hepsisosyal
Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 49 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    19.Eyll.2020
    Tecrbe Puan
    4

Cevap: Hpv negatif sonras doktor grmesi

ilikimin zerinden 7 ay getikten sonra grmtm ben siil

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    22.Kasm.2019
    Tecrbe Puan
    4

Arkadaslar neden moralinizi bozuyorsunuz negatif ciktiysaniz sukredin ve yolunuza bakin benim icin negatif pozitiflikten daha onemlisi pap smear sonucum evet kontrol altinda olacagiz 6 ayda bir pap smear verecegim ve korunmasiz iliskiye girmeyecegim baska bir sey yok yapacagaim.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    31.Mays.2020
    Tecrbe Puan
    0

Alnt rhcp Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Arkadaslar neden moralinizi bozuyorsunuz negatif ciktiysaniz sukredin ve yolunuza bakin benim icin negatif pozitiflikten daha onemlisi pap smear sonucum evet kontrol altinda olacagiz 6 ayda bir pap smear verecegim ve korunmasiz iliskiye girmeyecegim baska bir sey yok yapacagaim.
    6 ayda bir smear fazla deil mi? Yani yle dnyorum. imdi toplumun yzde 80 i hayatlarnda hpv ile karlayor. O zaman yzde 80 kadn 6 ayda 1 smear verse laboratuvarlar yetiemez. Hastaneler lablar tm mesai smear hpv testlerine vermek zorunda kalrd.

Bir de unu merak ediyorum diyelim yksek riskli hpv kmad. Bu yksek riskli hpv bulunmad ve herhangi bir zaman hortlamayacagi anlamna gelmiyor. Herkes potansiyel yksek risk hpv taycs olabilir yani. E nasl olcak o zaman?

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt Nihil Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    6 ayda bir smear fazla deil mi? Yani yle dnyorum. imdi toplumun yzde 80 i hayatlarnda hpv ile karlayor. O zaman yzde 80 kadn 6 ayda 1 smear verse laboratuvarlar yetiemez. Hastaneler lablar tm mesai smear hpv testlerine vermek zorunda kalrd.

Bir de unu merak ediyorum diyelim yksek riskli hpv kmad. Bu yksek riskli hpv bulunmad ve herhangi bir zaman hortlamayacagi anlamna gelmiyor. Herkes potansiyel yksek risk hpv taycs olabilir yani. E nasl olcak o zaman?
    Yksek riskli sigil tipi tayanlara 6 ayda bir smear yaptryorlar ama negatif olduktan sonra da 1 kez falan 6 ayda bir smear alabiliyor baz doktorlar diye biliyorum. Sonradan senede 1'e dnyor.

Yeni ye
    yelik tarihi
    12.Nisan.2022
    Tecrbe Puan
    0

Benimde merak ettiim imdi bende tp 66 var, ngiltere'de yayorum ve bu tip iin a var dediler randevu verdiler a yaplacak 1 ay sonra,yani hpv kapan birisinin a yaptrmas ne kadar doru acaba merak ettim deneyimleyen varm bunu.

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt Mucadele Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Benimde merak ettiim imdi bende tp 66 var, ngiltere'de yayorum ve bu tip iin a var dediler randevu verdiler a yaplacak 1 ay sonra,yani hpv kapan birisinin a yaptrmas ne kadar doru acaba merak ettim deneyimleyen varm bunu.
    Mantken benim kafada oturmuyor, ama yaptran ok ve yaptrn diyen doktor ok. Herkes oluyor sen de ol gitsin

Yeni ye
    yelik tarihi
    25.Haziran.2023
    Tecrbe Puan
    0

Alnt Arya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Her ay hpv vcuttan atlyor mu atlmyor mu diye konumaktan ben gerekten skldm.

Bunu dnen kardelerim. Cevap basit. 2 seenein var.

1. Hpv'nin vucuttan atlmadn dn ve hayatnda hpv yokmu gibi yaa devam et, cann isterse sigilleri tedavi ettir, isterse ettirme, ilikiye gir ya da girme. Farketmez. Sonu olarak bu kafaya gre ''hpv mr boyu sende kalacak'' artk ugrasmaya degmez mr boyu hpvlisin, btn partnerlerine de bulatracaksn. Okay midir? Buna okaysek konu kapanr.

Seenek 2:

Atlacana inanrsn, bunun iin bir eyler yaparsn ugrasrsn negatif olursun olduktan sonra sreci kendin izlersin... Ve benim gibi belki negatif olduktan sonra 3 yl gese de, forumdaki negatif olan arkadalarn zerinden 1-2 yl gese de yeniden nks etmediini anlarsn. Tbbn gelitiine inanm olursun. 10 sene nce yazlan yazlar, 10 sene nce yaplan aratrmalarn gelimi olabileceini dnrsn. En azndan gelecee dair bir umudun olur.

Yok kardeim ben atlmadgn dusunuyorum diyorsanz da hay hay gzel arkadalar sorun yok benim iin.
    Ama ben ve benim gibi negatif olan kiiler kanl canl rneiz ve ben 3 yldr herhangi bir nks yaamadm.
    Fakat bu konuda ikna edilmeye zorlanmaktan epey skldm. Yani hpv vcuttan atlyor mu aatlmyor mu sorusu zaten doktorlar arasnda da hala tartsmal bir konu ama singapur kongresinde atldna dair eyler konuulmu ve kantlanm.

Ama umudu olan kiiye, atldgna inanp bu uurda abalamak isteyen kiiye tavsiyelerim sonsuz.
    Fakat siz olumlu sylenen seylere, atldgna dair kulak asmayp gelip 1 kii atlmyor diye her defasnda sorgulayacaksanz, o zaman benim size nerdiim tedavi yntemleri de bo, unlar yiyin bunlar yapn demem de bo.
    Arya ordamisin

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt Vitor90 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Arya ordamisin
    orda msn derken ? Buras zel mesaj blm deil. Forumda herhangi bir balkta, sms atar gibi orda msn vs eklinde yazmalardan ok, soru-cevap eklinde ilerlemenizi tavsiye ederim.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    02.Eyll.2023
    Tecrbe Puan
    1

Alnt Define Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Merhaba arkadalar geen haftalarda test sonucunun negatif geldiini paylamtm sizinle. Bugn doktora sonucu gstermeye gittim. Doktor negatif olmann bundan komple kurtulduunu gstermeZ. Hi iliki de bulunmasan dahi bakln dtn de tekrar pozitif olabilirsin dedi. Yani bu vucuttan atlmyor mu sizce diye sordum. Komple atlabilir ama komple atlp atlmadn negatif sonucundan ckaramyoruz bu yzden seni hayatn boyunca 6 ayda bir kontrol edeceiz dedi. 6 ay sonrasna randevu verdi. zel hastane olsa mteri gryor diyeceim de kkl eitim ve aratrma hastanelerinden biri. 😔😔😔😔

A olmadnz m ?