Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV bitmedi şimdi de HSV

Durum
    17temmuz2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV bitmedi şimdi de HSV

Demin sorduğum bir soruya istinaden birisi uçuktan bahsetmişti. Alllah Allah bende de küçükken 1 kez uçuk çıkmıştı neymiş bu diye baktım ve o da ne bu bir virüsmüş ve hatta kalıcıymış. Küçükken çıkardığımız ve sivilce çıkartmış gibi hiç umursamadığımız bir şey yüzünden durduk yere gerildim ek olarak mutsuzluk çöktü. Gerçekten artık çok bunaldım araştırdıkça yeni bir şeyler çıkıyor ortaya ama araştırmadan da duramıyor insan

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV bitmedi şimdi de HSV

Alıntı 17temmuz2020 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demin sorduğum bir soruya istinaden birisi uçuktan bahsetmişti. Alllah Allah bende de küçükken 1 kez uçuk çıkmıştı neymiş bu diye baktım ve o da ne bu bir virüsmüş ve hatta kalıcıymış. Küçükken çıkardığımız ve sivilce çıkartmış gibi hiç umursamadığımız bir şey yüzünden durduk yere gerildim ek olarak mutsuzluk çöktü. Gerçekten artık çok bunaldım araştırdıkça yeni bir şeyler çıkıyor ortaya ama araştırmadan da duramıyor insan
    Dudakta cıkan ucuk herkezde var o zararsız genital bölgede ise o sıkıntı

Durum
    Tecrübeli Üye

Yok sadece bir kez dudakta çıkmıştı o kadar, bir daha da çıkmadı ama burda okuduğuma göre genital bölgeye de geçebiliyormuş oral yolla o nedenle hpv gibi yıllarca kuluçkada bekleyip bende ya da eşimde bağışıklığımız düştüğünde genital bölgede de çıkar mı diye düşünmeden edemedim. Bu virüsün en büyük zararı ne olur onu da bilmiyorum

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı 17temmuz2020 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok sadece bir kez dudakta çıkmıştı o kadar, bir daha da çıkmadı ama burda okuduğuma göre genital bölgeye de geçebiliyormuş oral yolla o nedenle hpv gibi yıllarca kuluçkada bekleyip bende ya da eşimde bağışıklığımız düştüğünde genital bölgede de çıkar mı diye düşünmeden edemedim. Bu virüsün en büyük zararı ne olur onu da bilmiyorum
    Su an sende olmayan bir seye kafa takıyorsun çok abartıyorsun bende olan sıkıntılar sende o olsa herhalde kafayı yersin biraz rahat ol

Durum
    hoffnung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Merhabalar herkese, ben şubat ayında hsv geçirdim ve şimdi de hpv oldum. Hsv lezyonları ağrı yapıyor ama tedaviye gerçekten çabuk cevap veriyor. Doktor bana antibiyotik, antiviral ilaç ve krem verdi, 1 haftada atlattım ve bir daha geçirmedim ama şimdi hpv oldum. Bir virüs alınca başka bir virüs almak daha kolaylaşıyor demişti doktorum. Hsv için gerçekten canınızı sıkmayın, 3 ayrı doktorlar görüştüm. Lezyon ile kendini bariz belli ediyor hsv ve dediğim gibi tedaviye çabuk yanıt veriyor, bağışıklığınız iyiyse tekrarlamaz . Dudakta çıkan hsv 1, genitalde çıkan hsv 2. Hsv 1 virüsü oral yolla genitale geçebilir ya da cinsel ilişki ile hsv 2 kapılabilir. Lezyon yoksa bulaştırıcılığı yoktur. Hsv tiplendirme test yaptırabilirsiniz.

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Lezyon yoksa da bulaştırıcılığı vardır olarak birçok makalede. Hsv tipleme testi yaptırabilirsin ancak hangi bölgede ne olduğuna dair bilgi edinemezsin. Oral ilişkiye girersen hsv 1 genital bölgene yerleşebilir. Hsv 1 pozitif çıkar ancak genitalde mi dudakta mı kestiremeyebilirsin. Ancak lezyon çıktığında anlayabilirsin. Oral ilişkiden de uzak durmak gerekiyor. hpv geçici bir durum fakat hsv kronik maalesef. Kadınlarda daha sert geçiyor. Şimdiden kafanıza takmayın yoktur. Varsa bile hissetmediğinize göre bağışıklığınız güçlü ve kolay kolay çıkarmazsınız demektir. Dert edinmeyin ama dikkatli olun diye uyarmak istedim ben

Durum
    KahrolasıHPVler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Başlık nasıl oluşturuluyor burada?

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı eyluly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lezyon yoksa da bulaştırıcılığı vardır olarak birçok makalede. Hsv tipleme testi yaptırabilirsin ancak hangi bölgede ne olduğuna dair bilgi edinemezsin. Oral ilişkiye girersen hsv 1 genital bölgene yerleşebilir. Hsv 1 pozitif çıkar ancak genitalde mi dudakta mı kestiremeyebilirsin. Ancak lezyon çıktığında anlayabilirsin. Oral ilişkiden de uzak durmak gerekiyor. hpv geçici bir durum fakat hsv kronik maalesef. Kadınlarda daha sert geçiyor. Şimdiden kafanıza takmayın yoktur. Varsa bile hissetmediğinize göre bağışıklığınız güçlü ve kolay kolay çıkarmazsınız demektir. Dert edinmeyin ama dikkatli olun diye uyarmak istedim ben
    Teşekkür ederim ama boş yere kurt düşürdünüz içimize nolacağı belli olmayan bir virüsle savaşırken durduk yere bu takıldı aklımıza. Bunu önemsemiyorum çünkü insanların yüzde 80-90 ninda dudakta uçuk çıkmıştır yani bu virüs herkeste var. Neredeyse bütün çiftlerin de oral ilişkide bulunduğunu düşündüğümüzde durum çok önemsiz geliyor var ya da yok fark etmez. Bir gün lezyon çıkarsa da çıksın alt üstü uçuk yani nolabilir ki İnternette insanları panikletebilecek ne olasılıklar okuduk bir bilseniz... Bugün bunu hiç okumamış olmak isterdim

Durum
    Tigin222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

en iyisi benzon döküp yakmak galiba virüsün bitmesi mümkün ama yaşadığımız piskoloji felaket

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Tigin222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en iyisi benzon döküp yakmak galiba virüsün bitmesi mümkün ama yaşadığımız piskoloji felaket
    Aynen öyle. Başka cinsel yolla bulaşan hastalıktır, başka virüstür öğrenmek istemiyordum bu yeter buna da şükür diyordum ama arkadaşlar sağolsun bizi hastalık hastası yaptılar. Sürekli şu mu var bu mu var diye düşünelim istiyorlar. Olasılıklardan bıktık artık genç yaşta ölecek miyim, şu çıkacak mı bu olacak mı diye mahvolduk. Uçuk virüsü yüzünden oral ilişkiden uzak duralım denmiş zaten insanların bir virüsten dolayı travmatize olduğu ve cinsellikten soğuduğu şu forumda bu da yazılmaz ki ya. Tamam hpv yüzünden ömür boyu cinsellikten soğuyalim, uçuk yüzünden oral ilişkiye girmeyelim hatta virüs kapabiliriz diye evden bile çıkmayalım ne gerek var! Lütfen kendiniz gibi herkesi de obsesifleştirmeye çalışmayın yazdıklarınızda dikkatli olun