Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv hikayem, ahcc, siğil benzeri oluşumlar, cinselliğe devam etmek

Durum
    neon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

hpv hikayem, ahcc, siğil benzeri oluşumlar, cinselliğe devam etmek

merhaba, bu hastalığı ekim 2019da cinsel taciz sonucu kaptım..hem hastalığın hem yaşadıklarımın psikolojisini tahmin edebiliyorsunuzdur. ilk önce hsv ile tanıştım, doktorum 3 ay sonra gelmemi, hpv de kapmış olabileceğimi söyledi ve ben de 3 ay sonra hem kan testi yaptırdım hem smear aldırdım.(kan testimde bir şey çıkmadı neyseki)bu arada özel yerine devlet hastanesine gittiğim için çok kötü deneyimler yaşadım. hem ilgilenmeyip mantar olduğumu söylediler(değildim) hem de bekar bir kadının cinsel birlikteliği olmaması gerektiğini düşünen 3 kadın doktorun çok ağır ithamları ve ilgilenmeyişiyle hastalığımı fark etmem 2 ay gecikti. çok kötü kokulu beyaz akıntım vardı. en sonunda özel hastaneye gidip siğillerimi yaktırdım. o dönem çok fazla siğil yoktu(öyle sanıyordum meğer hepsi içerideymiş) anestezi oldum ve tek başıma bunları hallettiğim için psikolojik olarak daha da çöktüm. doktorum ahcc tavsiye etti ve kullanmaya başladım. izler 15 gün sonra geçmişti ve ben hastalık hakkında bilgisizdim hala.. doktor da hiçbir uyarıda bulunmadığı için ben uzayan tüylerime jiletle müdahale ettim ve 15 gün sonra aşırı derecede siğil çıkartmaya başladım. doktora tekrar gittim aldara verdi, sonra forumu keşfettim aldara hakkında yazılanları okudum ve kullanmaktan vazgeçtim.

yeni bir doktor arayışına girdim ve çok para dökerek en sonunda bir doktor buldum bu arada c-19 sebebiyle doktora gidemediğim için siğillerim vajinamın tüm dışını kaplamıştı. asıl sorunu doktora gidince öğrendim siğiller içerde aşırı ilerlemiş ve çoğalmış. bir önceki doktor sadece dıştakileri yaktığından, akıntım ile tekrar içten dışa da yayılmış.. ayrıca anal bölgede de çıkmıştı bu sefer. mayıs 2020de ikinci koteri oldum anestezi ile ve neredeyse her yerim yakılmıştı iyileşmesi aşırı sancılı oldu 1 ay her gün acıdan ağladım. bu arada hep ahcc yi düzenli kullandım ve ek olarak günde 2 bardak yeşilçay içtim. alkol çok alan biriyim kesmeye çalıştım bu dönemde ama bazen yine abarttığım oldu. şuan 3 aydır siğil çıkartmıyorum, bunun ahcc mucizesi olduğunu düşünüyorum çünkü ben bağışıklığı aşırı düşük biriyim.

iki sorum var;

1- son koterden çıktığımda hemen ayna alıp inceledim ve 3 tane siğile benzeyen ama daha şeffaf oluşumlar gözlemledim doktora gidip neden yakmadığını sordum o ise hepsini yaktığını 1 ay sonra kontrole gelince daha detaylı bakacağını ilerleme olursa onu aramamı söyledi. o kadar acı cektim ve tekrar para koparmak için mi 3 tane siğil bıraktı diye düşünüp durdum. 1 ay sonra gittiğimde hala ordalardı ama yayılmamıştı. doktor bunun hpv siğili değil başka bir siğil olduğunu söyledi yani ne demek bu diye sorduğumda o da açıklayamadı(şaka gibi).. onlar hala orda benimle, yayılmıyor, daha çok et beni gibi ama ne olduğunu hala bilmiyorum. böyle bir şey yaşayan var mı?

2- birkaç gün önce artık canıma tak ettiği için ve siğillerim çıkmadığı için kondom+boxer yöntemiyle cinsel birliktelik yaşadım.(erkek arkadaşım da hpv taşıyor.) ama tekrar siğil çıkartır mıyım bilmiyorum bu yöntemi forumda kullananlar vardı bir sıkıntı yaşadılar mı?

Durum
    hpv16korkuyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: hpv hikayem, ahcc, siğil benzeri oluşumlar, cinselliğe devam etmek

Öncelikle çok geçmiş olsun canım Allahım en kısa zamanda şifamızı versin inşallah. 1.sorun hakkında bir fikrim yok açıkçası ama doktorundan memnun değilsen mutlaka başka bi doktora daha git. 2.soruna gelirsek bende tip 16 var ve vulvamda kanser öncesi oluşum (vın3) yaptı. Partnerimde görünürde bi şey yok ama yine de boxer+kondom deneyelim dedik. Ben kendimi çok huzursuz hissettim böyle zorlama bi şeyler yapıyormuşuz gibi. Partnerimde hiçbir şey hissetmediğini yapmasak daha iyi olacağını söyledi.. açıkçasıı tamamen iyileşene kadar yapmamak daha mantıklı gibi hem psikolojik açıdan hem de sağlık açısından.

Durum
    neon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

çok teşekkür ederim umarım kısa zamanda herkes atlatır bu hastalığı sana da çok geçmiş olsun ..küçük bir ilde yaşıyorum doktor bulmak biraz sorun oluyor sanırım iyi denilen her doktora gitmişimdir..
    yani sabretmek lazım biliyorum ama çok zor olabiliyor bazen bu durum. ben de zorlama gibi hissettim uzun bir süre yapmayacağız biraz gözlemleme sürecine girdim. sende siğil var mı bu arada? yani yaptıktan sonra yayılma gözlemledin mi vs

Durum
    hpv16korkuyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bende siğil oluşmadı tip16 onkojenik bir tip çünkü çook ama çok nadir siğil yapıyor. Bende carsinoma in situ denilen kanser başlangıcı oluşumlar var. Ekim ayında ameliyat olucam bakalım içim titriyor ama mecburum.. partnerimde küçük kahve-kırmızı renginde noktalar var yarın dermatolojiye gidecek ne olduğunu anlayacağız. Siğilin yayılması tıraş yöntemlerine ve bağışıklık sistemine bağlı aslında. İlişkiye devam ettikçe artacağını düşünmüyorum ama vücuttan atılma süresi çok uzar. Koterle daha iyi sonuç alındığını okumuştum sonrasında bazı kremlerle leke oluşumunu minimuma indirebilirsin. En önemli şey bağışıklığını güçlü tutman.