Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv enfeksiyon süreci ve aşı

Durum
    teraras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Lightbulb hpv enfeksiyon süreci ve aşı

arkadaşlar hpv girdiği yerde enfeksiyon yapar.bazal tabaka deniyor buna.virüsün yayılması diğer virüsler gibi kan yoluyla olmuyor çünkü hpv kanla bulaşmıyor.virüsle enfekte olmamış hücrelere aşı normal insanlara faydalı olduğu kadar faydalı olacaktır.sonuçta aşı yapıldığı zaman aşı kalkanı tüm vucuda dağıtılmış oluyor.bu açıdan bakınca aşı hastalığın hangi evresinde olursanız olun faydalı olacaktır.eğer aşısı varsa enfekte olduğunuz hpv tipinin mutlaka aşısını olun.olun ki virüsün bulaşmadığı deri hücrelerinize kalkan dağıtın ve korunun.bu konu hakkında drmedusanın yorumunu çok önemsiyorum

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: hpv enfeksiyon süreci ve aşı

Aşı tedavi değil koruma amaçlıdır. Enfekte olduğun bir virüs için aşı olmak ne saçma bir düşünce

Durum
    Yeni Üye

Alıntı alineor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşı tedavi değil koruma amaçlıdır. Enfekte olduğun bir virüs için aşı olmak ne saçma bir düşünce
    benim dediklerimin aksini söylememişsin alineor.aşı enfekte olmuş hücrelerde bir işe yaramaz.nükslerle seyreden bir hastalık hpv.nüksler de kendi elinle veya biriyle girdiğin cinsel ilişki esnasında etrafa saçtığın hpvler nedeniyle olmakta.nüksü nasıl önlersin bir düşün.kişi-mekan olayı gibi düşün.kişi hpv,mekan hücre.ya kişiyi öldüreceksin ya da mekana bir kapı koyacaksın.bu kapı da aşı oluyor

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı teraras Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim dediklerimin aksini söylememişsin alineor.aşı enfekte olmuş hücrelerde bir işe yaramaz.nükslerle seyreden bir hastalık hpv.nüksler de kendi elinle veya biriyle girdiğin cinsel ilişki esnasında etrafa saçtığın hpvler nedeniyle olmakta.nüksü nasıl önlersin bir düşün.kişi-mekan olayı gibi düşün.kişi hpv,mekan hücre.ya kişiyi öldüreceksin ya da mekana bir kapı koyacaksın.bu kapı da aşı oluyor
    Bu anlattığın hpv tedavisi zaten. Buradaki herkes bunun için forumda. Aşı tedavi etseydi bütün doktorlar hpv li insanlara aşı ol kurtul derdi. Bu dediğine göre koter de olma aşı vurul geç. Gelişmiş ülkelerde bu aşı çocuklara yapılıyor hpv tipini bırak yani hiç cinsel ilişkisi olmamış insanlara. Başka tipe karşı korumayı bilemiyorum ama enfekte olduğun bir virüse karşı aşı olmak saçma. Aşılamak hpv için geçerli bir olay değil. Başka hastalıklar içinde yapılan bir uygulama. O zaman diğer hastalıklar için de aynısı yapılsın. Her hastalığa yakalanan için tedavisi için aşı vurulsun

Durum
    Yeni Üye

Alıntı alineor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu anlattığın hpv tedavisi zaten. Buradaki herkes bunun için forumda. Aşı tedavi etseydi bütün doktorlar hpv li insanlara aşı ol kurtul derdi. Bu dediğine göre koter de olma aşı vurul geç. Gelişmiş ülkelerde bu aşı çocuklara yapılıyor hpv tipini bırak yani hiç cinsel ilişkisi olmamış insanlara. Başka tipe karşı korumayı bilemiyorum ama enfekte olduğun bir virüse karşı aşı olmak saçma. Aşılamak hpv için geçerli bir olay değil. Başka hastalıklar içinde yapılan bir uygulama. O zaman diğer hastalıklar için de aynısı yapılsın. Her hastalığa yakalanan için tedavisi için aşı vurulsun
    koterle kişileri yani hpvleri öldürürsün aşıyla hücrelerine kalkan verirsin.o zaman diğer hastalıklar için de aynısı yapılsın demişsin.fakat şu önemli farkı gözardı etmişsin.diğer hastalıklar kana bulaşıp yayılır veya kanda antikor oluşturur.hpvde böyle bir durum sözkonusu değil.hpv girdği yerde enfeksiyon oluşturur.yani dediğinin aksine aşı hpvde birincil koruma.doktorların benim kadar düşündüklerini sanmıyorum hpv konusunda 1

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı teraras Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koterle kişileri yani hpvleri öldürürsün aşıyla hücrelerine kalkan verirsin.o zaman diğer hastalıklar için de aynısı yapılsın demişsin.fakat şu önemli farkı gözardı etmişsin.diğer hastalıklar kana bulaşıp yayılır veya kanda antikor oluşturur.hpvde böyle bir durum sözkonusu değil.hpv girdği yerde enfeksiyon oluşturur.yani dediğinin aksine aşı hpvde birincil koruma.doktorların benim kadar düşündüklerini sanmıyorum hpv konusunda 1
    O zaman aşıyı virüs olan deriye enjekte etsinler valla ben doktor değilim aşının tanımını söylüyorum kafamdan yorum yapmıyorum. Eğitmini almadığım uzmanlaşmadığım bir konu hakkında senin gibi bu kadar genelgeçer bir yargıya varamam

Durum
    Yeni Üye

olabilir aslında deriye aşı enjekte etme fikri mantıklı geldi tabiki işin ehli varken bizim kendimizce ürettiğimiz çözümler teoride kalıyor

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

bunun için interferon lokal olarak o bölgeye yapılıyor. aşı konusunda tabi ki olumsuz bakıyorum bir doktor olarak.hpv bulaşmış birine( o tip için) zaten aşının faydası olmaz.
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Bu Konu için Etiketler