Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kaplıca suyu HPV'yi yok edebilir mi?

Durum
    networkingfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kaplıca suyu HPV'yi yok edebilir mi?

HPV bilindiği gibi deri altında varlığını sürdürmekte. Forumda bir yerlerde belirli bir sıcaklıkta HPV'nin yok olacağından söz ediliyordu.

Bu durumda kaplıcaya gitsek, sıcaklığı yeterli olur mu kaplıcanın? Deneyen var mı?

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Kaplıca suyu HPV'yi yok edebilir mi?

Hiç sanmıyorum eğer dediğin gibi olsaydı hpv'nin çok basit bir tedavisi olmuş olurdu. Bahsedilen deriye entegre olmamış virüsün yok olma sıcaklığıdır.

Durum
    networkingfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

"En zor görülen problemlerin çözümü en kolay olanlardır." gibi bir ifade de mevcuttur, hatta buna tanıklığım da söz konusu.

Her neyse aklımdan geçti öyle...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Kayakar mantıklı olarak kendince sorunu cevaplamış aslında ben de kendisine katılıyorum ama böyle bir düşüncen varsa doktora sorabilirsin ya da bizzat deneyebilirsin.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ya ben bu hpvli iken havuza mi girsem kaplicaya mi girsem lazer epilasyona mi gitsem diyenleri anlamiyorum.. arkadaslar evet zor bi ihtimal ama hpv bu tarz seylerle de baskasina geçebiliyor nasi vicdaniniz rahat ediyor bunu yapmayi dusunerek.. ben hpvli biri ile mesela ayni anda o havuzda bulundugumu bilsem hemen cikarim.. nasi zor seyler yasadigimizi biz biliyoruz atlatanlar ve yasayanlar olarak.. lazerde benden onceki kadinin hpvli oldugunu bilsem o aleti tenime degdirmelerine izin vermem mesela.. evet zor ama cok kucuk de olsa risk.. bence boyle seyleri dusunurken empati yapin biraz. Sozum bu basligi acana degil genel olarak soyluyorum. Atlatana kadar o havuza girmese olmez mesela.. veya ben hastaligi atlatana kadr lazeri genitalime uygulamalarina izin vermedim olmedim. Bu bilinci yakalamazsak eger bigun hastaligi atlatiriz ama yine gelir bizi bulur boyle davlarananlar yuzunden.. empati yapalim.

Konu arkadasin yazisindan bagimsiz oldu biraz ama cagrisim yaptigi icin soylemek istedim. Sicak su konusuna gelirsek 70 derece de virusun öldügü soyleniyor ama bu derimize 70 dereceyi uygulaynca tamamen gececek bisey olsaydi herhalde doktorlar dusta kaynar suyu acip dus basligini tut gecer derdi diye dusunuyorm. Demekki deride farkli işliyor bu durum.

Durum
    Tip 6 Bayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

kaplıca, ılıca, balıklı göl alternatif olabilir(:

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bu arada virusu bilmem ama sicak su kasintiya birebir cozum. Ne zaman kasinti tutsa girer bi kaynara yakin suyu dus basligini yani vajinaya tutuyorum aninda geciyor kasinti mantar kasintisi icin falan da gecerli bu. Dogrulugunu veya saglikli olusunu bilemem ama inanilmaz rahatlatiyor konuyla alakasiz olan her seyi siraladim ama olsun