Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Psikoloğa sormak istedikleriniz

Durum
    Camel19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Psikoloğa sormak istedikleriniz

Merhaba arkadaşlar cuma günü psikologa gideceğim durumumu anlatacağım. Yeni bir kişiyle tanışırken bu dirum nasıl izah edilmeli vs. Görüşmek istiyorum sizinde aklınızda sorular varsa vakit kalırsa onlarida sormak isterim

Durum
    oceanyazar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Psikoloğa sormak istedikleriniz

Bu konu benimde çok kafamı kurcalıyor, söylemezsem karşı tarafta siğil çıkarsa vicdan azabı beni yer bitirir. O yüzden kimseyle tanışamıyorum ve bu böyle gidecek gibi

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Gelecek kaygısı bende de var.Bakire olmamanın bile ayıp sayıldığı bir toplumdayız(kişiye göre değişse de genel olarak böyle)bende virüs var desem arkasına bakmadan kaçarlar herhalde 😂 ilişkinin başında mi yoksa ciddiye bindiği zaman mı söylenmesi konusunda emin değilim.Basta söylesem önyargılı olabilir, ciddi olunca söylesem onca zaman kandırmış gibi hissedicem bilemiyorum o yüzden :S

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Herkesin kendi vicdani,kararı karısmak gibi olmasin ama başta söylemek gerekli olduğunu düsünüyorum..zaten bir kadiñ yada bir erkek hpv li bir birey vicdanen her gun bu konuda bugün nasilim diye kendine sorarken bir başkasını hayatına dahil edicekse bunu açikca söylemeli,söylediği insan da bu durumda yaninızda olur eğer gerçekden seviyorsa ,anlıyorsa, ama bu benim için risk diyip iliskiyi istemeyedebilir ki bence bu onun en doğal hakkı..nasıl bilmesi hakkiysa kararı almasıda hakkı..ama şu var siz ha bugun ha yarın diye uzattıkça sonradan bana neden söylemedın olayina dönmesine izin vermeyin belki o zaman gidicekti ,ve şuan sizle bağı oldu ozaman yalancılığa getirebilir konuyu,yada gitmemem icin bunu yaptına inanın bu çok daha acı bir hal alır ve çok kırıcı olur

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sizi seven herşekilde sizinle kalan bu surecte destek olandır...sizde vicdaniniza sordugunuzda bilmek hakki demelisiniz..bogazda dugumlenen seyler kolay söylenmiyor ama bir sekilde bilmesi hakkı, uygun zamanda gec olmadan söyliyin...

Durum
    mesut5151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Karsi tarafa hpv aşisi vurdurursak bi promblem olmaz karsiya hpv bulasmaz

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu konu hakkında başlık açmayı düşünüyordum tam da denk geldi. Bir aydır görüştüğüm biri var ve kendimi rahat hissetmedigim için kendisine hpv olduğumu dile getirdim. Başta hafif bir şok yaşadı böyle bir şey beklemiyordum diye. Bir çok kişide var olan bir virüs çoğu insan bilmiyor bile. En azından biz farkındayız ve vücuttan atmak için çaba gösteriyoruz bu açıdan şanslıyız. Sonrasında fikri değişir mi vs bilemem ama öncelik benim sağlığım. Yani yanımda olmayacaksa bile bunu öğrendikten sonra benim için daha iyi olur.. en ufak bir sorunda bırakan kişinin zaten büyük bir sorunda desteği hiç daha olmaz.. ama şimdilik devam ediyoruz bakalım zaman ne gösterecek

Durum
    Kıdemli Üye

Hayır aşı sadece 4 tipi koruyor,eğer sizde ki bu 4 tipten farklı bir tipse ona yine bulaştırırsınız.

Durum
    mesut5151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Honey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır aşı sadece 4 tipi koruyor,eğer sizde ki bu 4 tipten farklı bir tipse ona yine bulaştırırsınız.
    Bendeki tip 6 sadece agzimda pozitif mavi labaratuar da yaptirdim . Evlenecegim kisiye asi yaptirisam korur demi yalniz 30 yasinda kiz arkadasim

Durum
    Kıdemli Üye

Bunu daha dün okumuştum.Asi kadınlara 25 yaşa kadar yapılıyormuş.25 ten sonra yapılmaz diye bişey yok sadece yaşla birlikte etkisi düşüyormuş.Ne kadar doğru bi bilgi bilmiyorum.Evet aşı tıp 6 yı da koruyor ama yüzde yüz koruma sağlar mı onu da okumadım henüz.