Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhabalar Kader Ortaklarımız

Durum
    elmatadori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhabalar Kader Ortaklarımız

Arkadaşlar Merhaba,

Uzun süredir vücudumda olan ama gittiğim doktorun bunlar önemsiz istersen yakarız sağlığa zararı yok demesi sonucu sallamadığım şeylerin, iki gün önce kondilom yani hpv olduğunu öğrendim. Türü vs nedir bilemiyorum. İlk bu arkadaşlar ile karşılaştığımda önemsemediğim de ve şu sinir olduğum bunlar birşey değil diyen doktora gittiğimde henüz cinsel ilişki yaşamamıştım. Evet yaşamadım ve hala inanamıyorum doktora bile güvenemiyorum ama siyah ben gibi birşeyleri internetten araştırdığımda bu hastalık çıkıyor. İnanamıyorum ya, erkeğim ve yapmadım o işi nerden geldiler? 1.5 yıllık evliyim. En çokta ona üzülüyorum ya, önemsiz dediler belki eşimede bulaştırdım? Bana çok zararı yokmuşta eşimi düşündükçe ağlıyorum.Çok seviyorum onu. Yıkılmış durumdayım ayağa kalkmaya çalışıyorum. Sigarayı bıraktım içmiyorum. Nasıl yaptım bunu ona diye vicdan azabı çekiyorum ama bilemedim işte, gittiğim 2 doktorunda önemsiz demesi ve benim araştırmamam ah ah. Smear testi yaptırdık dün 3 güne sonucu gelecek inşallah, içeride yara var diyince ve internetten araştırıp yine yara ilişkili hpv diyince iyice korkar oldum inşallah birşeyi yoktur. Hepimiz iyileşiriz. 2 gündür izinliyim araştırmadığım yer kalmadı desem yeridir ama bilgi kirliliği ve uçuk kararlar kafamı karıştırıyor. Sorularım şunlar,

- Bu hastalık geçiyor mu? Geçer mi? Bilimsel olarak bakıldığında ilk yıl %90 geçiyor deniyor ama tam çözemedim iyileşecek miyiz? Sadece siğillerden değil testler ile kesinleşmiş iyileşme olan birileri var mı? Dr.medusa diğer forumdada okudum kendisi sanırım yıllardır bu işle uğraşıyor, fikirleri nedir? Tecrübeleri ile iyileşen hastaları oldu mu?
    - İlla kanser olunuyor mu bu hastalıkta? Eşimi düşündükçe içim sızlıyor. İlla eşime bulaştırdım mı? tamam 1.5 yıl uzun süre ama bulaşmama imkanı yok mu?
    - Ne kadar belirsiz konu, doktorlar kurtulamazsın diyor kurtulursun diyende var. En son yıllar önce yorum atılmış sitede kurtulduğunu iddaa edenler var.( Eniştem doktor o dedi virüs sonuçta zamanla atılabilir atılmayada bilir. Kontrol altında tutarsanız trafik kazasında ölme ihtimali ile aynı oranı verebilirim dedi. Kendisi teselli için mi dedi bilemiyorum tabiki.)
    - Kroyo yapıldı ne zaman düşer bunlar? Birde krem verdi kullanmak faydalı mı? Direk koter mi yaptırsam? Bilemiyorum kafayı yicem sanırım. Allah mübarek cuma günü hepimizin yüzüne bakar inşallah ve kurtuluruz. Acil şifalar.

Durum
    sfnyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Cevap: Merhabalar Kader Ortaklarımız

oncelikle hos geldin , bu giris konusmalarini Arya zaten yapar ben direk bi kac inceden bilgim oldugu konulara deginiyim
    1) hastalik GECEBILIYOR , kesin gecer mi bilmiyorum bunu doktorlarda bilemez sen elinden geleni iyilesmek icin yap yeter ki.
    100 de 100 gecmiyor ya da 100 de 100 geciyor diye bir olay yok bunu her zaman bilmek lazim / Sadece sigillerden degil testlerle iyilesmis onlarca insan var ama soyle bir dipnot eklenmeli zaten testler hicbir zaman yuzde yuz HPV nin her turunu bulup var ya da yok diyemiyor. Bazi turlerini gosteriyor
    2) google da arastirdigin kadar ucundan kanser ölüm olan bir olay degil google a s uan basim agriyo yaz eminim ki beyin kanserisiniz diye 23244 tane yazi ile karsilasacaksin. bir ihtimali var tabi ama inan ki ''AZ''
    3) 1 ve 3. sorun ayni
    4) kryo, koter filan ayni seyler hangisi butcene uygunsa onu yaptir ben devlet hastanesinde bedavaya kriyo yaptiriyodum. ayni seyler derken tabi ki cahilce bir yorum gozukmesin ayni seyler degiller yalniz etkisi sana ayni olacaktir. sigili karartiyo dusuruyo mu? evet? o za man bitti kriyolara devam et. 1 haftaya karariyo sonra dusuyor sonra iz kaliyo ama izler biraz biraz zamanla geciyo bu senin derinin iyilesme surecinede bagli.
    kafana taktikca artacaklar , takma desem de takacaksin onu da biliyorum ama TAKMAMAYA calis en azindan.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı elmatadori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Uzun süredir vücudumda olan ama gittiğim doktorun bunlar önemsiz istersen yakarız sağlığa zararı yok demesi sonucu sallamadığım şeylerin, iki gün önce kondilom yani hpv olduğunu öğrendim. Türü vs nedir bilemiyorum. İlk bu arkadaşlar ile karşılaştığımda önemsemediğim de ve şu sinir olduğum bunlar birşey değil diyen doktora gittiğimde henüz cinsel ilişki yaşamamıştım. Evet yaşamadım ve hala inanamıyorum doktora bile güvenemiyorum ama siyah ben gibi birşeyleri internetten araştırdığımda bu hastalık çıkıyor. İnanamıyorum ya, erkeğim ve yapmadım o işi nerden geldiler? 1.5 yıllık evliyim. En çokta ona üzülüyorum ya, önemsiz dediler belki eşimede bulaştırdım? Bana çok zararı yokmuşta eşimi düşündükçe ağlıyorum.Çok seviyorum onu. Yıkılmış durumdayım ayağa kalkmaya çalışıyorum. Sigarayı bıraktım içmiyorum. Nasıl yaptım bunu ona diye vicdan azabı çekiyorum ama bilemedim işte, gittiğim 2 doktorunda önemsiz demesi ve benim araştırmamam ah ah. Smear testi yaptırdık dün 3 güne sonucu gelecek inşallah, içeride yara var diyince ve internetten araştırıp yine yara ilişkili hpv diyince iyice korkar oldum inşallah birşeyi yoktur. Hepimiz iyileşiriz. 2 gündür izinliyim araştırmadığım yer kalmadı desem yeridir ama bilgi kirliliği ve uçuk kararlar kafamı karıştırıyor. Sorularım şunlar,

- Bu hastalık geçiyor mu? Geçer mi? Bilimsel olarak bakıldığında ilk yıl %90 geçiyor deniyor ama tam çözemedim iyileşecek miyiz? Sadece siğillerden değil testler ile kesinleşmiş iyileşme olan birileri var mı? Dr.medusa diğer forumdada okudum kendisi sanırım yıllardır bu işle uğraşıyor, fikirleri nedir? Tecrübeleri ile iyileşen hastaları oldu mu?
    - İlla kanser olunuyor mu bu hastalıkta? Eşimi düşündükçe içim sızlıyor. İlla eşime bulaştırdım mı? tamam 1.5 yıl uzun süre ama bulaşmama imkanı yok mu?
    - Ne kadar belirsiz konu, doktorlar kurtulamazsın diyor kurtulursun diyende var. En son yıllar önce yorum atılmış sitede kurtulduğunu iddaa edenler var.( Eniştem doktor o dedi virüs sonuçta zamanla atılabilir atılmayada bilir. Kontrol altında tutarsanız trafik kazasında ölme ihtimali ile aynı oranı verebilirim dedi. Kendisi teselli için mi dedi bilemiyorum tabiki.)
    - Kroyo yapıldı ne zaman düşer bunlar? Birde krem verdi kullanmak faydalı mı? Direk koter mi yaptırsam? Bilemiyorum kafayı yicem sanırım. Allah mübarek cuma günü hepimizin yüzüne bakar inşallah ve kurtuluruz. Acil şifalar.
    benim anlamadıgım ,,acaba bagısıklık sistemi hastalıgı baskıladımı?

Durum
    sfnyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim anlamadıgım ,,acaba bagısıklık sistemi hastalıgı baskıladımı?
    tabii ki boyle birsey de olabilir nedenine ya da baskalarinin aldigi uber olumlu sonuclara bakmadan yapilmasi gerekenlerin yapilmasi lazim
    hpv nin turunu ogrenmek bile bence tamamen gereksiz. dusunce sistemini sagligini daha cok bozuyo bu olaylar hele bide daha riskli olan cikarsa hpv nin vucudunda daha cok azmasina yardimci oluyosun direk.
    Turunu bilip iyi etki edebildigin ona gore birseyler yapabildigin bi hastalik degil bu o yuzden let it goes

Durum
    Tecrübeli Üye

Teşekkürler cevaplarınız için. Moral olarak yüksekte tutmaya çalışıyorum tam olarak riski ve tehlikeyi ve bununla yaşayacakmıyız yoksa yenecekmiyiz bilemiyorum. Benim merak ettiğim yenenler var mı? %90 geçiyor diyen var geçmeyen diyen var? Bunu bilimsel olarak kimse açıklayamıyor mu? Bir makalede gördüm ingilizce yapılan testlerde o oran veriyordu. Dr.Medusa beye güveniyorum kendisi yıllardır bu işi takip ediyor, forumlardan anladığım kadarı ile cevaplarını bekliyorum. Yeneceğiz inşallah ama önce eşimin smear ve hpv testlerinin negatif düzgün gelmesi için dua ediyorum. Dua edin arkadaşlar bize ve hepimize. Sağlıcakla.

Durum
    Tecrübeli Üye

Ayrıca ingilizce kaynakların tamamında yaklaşık virüs türüne göre değişiyor tabiki 2 yıl içerisinde %90 ya geçiyor, yada susturuluyor denmekte. En önemli tedavinin bölgesel ve genel bağışıklık olduğu, yine çıkan lezyonların temizlenmesi ile virüsün bulaşırlığının azaltıldığı ve bir süre sonra ortadan kaldırıldığı genel kanı gibi geldi bana. Çok araştırıyorum kafayı yicem.

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İçeride yara var derken rahimde yara olması mı?

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı alineor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçeride yara var derken rahimde yara olması mı?
    Onu tam bilemiyorum sormamış eşim, rahim ağzında mı yoksa daha ileride mi geride mi bilmiyoruz. Fitil , antibiyotik vermiş iki hafta sonra smear + hpv sonucu ile gel demiş.

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Fitil ve antibiyotik bende kullandım. Her kadında görülebilen enfeksiyon için. Hpv ile ilgisi yok. Bana rahim temiz sadece enfeksiyon var demişti.

Durum
    Osman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Geçmiş olsun. Sakin olun. Hastalıkla savaşa bakın.

Bu Konu için Etiketler