Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İntihar Etmeyi düşünüyorum.

Durum
    KahrolasıHPVler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

İntihar Etmeyi düşünüyorum.

Öncelikle merhabalar. 28 yaşına daha yeni girmiş bir erkek olarak buradayım. LGBTİ+ birey değilim. Son 5 aydır yaptığım (geniş kapsamlı) araştırmalar sonucunda HPV'li olduğumu öğrendim.

Öğrenir öğrenmez buraya bakıp, doktora gitmeden aldara kullandım, penis etrafındakiler (sünnet derisi) düştü, ama göbek altı kısımda tekrar (10 tane ) çıktı. Anlayacağız Aldaraya bir sürü para verdim ve hiç işe yaramadı. Üstüne yumurtalıkta hafif kızarıklık bıraktı

Bir tane de kasıkta, bir tane siğil de el parmağımda kırmızı şekilde çıktı. parmaktaki Mastürbasyon'dan kaynaklı olmuş olabilir mi?

Ne kadar sıklıkla mastürbasyon yapılmalı?

Sünnet derisi siğil olan yere değince, siğil artar mı?

Ayrıca son 3 aydır alkol ve sigara kullanmıyorum.

Sizden tek bir ricam var. Özellikle erkeklerden.

Kriyoterapi fiyatları
    Test fiyatları (hangi testler)
    Muayene fiyatlari toplam bu süreç kaça mâl oluyor. Çok fahiş fiyatlara neden oluyor mu?

Eğer oluyorsa hemen kendimi camdan atayım. (Bu sürece kadar geldim) 😔

Lütfen yardım edin..

Teşekkürler. 😔

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: İntihar Etmeyi düşünüyorum.

@Kahrolası hpv'ler sordugun seyler oldukça değişken, hastaneleri arayıp fiyat sorabilirsin aslında. Yani hastalığının tedavisiyle ilgili biraz çaba sarfetmen gerekiyor.
    Sadece aldara alıp kullanmakla geçecek bir şey değil ayrıca aldara fiyat performans bakımından iyi bir krem değil çok yüksek fiyatlı ev fayda oranı az. Siğilini de düşürmez. Ordaki viral yükü azaltmayı hedefler. Ama o sigiller orda durdukca da azalmaz.

Bence bir doktora git önce.
    Kriyoterapi fiyatı tek tip bir şey değil kaç sigilin olduguna göre değişir. 5-6 sigilin varsa 250 tl den başlar genelde. Koter anestezi icinde oldugu için daha pahalıdır.
    Muayane fiyatlarını da artık hastanelere sorarsın ? Gideceğin hastaneyi arayıp.

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Benim küçücük bir sürü siğilim vardı(toplam yakılan yer sayısı 10-15 felandır) doktora 80 tl ödedim kriyoterapi için. Gittiğim doktor özel hastanedeydi, devlette gidersen eğer ücretsiz de yapıyorlar bu işlemi.
    Kriyoterapi çok basit bir işlem ayakta 5 dakika sıkıp geçiyor dert edinmemek gerek. Aslında bu hastalıkta genital siğiller düşünmemiz gereken en son şey olmalı çünkü düzenli tedavi edip kendine baktıkça bir süre sonra illa ki nüks etmeyecekler ve bir süre sonra da artık sonsuza dek gitmiş olacaklar.

Parmağındakinin siğil olduğunu sanmam çünkü genital bölgedekiler asla ele bulaşıp da orada siğile felan neden olmazlar. Belki bir ihtimal parmağında da farklı bir siğil türü vardır(mesela sadece eli enfekte edebilen siğil türlerinden birisidir belki korkulacak hiçbir şey yok)

Kafadan aldara felan kullanmayın bir daha çünkü boş yere tahriş edersiniz doktora gidin 2 dakikalık işlemi yaptırın sonra keyfinize bakın

Mastürbasyon da erkekler için bir problem maalesef. Bence ilk 6-7 ay ayda 2-3 defa dikkatli bir şekilde yapılabilir. Daha sonra nüksler azaldıkça eğer dayanılmıyorsa bunun sayısı arttırılabilir. 1-2 sene daha dayan sonra istersen her gün yap mastürbasyonunu

Durum
    HeliosHyperion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben geçen hafta devlet hastanesinde koter oldum.Devlete gidiebilirsiniz.Bide gobek altındakiler moloscum olabilir iyi inceleyin isterseniz

Durum
    Yeni Üye

Teşekkürler

Durum
    Yeni Üye

AHCC nasıl kullanıyor?