iyi forumlar,

Malum pandemi sürecinde bu meret beni de bulmuş görünüyor. Genital bölgede ve boyun kısmında siğil oluşumu mevcut. Ciddi manada ağrı yapıyor ve günden güne artıyor. Bünye olarak çok dayanıklı biri olduğum halde durum biraz kritik.

Bu açıdan sürekli araştırıyorum ancak çok fazla tutarsız bilgi var o yüzden foruma yazmak istedim;

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecini de göz önüne aldığımızda;

• HPV'nin tam anlamıyla erkeklerdeki kritikliği nedir? Kaba tabirle öldürücü mü, korkmamız gerekiyor mu?
    • Bu virüsün olup olmadığını doktora gitmeden %100 emin olacağımız net bir belirtisi var mıdır?
    • Yine hastaneye gitmeden ilacı kendimiz yazdıracak durumda isek ilaçla tedavi mümkün mü, ilaçların masrafı vs ne tutar?
    • Erkeklerde çok fazla kritik bir durumunun olmaması, kadınlarda biraz daha farklı sorunlara yol açması doğru mu?
    • Tedaviyi yaptırmadan koronaya (veya bağışıklığa yönelik başka bir hastalık) yakalanırsam risk ne oranda artar?
    • Kendi kendine geçebilecek veya çeşitli kürlerle bir şekilde tedavisi olabilecek türden bir hastalık mı?
    • HSV ile çok fazla benzer özelliği var. HSV'nin dudakta çıkan uçuktan çok da farklı bir virüs olmadığını biliyorum. HPV de aynı şekilde mi?

Soruları maddeler halinde aslında açıkca olsun diye yazdım ama yalnızca bildiğiniz bir yeri bile söyleseniz çok makbule geçer.

Aslına bakarsanız korona muhabbeti varken basit bir hastalıksa eğer hastane vs ile uğraşmak istemediğim için bu konuyu açıyorum

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

Durum
    mesut5151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Bilgi Edinme

Evvela siğilin varsa bekarsan kimseyle ilişkiye girme.
    Test yaptirip parani boşa harcama.
    Bogazinla ilgili porofosor bi kbb doktoruna agzina bogazina sigil teşhisi yaptirt.
    Varsa bigazinda agzinda genital bolgendeki sigilleri yaktir.
    Sigillerini ciktikca yaktir.
    Ahh , immitor , agiz bogaz icin sprey propolis kullan , yeşil çay iç her gun , genital bölgene çay ağaci yagi sür, beslenmene dikkat et , spor yap , limon ye .
    1.5 sene sonra mavi labaratuvara test ol hem oral hem genetial ayri ayri test sonucuna göre tedavine devam et

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhabalar, boğazınızda siğil olduğunu nasıl farkettiniz, yada nasıl bir yol izlediniz acaba ? Bende de olmasından şüpheleniyorum, patoloji verecek gibi duruyorum.
    Alıntı hpvkorkutucumu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi forumlar,

Malum pandemi sürecinde bu meret beni de bulmuş görünüyor. Genital bölgede ve boyun kısmında siğil oluşumu mevcut. Ciddi manada ağrı yapıyor ve günden güne artıyor. Bünye olarak çok dayanıklı biri olduğum halde durum biraz kritik.

Bu açıdan sürekli araştırıyorum ancak çok fazla tutarsız bilgi var o yüzden foruma yazmak istedim;

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecini de göz önüne aldığımızda;

• HPV'nin tam anlamıyla erkeklerdeki kritikliği nedir? Kaba tabirle öldürücü mü, korkmamız gerekiyor mu?
    • Bu virüsün olup olmadığını doktora gitmeden %100 emin olacağımız net bir belirtisi var mıdır?
    • Yine hastaneye gitmeden ilacı kendimiz yazdıracak durumda isek ilaçla tedavi mümkün mü, ilaçların masrafı vs ne tutar?
    • Erkeklerde çok fazla kritik bir durumunun olmaması, kadınlarda biraz daha farklı sorunlara yol açması doğru mu?
    • Tedaviyi yaptırmadan koronaya (veya bağışıklığa yönelik başka bir hastalık) yakalanırsam risk ne oranda artar?
    • Kendi kendine geçebilecek veya çeşitli kürlerle bir şekilde tedavisi olabilecek türden bir hastalık mı?
    • HSV ile çok fazla benzer özelliği var. HSV'nin dudakta çıkan uçuktan çok da farklı bir virüs olmadığını biliyorum. HPV de aynı şekilde mi?

Soruları maddeler halinde aslında açıkca olsun diye yazdım ama yalnızca bildiğiniz bir yeri bile söyleseniz çok makbule geçer.

Aslına bakarsanız korona muhabbeti varken basit bir hastalıksa eğer hastane vs ile uğraşmak istemediğim için bu konuyu açıyorum

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

Durum
    mesut5151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Siğile bakma bende de sigil yoktu agzim da aama testim pozitif oral hpv testi yaptir

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Benim dudağımda yıllardır olan bişey vardı doktora gittim siğile benziyor olabilir dedi.Onu önce patolojide aldiracagim eğer sigilse tipini öğrenmek için mecburen yaptıracağım sanırım.Bulunduğum şehirde yok o yüzden kargoyla getirip yapmayı düşünüyorum

Durum
    trex22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Genital bölgene bir koterden ve kriyodan sonra sürülen yara kremi dışında bir şey sürme.Erkekler de kanser yapma oranı Doğu Perinçek'in oy oranından daha düşük.Test yaptır,en azından hangi tip olduğunu öğrenirsin,birden fazla tipe de sahip olabilme ihtimalin var.Evet durum kadınlar da daha ciddi durumlara yol açabiliyor.Kendi kendine siğil yoksa geçebilir.Siğil yapan tipse kendi kendine geçmez.Siğil varsa eş zamanlı tedavisni olup ahccye başlamanı öneririm.Ağızda yer alan siğille hakkında bilgi sahibi değilim.Ağrı yapmaz diye biliyorum.KBB ye görünmekte fayda var.