Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doktordan alınan saçma tanılar

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Doktordan alınan saçma tanılar

Arkadaşlar geçen ay dilimin arka ve arka yan tarafındaki küçük sivilce benzeri noktalar için KBB'ye gitmiştim(tat tomurcuklarıymış). Siğil değil, önemli bir şey yok diyerek b vitamini ve bir gargara benzeri ilaç vermişti. Demin e nabız'a bakarken şans eseri o doktorun bana koyduğu tanıyı gördüm. Tekrarlayan Oral Aft ve de vitamin eksikliği tanılarını koymuş.
    Halbuki ağzımda aft yoktu. Hadi ben göremedim, doktor o an küçük bir aft fark etti diyelim. Aftlar bildiğim kadarıyla ağrı sızı yapıyor bende ise hiç ağrı sızı yoktu doktora da bunu özellikle söylemiştim. Hadi ağrı sızı yapmayan kıyıda köşede kalmış bir aft var diyelim ben o doktora ilk defa gitmiştim, neye göre "tekrarlayan" tanısı koymuş onu hiç anlamadım

Böyle bir şey başına gelen var m? Doktorlar koyacak tanı bulamadığında sanırsam sistem gereği bize söylemeden rastgele tanı koyuyorlar

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Doktordan alınan saçma tanılar

Ahahahah ne yazık ki bende böyle birşey yaşadım.Gittigim özel hastanede hpv diyen koterimi yapan genotiplendirme smear alan doktorum tanıya genital herpes yazmış.Hemde bir degil iki gidişimin ikisinde de.Anlamış değilim neden herpes yazar bir doktor

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Kayakar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçen ay dilimin arka ve arka yan tarafındaki küçük sivilce benzeri noktalar için KBB'ye gitmiştim(tat tomurcuklarıymış). Siğil değil, önemli bir şey yok diyerek b vitamini ve bir gargara benzeri ilaç vermişti. Demin e nabız'a bakarken şans eseri o doktorun bana koyduğu tanıyı gördüm. Tekrarlayan Oral Aft ve de vitamin eksikliği tanılarını koymuş.
    Halbuki ağzımda aft yoktu. Hadi ben göremedim, doktor o an küçük bir aft fark etti diyelim. Aftlar bildiğim kadarıyla ağrı sızı yapıyor bende ise hiç ağrı sızı yoktu doktora da bunu özellikle söylemiştim. Hadi ağrı sızı yapmayan kıyıda köşede kalmış bir aft var diyelim ben o doktora ilk defa gitmiştim, neye göre "tekrarlayan" tanısı koymuş onu hiç anlamadım

Böyle bir şey başına gelen var m? Doktorlar koyacak tanı bulamadığında sanırsam sistem gereği bize söylemeden rastgele tanı koyuyorlar
    Rast gele tanı onkafana takma

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rast gele tanı onkafana takma
    Yine de insanın kafasına "acaba bende aft mı var, varsa hala neden geçmedi" gibi düşünceler takılıyor
    Ayrıca yarın öbür gün başka bir şikayet için başka doktora gitsem o doktor bunda tekrarlayan aft varmış bir de bu var o zaman şu hastalık olabilir deyip yanlış tanı da koyabilir. Nerden baksan saçma sapan bir durum, bu kadar şey arasında bir de kafamızı bunlarla bulandırıyorlar