Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: koter sonrası yaşananlar

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: koter sonrası yaşananlar

Yaralar icin zaman verin biraz kreme devam , doktorunuza bunu sorun anlamını bende bilmiyorum ama.normal papilom işte gibi geliyor kulağa ,cok geçmiş olsun daha iyisiniz dimi

Durum
    moralibozukordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

merhaba, doktoruma sordum o da sizin gibi normal papillom işte dedi. kondilom yazmamış papillom yazmış dedi. ama şöyle söyleyeyim bunu okuyan arkadaşlar da olacaktır; google’a bir şey yazdığınızda sizi direkt olarak kanser yapıyor. benim ağzımda siğil yok, google’a bu şekilde sorduğumda direkt karşıma oral siğilleri ve kanseri çıkarttı. bilmiyorum belki de tiplemede riskli grupta çıkacağım ama normal virüsü bile kanser olarak gösteriyorlar. doktoruma ulaşana kadar 2 saat ne çektiğimi yaşadığımı bir ben bir de allah bilir. teşekkür ederim cevap için mavimelodi. yaralarıma hala krem sürmeye devam ediyorum iyileşecekler inşallah🤲🏻

Durum
    Kıdemli Üye

Rica ederim bende devlet hastanesinde ilk ameliyatımı olduğumda yazılmıştı inanın doktorlarda bizi düşünüp yazabiliyor belki tuaf isim olsun anlaşılmasın diye olabilir zaten orayı kimse göremiyor hasta hakkı gizliliği,sizde haklı olarak telaş etmiş olabilirsiniz anlıyorum ama zaten internete kalsa hepimiz kanserdik allah korusun..sizin adınıza çok sevindim bunuda atlatmiş oldunuz yaralarda iyileşecektir biraz daha zaman sadece

Durum
    Tecrübeli Üye

GÜNCELLEME koter sonrası 8. gün

yaralarım epey iyileşti. çok nadiren iyileştikleri için kaşıntım oluyor. siğil yeniden çıkar mı bilmiyorum umarım çıkmaz.
    dün geceden beri, tipleme ve smear’i henüz yaptırmadığım için aklımdan karanlık düşünceler geçiyor. hangi tip olduğunu bilmiyorum. ya riskli grupsa? ya şuanda kansersem? biyopside malignite gözlenmedi yazıyor bunun anlamı kanserli hücre yok demek midir acaba? doktoruma bunu soracaktım unuttum heyecandan. bu haftaiçi koter için kontrole gideceğim. sanırım tipleme ve smear yapılacak. siz bu süreci nasıl yönettiniz arkadaşlar? benim kalbim sıkışıyor resmen ili gündür. siğilleri fark ettiğimden beri ilk defa bu kadar tedirgin ve çaresiz hissediyorum. ya siğilleri hiç fark etmemiş insanlar nasıl yaşıyorlar? neler yaşıyorlar?

ayrıca bir de cinselliğe ara verme konusu var. beni yanlış anlamayacağınıza eminim. sonuçta birliktelik de hayatın bir gerçeği ve insanın istediği bir şey. cinsellik sürecini nasıl yönettiniz? nelere dikkat ettiniz?
    sanırım biraz sohbete ihtiyacım var🥺

Durum
    Kıdemli Üye

Kafanızdan bu endişeleri atın ,geçmiş olsun gelişmeleriniz sevindirici..Evet kanserli bir hücre yok demek ,ama doktora tekrardan sorun smear ve tiplendirme içinizi rahatlatır en azından kafanız rahat eder neydi neoldu diye düşünmezsiniz yaptırmanızda yarar var..Hepimiz sizin yasadigınız korkuları yasadik ben anal hastasiyım ilk iliskim ordan oldu ve kapmişım ,karşidaki insanin hiçbir belirtisi yoktu..Sonra bir daha kimseyle birşey yaşayamadım,benim için acı bir tecrübe oldu.Ama Şems diyor ya nereden biliyorsun yerin altının ,üstünden daha iyi olmadığını..Ben bunu yaşadım,bugüne şükürler olsun..7 tane tipim olduğu için ve bunu paylaşamadığım.için herkesle uzak durdum 1 yıl herkesden..Şimdide önceliğim negatif olmak,karşıdaki insana kıyamaz ki insan..Bunlar söylenmeli, insan bu vicdanla veballe yaşayamaz çünkü,doğru insan bunu anlayıp yanında olacaktır , ben artık evlenince diyorum..Ama bu yüzden istemeyen insanlarda olabilir anlamak lazım o noktada ,hasta birini istemeyebilir korkabilir hayattta herşey insanlık için,anlayışlı olmak lazım o noktada..

Durum
    Tecrübeli Üye

10. GÜN

dün gece kaşınmaktan uyuyamadım. krem sürüyorum geçmiyor. azıcık kaşıdım kanadı. ama kaşınmayacak gibi değildi öldüm resmen. onun haricinde iyiyim. korkutuğum kadar bir şey yokmuş. doktorumla görüştüm yarın koter yaralarım için kontrole gideceğim. haftasonu da tipleme ve smear yapılacak. dualarınıza ihtiyacım var ki yüksek riskli çıkmasın. okuduğum ve dinlediğim birkaç kaynağa göre genital bölgede siğil yapan tipler düşük riskli olanlar oluyormuş %97 oranında. bağışıklığım için immuneks ve propolis kullanıyorum. kefir ve yeşilçay içiyorum. sigara kullanıyorum maalesef bırakmam da mümkün değil🥺 bırakamam yani. bağımlılıklardan kurtulmak zor sizler de bilirsiniz ki. her şeyin güzel olacağına inanıyorum. ama uzuuuunca bir süre jilet ya da tüy dökücü krem kullanmayacağım.bunun iyileşmemde önemli etkisi olacağına inanıyorum. her şey çok güzel olsun, olur mu🥺🌸🥰

Durum
    Tecrübeli Üye

merhaba arkadaşlar. bugün kontrole gittim. vajina girişinde iki tane daha siğilim çıkmış ne kadar güzel ne kadar güzel. 10 gün sonra lokal anesteziyle yakılacaklar. vallahi ne diyim bilmiyorum sinirlerim epey bozuldu. yarın ahcc temin edeceğim. artık başka umudum kalmadı gibi. bana vereceginiz tavsiyelere ihtiyacım var bu yeni çıkmış iki siğil sinirlerimi bozdu çünkü. tipleme yaptırdım bakalım sonucu ne çıkacak. bir de onun hangi tip olduğunu beklemek var şimdi. bu dert bitsin bir an önce ya ahcc kullanan arkadaşlar, yorumlarınızı bekliyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

bugün ahcclerim geldi. ama kahvaltı ettiğim için ve aç karnına içilmesi gerektiği için bugün değil yarın sabah başlayacağım. inşallah işe yarar. dün hpv tiplemesi ve smear verdim. smear 10 gün sonra tipleme de 15 gün sonra çıkacakmış. bakalım neler olacak. inşallah ahcc ile negatif olanlar ailesine ben de katılabilirim. sadece ilacın kapsülleri çok büyük geldi tek seferde 6 tane içiliyormuş. onun dışında bir sorun yok. başlayayım güncellemeye devam edeceğim. 10 gün sonra bir koter daha yapılacak vajina girişindeki iki siğile. doktorum görmedim ben onu geçen yaptığımızda dedi bunu düşündükçe sinirim tepeme çıkıyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

güncelleme:

koter sonrası yaralarım iyileşti. bugün normalde vajina girişimdeki 2-3 siğil için tekrar gidecektim ama vücudumda bir kırgınlık var muhtemelen mevsim geçişinden biraz etkilendim. birkaç gün sonra gidip temizleteceğim orayı da. bugün tipleme sonucum geldi. sadece tip 6 çıkmış. birçok tipe bakıldı sadece bu çıktı. ama hala pozitifim ki bu zaten normal bir şey. umarım yakın zamanda atlatırım. ahcc kullanıyorum bu arada. 6 kapsülü yutmak hiç de kolay değil ama umarım işe yarar

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı moralibozukordek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güncelleme:

koter sonrası yaralarım iyileşti. bugün normalde vajina girişimdeki 2-3 siğil için tekrar gidecektim ama vücudumda bir kırgınlık var muhtemelen mevsim geçişinden biraz etkilendim. birkaç gün sonra gidip temizleteceğim orayı da. bugün tipleme sonucum geldi. sadece tip 6 çıkmış. birçok tipe bakıldı sadece bu çıktı. ama hala pozitifim ki bu zaten normal bir şey. umarım yakın zamanda atlatırım. ahcc kullanıyorum bu arada. 6 kapsülü yutmak hiç de kolay değil ama umarım işe yarar
    Merhabalar, tip 6 çıkması iyi birşey en azından riski düşük bir tip.Bende de 6 ve 11 pozitif.Koterdan sonra 4.ayım dolmak üzere.Nüks yaşamadım diyebilirim.Aşı oluyor musunuz peki ? Çok geçmiş olsun bu arada 🍀