Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv negatif sonrası doktor görüşmesi

Durum
    Define - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv negatif sonrası doktor görüşmesi

Merhaba arkadaşlar geçen haftalarda test sonucunun negatif geldiğini paylaşmıştım sizinle. Bugün doktora sonucu göstermeye gittim. Doktor negatif olmanın bundan komple kurtulduğunu göstermeZ. Hiç ilişki de bulunmasan dahi bağışıklığın düştüğün de tekrar pozitif olabilirsin dedi. Yani bu vucuttan atılmıyor mu sizce diye sordum. Komple atılabilir ama komple atılıp atılmadığını negatif sonucundan cıkaramıyoruz bu yüzden seni hayatın boyunca 6 ayda bir kontrol edeceğiz dedi. 6 ay sonrasına randevu verdi. Özel hastane olsa müşteri görüyor diyeceğim de köklü eğitim ve araştırma hastanelerinden biri. 😔😔😔😔

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv negatif sonradı doktor görüşmesi

Vücuttan tamamen atılmıyor mu anlamıyorum gerçekten sinirlerim bozuluyor artık 😤 bı virüs ya bu kadar basit. Kana işlemiyor yani hala fikir ayrılığı var doktorlarda bu nasıl bı şey

Durum
    networkingfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu konuda bende baya tereddütteydim Define. Hatta bir ara Arya'yı biraz kızdırdım sanırım Neyse, sonuç olarak çok az da olsa HPV'yi vücuttan atma ihtimali olduğunu düşünüyorum artık.

Nedenini bu forumda başka birkaç arkadaşa da söylemiştim mesajlaşma ile. (bununla ilgili bir konu açmıştım Forum DH'de, istersen bir bak: https://forum.donanimhaber.com/hpv-p...ldi--145150129)

Bunların dışında 6 yıl sonra jilet kullandığı için siğil çıkartan ve 2.5 yıldır siğil çıkartmayan, eşine bulaştırmamış, çocuğu sağlıklı bir şekilde hayatını devam ettiren kişilerle de konuşmuşluğum var.

Durum
    Almeda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Devlet hastanelerindeki doktorlar çokta bilgi sahibi değiller. Test konusunda devlet hastaneleri bana daha güven veriyor ama hpv konusunda çok bilinçsizler. Ben ilk devlet hastanesine gitmiştim dediğin gibi eğitim araştırma hastanesiydi doktor prevervatifle ilişkiye girebilirsin sıkıntı yok demişti. Bilerek araştırarak bu sonuca vardığını sanmıyorum.

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arkadaşlar zaten hiçbir yerde virüsün yüzde yüz atıldığına dair bir veri yok ki? Dünya sağlık örgütü kabaca insanların +%90 ı vücudundan atıyor ama %5-10'luk küçük bir kesim atamıyor diyor. Kimde virüsün latent kaldığı kimde kalmadığı ise bilinmiyor. Negatif çıkmanın 2 açıklaması var: Virüsü vücuttan atmak(ki çok büyük olasılıkla böyle oluyor), virüsün tespit edilemeyecek kadar düşük seviyede kalması.
    Yani siz negatif çıktığınız için virüsü kesin atmış sayılmazsınız. Çok küçük bir ihtimal de olsa virüsün bir gün tekrar hortlaması mümkün. O nedenle eğer kadınlarda bir kez hpv saptanırsa daha sonra ömrünün sonuna kadar düzenli test yaptırması istenir

Durum
    Meuromanovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv'nin vücuttan atıldığını düşünmüyorum. En azından öyle bir tedavi yönteminin şu aşamada olmadığı kanısındayım. Baskılama olabilir.

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Meuromanovic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv'nin vücuttan atıldığını düşünmüyorum. En azından öyle bir tedavi yönteminin şu aşamada olmadığı kanısındayım. Baskılama olabilir.
    Neye göre böyle söylüyorsun?

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yinede umutlu bakmakda yarar var bircok insan atlatip hayatina guzel ve daha konforlu birşekilde devam ediyor diye biliyoruz bu sürecte düşünceniz bu yönde de olsa burada umudu olan hastalarıda düşünerek bir nebze olsun umutlu bakmakta umut barınmakda yarar olduğunu düşünüyorum..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Her ay hpv vücuttan atılıyor mu atılmıyor mu diye konuşmaktan ben gerçekten sıkıldım.

Bunu düşünen kardeşlerim. Cevap basit. 2 seçeneğin var.

1. Hpv'nin vucuttan atılmadığını düşün ve hayatında hpv yokmuş gibi yaşa devam et, canın isterse sigilleri tedavi ettir, isterse ettirme, ilişkiye gir ya da girme. Farketmez. Sonuç olarak bu kafaya göre ''hpv ömür boyu sende kalacak'' artık ugrasmaya degmez ömür boyu hpvlisin, bütün partnerlerine de bulaştıracaksın. Okay midir? Buna okaysek konu kapanır.

Seçenek 2:

Atılacağına inanırsın, bunun için bir şeyler yaparsın ugrasırsın negatif olursun olduktan sonra süreci kendin izlersin... Ve benim gibi belki negatif olduktan sonra 3 yıl geçse de, forumdaki negatif olan arkadaşların üzerinden 1-2 yıl geçse de yeniden nüks etmediğini anlarsın. Tıbbın geliştiğine inanmış olursun. 10 sene önce yazılan yazıları, 10 sene önce yapılan araştırmaların gelişmiş olabileceğini düşünürsün. En azından geleceğe dair bir umudun olur.

Yok kardeşim ben atılmadıgını dusunuyorum diyorsanız da hay hay güzel arkadaşlar sorun yok benim için.
    Ama ben ve benim gibi negatif olan kişiler kanlı canlı örneğiz ve ben 3 yıldır herhangi bir nüks yaşamadım.
    Fakat bu konuda ikna edilmeye zorlanmaktan epey sıkıldım. Yani hpv vücuttan atılıyor mu aatılmıyor mu sorusu zaten doktorlar arasında da hala tartısmalı bir konu ama singapur kongresinde atıldığına dair şeyler konuşulmuş ve kanıtlanmış.

Ama umudu olan kişiye, atıldıgına inanıp bu uğurda çabalamak isteyen kişiye tavsiyelerim sonsuz.
    Fakat siz olumlu söylenen seylere, atıldıgına dair kulak asmayıp gelip 1 kişi atılmıyor diye her defasında sorgulayacaksanız, o zaman benim size önerdiğim tedavi yöntemleri de boş, şunları yiyin bunları yapın demem de boş.

Durum
    Meuromanovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Kayakar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neye göre böyle söylüyorsun?
    Çünkü ilacı yok. Bizler ahcc ve propolis kullanarak uzun zamandır siğilsiz yaşıyoruz ama hpv vücuttan atıldı mı yahut bir gün tekrar siğil çıkacak mı bunu bilmiyoruz. Negatif oldum mu ya da vücuttan attım diye düşünmeye de gerek yok zaten. Siğilsiz yaşamak amaç.