Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bbelirtiler, test sonuçları, kara karışıklığı. (HPV,HIV, FRENGI, HEPATIT B-C)...

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Bbelirtiler, test sonuçları, kara karışıklığı. (HPV,HIV, FRENGI, HEPATIT B-C).

Alıntı mesut5151 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mavi labaratuvarda butun tiplere bakiyolar suruntuyu de labaratuvarda aliyorlar hemde cok ugrasiyorlar alirken
    Nasıl uğrasıyorlar acaba anlatırmısın

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Bbelirtiler, test sonuçları, kara karışıklığı. (HPV,HIV, FRENGI, HEPATIT B-C).

Alıntı networkingfan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam. HPV ve diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar için birkaç sorum olacak müsadenizle. Malum bir doktora bu şekilde tek tek anlatmak neredeyse imkansız. Şöyle ki;

1-2 yıl önce genital bölgemde sivilceye benzettiğim birşey çıktı ve umursamadığım için kaldı öylece. Son birkaç aydır bunların sayıları artınca (10-15 kadar) dermatoloji tarafından siğil olduğu, yani HPV kaptığım söylenerek kriyoterapi ile yakıldı ve sonrasında birkaç siğil tekrarı oldu. Dermatoloğa vücudumun değişik yerlerinde (çoğunlukla sırt-bel) çıkan sivilcemsi şeyleri, lekeleri ve bacaklarımda çıkan bir iki kızarıklığı (bir iki cm boyutlu) gösterdim, bunlar içinse SivEx yazdı, bunlar nedir-neden oldu hala bilmiyorum. Cinsel yaşamımda fazlaca kız arkadaş ve eskort vardı, korunmaya çok dikkat etsem de birkaç kez korunmasız ilişki yaşadım. Alkol ve sigara fazlaca hayatımdaydı ve kendime dair çok takıntılı birisi olduğumu belirtmeliyim.

Bu durumlardan ve 20-25 gün cinsel ilişkiden uzak durma sonrasında HPV için test yaptırdım ve HPV Tip 6 tespit edildi.
    https://drive.google.com/file/d/1MNb...ew?usp=sharing

Ayrıca aynı gün cinsel yolla bulaşan hastalıklar paneli testi yaptırdığımda, olumsuz bir durumla karşılaşmadım.
    https://drive.google.com/file/d/15Oe...ew?usp=sharing

Sonrasında büründüğüm psikolojiden midir bilemedim ama uykuda terleme, uyku esnasında vücuttaki ilginç hareketler (örneğin kolun-bacağın-omuzların bir anda hareket edişi-savrulması), uykuda düşme hissi, garip rüyalar, uykudan sık sık uyanma ve sonrasında tekrar uykuya güçlükle dalma, uykudan korku hissi ile uyanma, uyanma anı kalp çarpıntısı gibi durumlarla karşılaştım. Ayrıca vücut için biraz yukarıda belirttiğim leke, sivilce türü şeylerden kaybolan bir iki tane olsa da çoğunlukla devam ediyor bu durum. Biraz araştırdığımda HIV olabileceğimi düşündüm. Psikolojik olarak çok daha fazla etkilendiğimden, yine cinsellik yaşamadan son testlerimden bir 10-15 gün sonra diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar için de (HIV, Hepatit B, C ve Frengi) için testler yaptırdım. Bunlar için de şuanlık bir sorun görünmemekte. Sonuçları aşağıdaki linklerde paylaşıyorum.

https://drive.google.com/file/d/1yiq...ew?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/1qYR...ew?usp=sharing

Ancak hala birkaç tedirginlik yaşamaktayım. Bundan sonra alkol-sigarayı ayda yılda bir denilen bir tabirle kullanacağım ve evlilik dışı cinsel ilişki yaşamayacağım. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda aşağıdaki sorular için yardımcı olur musunuz?

- Bu belirtiler için tavsiyeniz ne olur, başka bir bölüme muayene olmam gerekir mi?
    - HPV haricindeki testlerde tespit için süre yeterli miydi sizce?
    - Bağışıklık durumumun iyi olması nedeniyle belirttiğim süreler sonrasında HPV haricindeki testlerde negatif sonucu almış olma ihtimalim var mıdır?
    - HPV haricindeki testleri ilerde tekrar etmem gerekli mi? Evet ise, ne kadar süre sonra ve tam olarak hangi testleri yaptırmalıyım?
    - Şuan için başka yaptırabileceğim-yaptırmam gereken testler var mıdır?
    Bence kafana daha fazla takmamalısın. İçinde pencere dönemi denen bekleme süresi olan hıv testi var onda da zaten antikor ve antijenin yanında p24 proteinine bakmışlar ki o da hive özgü bir protein. 10 gün kadar kısa bir sürede saptanabiliyor ki senin de üzerinden geçmiş. Hsv1 oral uçuğun bile yok konuyu kapatmalısın. Gece terlemelerinin sebebi başka şeyler olabilir. Geçmiş olsun

Durum
    Blacklotus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kardesim 3 ay gecince aradan bu testleri yaptir, negatifse rahat ol. hadi icin rahat etmiyorsa 6. Ayda hiv pcr dna testi yaptir kanda direk hiv,ın dna,sını ariyor kacma ihtimali hic yok oda negatif gelirse bakma arkana bile, çünkü ben ilk sigilimi görünce hiv sanmistim uzun bi süre

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzen laba güvenmıyorum hpv konusunda sadece iki tipe bakıyorlar
    Ben de düzen labta yaptırdım kaç sene önce 15 farklı yüksek risk tipe bakıldı