Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İçimi dökmek istedim

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: İçimi dökmek istedim

Böyle bir durumda mahkemeye verebilme hakkınız var diye biliyorum..kendi rızanızla birlikde bile olsanız sonuçta siz bilmeden size bu yapılıyor..umarim doktorlar gerekli olan herşeyi yapıyorlardır.

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Zorluu, cd4 testi, immun sistem dayanıklılık testi yaptırdınız mı ? Şayet 3 ay once hiv kaptıysanız şuan hayatınıza tamamen kaldığı yerden devam edebilirsiniz neredeyse etkisi olmamıştır bir an evvel ilaçlarınıza başlayın, inan 3-4 ay sonra unutursun bile ortalama 6-12 aylık ilac kullanımı sonrası ise belirlenemez viral yüke gelecektir, bu şu demek istersen korunmasız iliskiye girebilirsin senden birisine bulaşmaz, çocuk sahibi olabilirsin çocuğuna bulaşmaz . 3 Ay o kadar iyi bir süre ki teşhis için çok kısa sürede belirlenemeyen viral yüke geleceksindir kendini hiç üzme, belirlenemeyen yük seviyesinde cd4 hücrelerine saldıran hivler olmayacak ve bu sayede immun sistemin zayıflamayacak, yani aynı şekilde sende tıpkı buradakiler gibi hpv ile savaşıp yeneceksin ahcc de cabası olmuş zaten. Maalesef zamanı geri almamız mümkün değil, o yüzden bence pişmanlık hayatta yeri olan bir duygu değil olan olmuş, örneğin hepatit c olsaydın onun tedavisi de yoktu en azından kontrol altına alınabilen bir hastalığın var, milyonlarca MS hastası şuan senin yerine olmayı tercih ederdi. Hıv hakkında bilgi sahibiyim isterdiğin konuda yardım etmeye çalışırım ama hivveaids.com'dan yardım alman daha doğru olur oradakiler pozitif sana doktor tavsiyesi, ilac kombinasyonlari, işleyiş hakkında detaylıca bilgi vereceklerdir

Durum
    Kıdemli Üye

Eğer karşınızdaki sizden önce teşhis almışsa ve korunmasız şekilde sizi bilgilendirmeden ilişkiye girdiyse mahkemeye verebilirsin,kişinin sağlını bozmak kasıtlı insan yaralama suçu sayılıyor.Bulaşıcı hastalık teshisi alan kişilere hekimleri gerekli bilgilendirmeleri yapıyorlar, cevrelerindekilere bulaştırmamaları için yapması gerekenleri anlatıyorlar bu yüzden teşhis almıs kişinin bu gerekleri yerine getirmemesi suç sayılıyor ama teşhis almayan birisinin rızasıyla ilişkiye giren birisine bulaştırması resmen suç değil.

Durum
    Almeda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Öncelikle çok geçmiş olsun.
    Benim bir arkadaşımın sevgilisinde vardı hem hıv hemde hpv. Üstelik hıv son evredeydi 3 aylık hastane sürecinden sonra hıvden kurtuldu. Kesinlikle atlatırsınız kendinizi hiç üzmeyin.
    Ki sizinki daha çok yeni moralinizi yüksek tutun insanlar ne çaresiz hastalıklardan kurtuluyorlar.

Durum
    Malik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kusura bakmayın sadece öğrenmek için soruyorum eşcinsellmisiniz.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Malik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın sadece öğrenmek için soruyorum eşcinsellmisiniz.
    Hiv sadece eşcınsellerde mi görülüyor neden direk bunu sordunuz yada eşcinsellerde görünmesi daha mı fazla bence böyle bir ayrım yoktur insandan insana bulaşabılen bir virüs sonucta

Durum
    Kıdemli Üye

Hiv esasinda kan yoluyla bulaşıyor, cinsel sıvılarda nadiren bulunuyor. Anal iliskilerde, ince rektum kılcalları yırtılır ve mikrokanamalar olur tıpkı tattoo yaptırırken iğne ucunda kırmızılık olması ama vücudun uzerinde kan gozukmemesi gibi, anal iliskilerde görünmeyen kanamalar olur bu yüzden bulaş daha olağandır. Eşcinsel ilişkilerde anal ilişki oluyor haliyle, vajinal ilişkilerde erkek taraf için 2000 de 1 ihtimal, kadın taraf için 1000 de 1 ihtimalle bulaş olur ama kan yoluyla bu oran %92 lere çıkıyor, Türkiye'de ki vakaları içeren rehber var internette bakacak olursan vakaların %70'i eşcinseller iliskiler. Eşcinsel olmak suç değil tâbi ki ama korunmak farz.

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Almeda2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun.
    Benim bir arkadaşımın sevgilisinde vardı hem hıv hemde hpv. Üstelik hıv son evredeydi 3 aylık hastane sürecinden sonra hıvden kurtuldu. Kesinlikle atlatırsınız kendinizi hiç üzmeyin.
    Ki sizinki daha çok yeni moralinizi yüksek tutun insanlar ne çaresiz hastalıklardan kurtuluyorlar.
    Hiv den mı kurtuldu ? Sen karistirdin herhalde minnoş vücuttan çıkmıyor diye biliyorum

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bende ilk defa yendiğine dair bir bilgiyi sizden duyuyorum yanliş bilmiyorsam ben atılmadığinı sadece ilaclarla kontrol altinda tutulduğunu biliyorum

Durum
    hpvvv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Çok geçmiş olsun cidden çok üzüldüm yaşınız kaç Allah şifasını versin ben de hıv atılmıyor diye biliyorum Allahım cidden yardımcınız olsun🙏🏻🙏🏻🙏🏻