Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni geldim

Durum
    Kaptann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Yeni geldim

Öncelikle merhabalar arkadaşlar. Ben 27 yaşında bir erkeğim bundan 3 ay önce bir cinsel temasım oldu her türlü testlerimi yaptırdım. Şimdi size bi kaç soru sormak istiyorum çünkü Hpv ile ilgili hiç bilgim yok.
    1-) Benim siğil olarak gördüğüm şey ilişkimden 1 gün sonra ortaya çıktı( daha önce bi temasım olmamıştı) bu mümkün mü ? gerçi daha sonra yanında ufak ufak kabarcıklarda ortaya çıktı.
    2) Eğer bu Hpv ise tehlikeli bir tip olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?
    3 ) Sizce hiç sorgulamadan direk yaktırayım mı?
    4) Ankarada yaşıyorum doktor/hastahane Öneriniz var mı ?
    Tecrübeli arkadaşlar detaylı bir biçimde yazarsanız çok memnun olurum teşekkürler şimdiden

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Yeni geldim

Merhabalarrr ;
    1) Öncelikle bildiğimiz kadarıyla siğil kendini minimum 2 ay gibi sürede kendini gösteriyor diye biliyorum.Maximum ne zaman göstereceği ise belirsiz yani bugün girdiğin ilişkiden kaptığın hpv 10 yıl sonra da ortaya çıkabilir.Eger birgün sonra siğil farkettiyseniz bence sizde hali hazırda hpv vardı.
    2)Tipini öğrenmek için bir labaratuvar gidip genital bölgenizden örnek vereceksiniz.Sanirim erkeklerde 3 farklı çubukla alınan sürüntü örneği ile.Erkek arkadaşlar bu konuyu daha iyi bilirler.Sonuc geldiğinde size tipinizi risk grubunu söylerler.
    3)Direk yaktırmakta bir seçenek tabi, ama yok merak ederim diyorsanız öğrenin.Kadinlar için tipi öğrenmek çok gerekli ama erkekler için o kadar da mühim değil.
    4) Ankara da yaşamıyorum ama yaşayanlar yardımcı olacaktır.
    Beslenmenize dikkat edin, cinsellikten uzak durun bu sürede ( negatif olana kadar ,siğil yok olunca değil), maddi durumunuz yeterliyse Ahcc kullanabilirsiniz,alkol sigara bırakmak atlatma ürecinizi hızlandıracaktır.Simdiden çok geçmiş olsuuuun 🙏

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Honey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalarrr ;
    1) Öncelikle bildiğimiz kadarıyla siğil kendini minimum 2 ay gibi sürede kendini gösteriyor diye biliyorum.Maximum ne zaman göstereceği ise belirsiz yani bugün girdiğin ilişkiden kaptığın hpv 10 yıl sonra da ortaya çıkabilir.Eger birgün sonra siğil farkettiyseniz bence sizde hali hazırda hpv vardı.
    2)Tipini öğrenmek için bir labaratuvar gidip genital bölgenizden örnek vereceksiniz.Sanirim erkeklerde 3 farklı çubukla alınan sürüntü örneği ile.Erkek arkadaşlar bu konuyu daha iyi bilirler.Sonuc geldiğinde size tipinizi risk grubunu söylerler.
    3)Direk yaktırmakta bir seçenek tabi, ama yok merak ederim diyorsanız öğrenin.Kadinlar için tipi öğrenmek çok gerekli ama erkekler için o kadar da mühim değil.
    4) Ankara da yaşamıyorum ama yaşayanlar yardımcı olacaktır.
    Beslenmenize dikkat edin, cinsellikten uzak durun bu sürede ( negatif olana kadar ,siğil yok olunca değil), maddi durumunuz yeterliyse Ahcc kullanabilirsiniz,alkol sigara bırakmak atlatma ürecinizi hızlandıracaktır.Simdiden çok geçmiş olsuuuun 🙏
    Honey cevabın için teşekkür ederim. Dediğim gibi 1 gün sonra farkettim daha önce cinsel temasımda olmamıştı. 3 aydır duruyor ancak boyutu küçüldü. İşte pazartesi doktora gitmek istiyorum ama tecrübeli bi doktora gitmem lazım yanlış mıyım ?

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Kaptann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honey cevabın için teşekkür ederim. Dediğim gibi 1 gün sonra farkettim daha önce cinsel temasımda olmamıştı. 3 aydır duruyor ancak boyutu küçüldü. İşte pazartesi doktora gitmek istiyorum ama tecrübeli bi doktora gitmem lazım yanlış mıyım ?
    İlk cinsel ilişkiniz olmasa kesinlikle önceden kapılmış derdimm.Hemen bir günde çıkmış olmasına çok şaşırdım

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sizinki moloscum olabilir mi? Daha once cinsel iliski yasadiniz mi? Yasamadiysani z bir gün sonra ortaya çikmasi acaba bildigimiz doğrulari mi değistiriyor diye sormadim değil..Geçmiş olsun erkeklerde kanser riski çok az,kafam rahat etsin diyorsanız lab. Tip testi yaptırabilirsiniz, tabiki ilk önce işin ehli bir doktora gösterip tanıyı kesinleştirin ,sonrası size kalıyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Mavimelodi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizinki moloscum olabilir mi? Daha once cinsel iliski yasadiniz mi? Yasamadiysani z bir gün sonra ortaya çikmasi acaba bildigimiz doğrulari mi değistiriyor diye sormadim değil..Geçmiş olsun erkeklerde kanser riski çok az,kafam rahat etsin diyorsanız lab. Tip testi yaptırabilirsiniz, tabiki ilk önce işin ehli bir doktora gösterip tanıyı kesinleştirin ,sonrası size kalıyor.
    Henüz ne olduğunu bilmiyorum tanı konulmadı evet bende araştırdım böyle bi şey mümkün değil diyorlar. Ankaradayım ancak hangi hastahane veya doktora gideceğim konusunda bi fikrim yok. Üniversite hastahanelerinden birine gideceğim sanırım.

Durum
    Kıdemli Üye

Ankaradaki arkadaşlar yardim etsin lutfen yeni bir başlik açıp ankarayı sorabilirsiniz acaba alerji kaynaklı birşey mi? Gecmis olsun ,Hacettepe Üniversitesinde belki olabilir

Durum
    Tecrübeli Üye

Ankaradaki arkadaşlar yardim etsin lutfen yeni bir başlik açıp ankarayı sorabilirsiniz acaba alerji kaynaklı birşey mi? Gecmis olsun ,Hacettepe Üniversitesinde belki olabilir
    Haklısın yeni başlık açayım en iyisi. Valla bilmiyorum foruma girdim zaten moralim bozuldu direk ağız falan yazmışlar dil kökünde falan kabartılar var 3 aydır olmadığım test kalmadı psikolojik olarak çökmüş durumdayım şimdi birde hpv ile ugrasıcam hayırlısı ne diyeyim

Durum
    Kıdemli Üye

Dil kökü hepimizin öyle, konu konuyu açınca hepimiz doğal olarak endişe haline bürünüyoruz oradam var mı buramda var mı diye hepsi psikolojik, gerekli tedaviyi olup doktoru dinledikden ve yapmamız gerekenleri yaptikdan sonra bazı noktalarda beyni düşünce bazında salmak gerekli yoksa hayat böyle geçmez, sıkıntı yapmayın size bir tanı konulsun icinizde rahat etsin sonrası bir sonraki adım..benimde 7 tane var bünyemde ama hayat devam ediyor ,evet zor zor oldu başta ama güçlü olmak ve devam etmek zorundayız..

Durum
    Tecrübeli Üye

Dil kökü hepimizin öyle, konu konuyu açınca hepimiz doğal olarak endişe haline bürünüyoruz oradam var mı buramda var mı diye hepsi psikolojik, gerekli tedaviyi olup doktoru dinledikden ve yapmamız gerekenleri yaptikdan sonra bazı noktalarda beyni düşünce bazında salmak gerekli yoksa hayat böyle geçmez, sıkıntı yapmayın size bir tanı konulsun icinizde rahat etsin sonrası bir sonraki adım..benimde 7 tane var bünyemde ama hayat devam ediyor ,evet zor zor oldu başta ama güçlü olmak ve devam etmek zorundayız..
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. En azından diğer cybh ler temiz çıktı ona şükrediyorum.

Bu Konu için Etiketler