Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv negatif sonrası doktor görüşmesi

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv negatif sonrası doktor görüşmesi

Alıntı Kayakar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünya sağlık örgütü, CDC atılır diyor sen baskı altına alındığını düşünüyorum diyorsun ve hiçbir dayanağın yok. Ben sana kanıtlar var diyorum sen varsayımlar var net değil diyorsun. Tüh ya Dünya Sağlık Örgütü nasıl da yanlış yapmış net olmayan bir konu hakkında atılır diyerek. Keşke seni danışman olarak alsalarmiş da onlara bu konunun net olmadığını o nedenle atılır yazmamaları gerektiğini söyleseymişsin

Herpes simpleks virüsünün vücuda girdikten sonra sinir hücrelerine yerleşerek orada uykuya geçtiği ve bu nedenle vücuttan atılamadığı kanıtlanmıştır. İşte bu atılamamaya dair bir kanıttır. Hpv'de ise virüsün atılamadığı kanıtlanmamiştir. Virüs atılabilir (bazı kişilerde latent de kalabilir ama latent kalması virüsün atılmadığına dair kanıt içermez, virüsün bazılarında atılmadığını gösterir). Sonuç olarak hiçbir dayanağın yok tamamen kendi keyfine göre bilimi reddederek virüs atılamaz diyorsun, atıldığına dair kanıtları idrak edemiyorsun. Bu nedenle bu kadar hassas bir forumda virüsün atılmadığını yazma gibi bir hakkının olmadığını düşünüyorum.

Umarım açıklayıcı olmuştur daha fazla cevap yazmayacağım, geçmiş olsun
    Bu arada şunu da bir kez daha netleştireyim sonra yanlış anlaşılmasın. Virüsün bazı kişilerde kalıcı olarak yerleştiğine dair kanıtlar var bunlardan daha önce de bahsettim ama bu VİRÜSÜN ATILAMADIĞINA DAİR BİR KANIT İÇERMEZ!

Durum
    Meuromanovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

baskı altına alındığına yönelik

https://hpvhub.com/is-hpv-permanent/

https://www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv-and-men.htm

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK8538/

anlamakta sorunu olan sensin. bak bu kaynaklarda atılmadığı, baskı altına alındığı, virüsü bulaştırma riskinin siğil olmasa da ne kadar devam edeceğinin bilinmediği söyleniyor. Ben de burada yazılanlarla aynı düşünüyorum. yine de her yazımda olduğu gibi iddia etmiyorum. hpv çok bilinmeyeni olan bir konu. asıl soru şu ki sen kimsin? necisin yani sen hangi unvanla beni veya buradaki diğer arkadaşları değerlendiriyorsun, kişilik analizinde bulunuyorsun. senin hangi alanda ihtisasın var? bu konuyla ilgili kaç araştırma yaptın, bunları raporladın, makale oluşturdun. kaç yıllık hpv tecrüben var? sanırım cahil öz güveni ve cesareti bu oluyor. 7 yıldır hpv ile ilgileniyorum ben senin kadar iddialı olmadım. burada saçma şeyler görsem de bu tarz küstahça bir üslupla yaklaşmadım. tartışmayı daha fazla uzatmak istemiyorum bir cevap daha yazmayacağımı da şimdiden belirtiyorum. Bir sorun varsa özelde severek tartışırım. Sağlıcakla kalmanı dilerim.

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Meuromanovic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baskı altına alındığına yönelik

https://hpvhub.com/is-hpv-permanent/

https://www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv-and-men.htm

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK8538/

anlamakta sorunu olan sensin. bak bu kaynaklarda atılmadığı, baskı altına alındığı, virüsü bulaştırma riskinin siğil olmasa da ne kadar devam edeceğinin bilinmediği söyleniyor. Ben de burada yazılanlarla aynı düşünüyorum. yine de her yazımda olduğu gibi iddia etmiyorum. hpv çok bilinmeyeni olan bir konu. asıl soru şu ki sen kimsin? necisin yani sen hangi unvanla beni veya buradaki diğer arkadaşları değerlendiriyorsun, kişilik analizinde bulunuyorsun. senin hangi alanda ihtisasın var? bu konuyla ilgili kaç araştırma yaptın, bunları raporladın, makale oluşturdun. kaç yıllık hpv tecrüben var? sanırım cahil öz güveni ve cesareti bu oluyor. 7 yıldır hpv ile ilgileniyorum ben senin kadar iddialı olmadım. burada saçma şeyler görsem de bu tarz küstahça bir üslupla yaklaşmadım. tartışmayı daha fazla uzatmak istemiyorum bir cevap daha yazmayacağımı da şimdiden belirtiyorum. Bir sorun varsa özelde severek tartışırım. Sağlıcakla kalmanı dilerim.
    Yazmayacağım dedim ama foruma yeni katılıp bunu okuyacak arkadaşların zor durumda kalmasını istemediğim için yazmak durumundayım.

www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv-and-men.htm --> Bu kaynakta virüsün çoğunlukla geçici olduğu, geçmeyen kalıcı enfeksiyonların kansere ilerleyebileceği yazıyor? Bilmem farkında mısın ben farklı bir şey söylemedim. Sen virüs atılamaz dedin en başta ve ben de atılabilir dedim

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK8538 --> Bu kaynakta zaten virüsün geçmediği söylenmiyor, geçmeyen hpv durumu hakkında yazılmış bir yazı. Biz zaten virüs %100 atılamaz demiyoruz, virüs çoğunlukla atılabilir ama bazı kişilerde latent de kalabilir diyoruz ve bu yazıda latent kalanlar hakkında. Bunu anlamak çok zor mu zor?

Ayrıca siğil olmasa da virüs bulaşıyor tabi ki. Bana da o şekilde bulaştı. Bunu zaten forumda bilmeyen yok siğil olmaması virüsün atıldığı anlamına gelmiyor, bunu herkes ama herkes biliyor Dediğin şeyin virüsün kalıcılığıyla alakası yok

7 yıldır virüsle ilgilenmen aslında bu tartışmanın neden doğduğunu açıklıyor. Daha fazla söze gerek yok

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Arkadaşlar kavga etmeyelim. Bu forumda çoğunluğumuz atıldığını düşündüğü için çabalıyor. İsteyen atıldığına inansın isteyen inanmasın bizi ilgilendiren bir şey yok, inanmayan insanın kendi hayatı, kendi kararı. İnanan için de forumda birçok umut yazısı var ve herkes birbirine destek oluyor burada. İnanmayan için bunlara zaten gerek yok, ömür boyu vücudunda kalacağını düşünerek hayatını yaşayabilir ne desek fayda etmez.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Kayakar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazmayacağım dedim ama foruma yeni katılıp bunu okuyacak arkadaşların zor durumda kalmasını istemediğim için yazmak durumundayım.

www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv-and-men.htm --> Bu kaynakta virüsün çoğunlukla geçici olduğu, geçmeyen kalıcı enfeksiyonların kansere ilerleyebileceği yazıyor? Bilmem farkında mısın ben farklı bir şey söylemedim. Sen virüs atılamaz dedin en başta ve ben de atılabilir dedim

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK8538 --> Bu kaynakta zaten virüsün geçmediği söylenmiyor, geçmeyen hpv durumu hakkında yazılmış bir yazı. Biz zaten virüs %100 atılamaz demiyoruz, virüs çoğunlukla atılabilir ama bazı kişilerde latent de kalabilir diyoruz ve bu yazıda latent kalanlar hakkında. Bunu anlamak çok zor mu zor?

Ayrıca siğil olmasa da virüs bulaşıyor tabi ki. Bana da o şekilde bulaştı. Bunu zaten forumda bilmeyen yok siğil olmaması virüsün atıldığı anlamına gelmiyor, bunu herkes ama herkes biliyor Dediğin şeyin virüsün kalıcılığıyla alakası yok

7 yıldır virüsle ilgilenmen aslında bu tartışmanın neden doğduğunu açıklıyor. Daha fazla söze gerek yok
    Bence sakinlikle oku. Orada birçok cümle var onlardan seçme yapıp kendini haklı çıkarma çabasına girme. Benim söylediklerimi anlatan şeyler var orda o yüzden paylaştım. İstersen daha 50 tane bulurum sana. Demek ki her şeyi biliyorum havasına girmemek lazım. Karşıdaki kişiyi bilmeden yorum yapmamak lazım. Bu konu ile ilgili senin söylediklerini destekleyen makaleler de var. Ben fikrimi söylediğim için abuk sabuk yorum yapıyorsun. Ben hpv geçmiyor ömür boyu siğille yaşayacaksınız umutsuz olun demiyorum ki. Hpv geçiyor. Negatif olunuyor. Bu durum vücuttan atılma mı uzun süre sessiz kalma mı baskılama mı bilmiyoruz bundan emin değiliz diyorum. Ama sen ısrarla konuyu bilgi yarışmasına çevirip ego tatmini yapmaya çalışıyorsun mecburen ben de cevap vermek zorunda kalıyorum. Senin bulduğun kaynak kadar ben de kaynak bulurum. Hatta hpv geçmiyor diyen kaynaklar bile var ama bunu artık geçerli bulmuyoruz. Daha fazla yazmak istemiyorum. Kavga etme niyetinde de değilim ama üslubuna dikkat etmezsen gereken cevabı veririm.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Atıldıgına inandıgımız için bu forumda umut vermeye devam ediyoruz o yüzden buradayız atılmayacagını düşünenlerin bu foruma neden geldigini merak ediyorum bende .

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atıldıgına inandıgımız için bu forumda umut vermeye devam ediyoruz o yüzden buradayız atılmayacagını düşünenlerin bu foruma neden geldigini merak ediyorum bende .
    Arkadaşlar komik tepkiler veriyorsunuz. Belli ki vücuttan atılma konusunda ciddi bir duygu durumu var forumda. Ama ben sizin gibi düşünmüyorum. Bu umutsuzluk ya da negatif bir durum değil ki. Siz atılıyor dersiniz ben baskılanıyor vücut bununla baş etmeyi öğreniyor derim bunun çok bir önemi yok ki.

https://parktipmerkezi.com/hpv-nedir/

http://www.izmirtupbebek.com/makale-...m-agzi-kanseri

Bakın bunlarda benim dediğimin neredeyse aynı şeyleri yazmışlar. İsteyene daha da bulurum. Bu ve daha önceki linklerde yahut benim söylediğim şeyde umutsuzluk yaratacak bir durum yok. Hatta tekrar ediyorum belki de atılıyor ben sadece bunun yüzde yüz uzlaşılmış bir konu olmadığını da belirtiyorum. Atılma-baskılama seçeneklerinden bana mantıklı geleni baskılama.

Durum
    Bahtsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar peki sigiller şüpheli cinsel ilişki sonrası ne zaman çıkar

Durum
    Bahtsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Adamda kesin hpv var ama bana bulaştı mı bilmiyorum bugün 10 gün oldu hoşlanıyorum da vazgeçebilecek givi degilim

Durum
    hakan_strk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Bahtsız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adamda kesin hpv var ama bana bulaştı mı bilmiyorum bugün 10 gün oldu hoşlanıyorum da vazgeçebilecek givi degilim
    HPVler öyle hemen belirti vermez. Vücuda girdiyse uykudadır ve bağışıklık sistemi düştüğünde ortaya çıkarlar. Genelde aşırı kaşıntıyla başlar belirtiler