Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: koter sonrası yaşananlar

Durum
    moralibozukordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: koter sonrası yaşananlar

merhaba, geçtiğimiz günlerde tipleme sonucum çıkmadan önce doktoruma aşı mevzusunu sordum. eğer yüksek riskli tip çıkmazsa yapalım dedi. muhtemelen aşıyı olacağım çünkü sadece tip 6 çıktı. en azından diğer tipler için önlemiş olurum ben de olmak istiyorum çünkü. şükürler olsun ki sadece tip 6 çıktı. benim de ilk koterim eylül başında oldu çok fazla siğilim vardı onlar temizlendi ama vajina girişimdekiler de aynı dönemde çıkmıştı yalnızca çok ufak oldukları için doktorum görememiş. önümüzdeki günlerde onları da yaktıracağım. inşallah nüks olmaz ahcc kullanıyorum her gün. siz ne kadardır farkındasınız hpv olduğunuzun ve negatif oldunuz mu acaba? çok teşekkür ederim, size de geçmiş olsun🥰

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Nisan ortalarında fark ettim Mayısın ilk haftası da koter oldum.Benim de çok fazla sigilim vardı kümelenmiş halde.Ama koterden önce kendileri kaybolmaya başladı sadece çok az kırmızılık kalmıştı oralara koter uygulandı.Koter olduğum ilk günden beri Ahcc kullanıyorum ilk ay düzenli olmadı ama sonraki aylar hep 6 sar tane kullandım.2 doz gardasil aşı oldum son bir tane kaldı.Henuz negatif olmamısımdır eminim Daha 4. Ay dolmadı, kendime Ocak ayına kadar süre tanıdım.O ay bir test olurum bakalım sonuçlar nasıl gelecek. 😇

Durum
    Tecrübeli Üye

ben ilk siğilimi fark ettiğimde sadece bir taneydi ve et beni sanıp hiiic mi hic umursamadım. mart ayında fark etmistim. temmuz ayında üst bölgede sizin de dediginiz gibi kümelenmis sekilde cok fazla gördüm ve o zaman anladım hpv oldugunu. ağustosta doktora gittim eylül bası koter oldum. tek sanssızlıgım vajina girisindeki sigillerimin fark edilmemis olması simdi ikinci koter korkusu yasıyorum🥺 ama en azından tip 6 oldugu icin icim bi tık rahat. bu virüsün “vücuttan asla atılamayacağı” söylenip duruyor cevremde bu da moralimi cok bpzuyor açıkçası çünkü ben inandırmıstım kendimi bir gün vücuttan atacağıma. umarım hepimiz kurtuluruz bu hastalıktan

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Benimde ilk çıktıklarında Mart ayıydı hpv olduğunu anladığında nisandi.Ama çok hızlı üremişti benimkiler .Sonra da hızla küçüldüler.Ben atılacağını inanmak istiyorum, inşallah bizde birgün atlatır hayatımıza bakarız 🥰

Durum
    Holoyoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

eskiden atılmaz sanılıyordu. yeni araştırmalar atılabildiğini ortaya koydu. malesef literatürü takip etmeyen bazı doktorlar halen eski bilgilerle insanları karamsarlığa sürüklüyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Holoyoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskiden atılmaz sanılıyordu. yeni araştırmalar atılabildiğini ortaya koydu. malesef literatürü takip etmeyen bazı doktorlar halen eski bilgilerle insanları karamsarlığa sürüklüyor.
    Atıldığına dair en büyük kanıt forum zaten 1600 üye var, hani nerede hepsi?
    Ahcc ile negatif olanlar ve ahccsiz negatif olanların yazısını saymıyorum bile, içiniz rahat olsun ben hep atıldıgına inandım sizde bu olumlu seçeneğe inanın. Bazılarında dna'ya entegre olabiliyor ama bu tip bir olay çok sık yaşanılan bir şey değil.

Durum
    Tecrübeli Üye

peki bu forumda ya da çevrenizde tip 6 olup negatif olan var mı? geçen bir başlık açılmıştı hangisi anımsamıyorum ama en inatçı tipin tip 6 olduğunu yazmıştı bir arkadaş. bende sadece tip 6 var. bu inatçılık sürekli siğil çıkartmak anlamında mı yoksa uzun süre negatif olmama anlamında mı?

Durum
    Admin

tip 6 ve tip 11 en yaygın tipler zaten. Forumda da illaki olan ve negatif olan vardır şu an ismen hatırlamamaktayım. sürekli sigil cıkartmak olabilir zaten sureklı sigil çıkartmak demek hpv pozitif olmaya devam etmek demektir. Ama kanser riski epey düşük tek tip varsa.

Durum
    Tecrübeli Üye

tekrar merhaba arkadaşlar
    bir sorum olacaktı
    ilk siğilimi fark ettiğimde mart 2020ydi. sadece tek bir siğil vardı ve bilgisiz olduğum için önemsemedim. ağustos ayında birden çoğaldılar. ilk koterizasyonumu eylül başında yaptırdım.
    ama bir iki küçük siğili doktorum görmemiş ve onlara da tekrar koter yaptıracağım.
    ancak şöyle bir sorum olacak
    tekrar tekrar çıkan siğilleri ne kadar sürede yaktırmam gerekiyor? mesela her ay yeni siğil çıkarsa, gidip hemen yaktırmalı mıyım yoksa yenileri çıkana kadar beklemeli miyim?
    bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim☺

Durum
    Admin

Her ay mutlaka git doktora 20 günde bir gidebiliyorsan tavsiye ederim (siğilin çıktıysa tabi)
    kriyoterapi de yaptırabilirsin o da çok basit bir işlem, dondurup sigili düşürüyor ve dermatologlar yapıyor.