Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv aşıları hakkında bilgisi olan?

Durum
    gonca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpv aşıları hakkında bilgisi olan?

Selamlar dostiler...
    Bir şey soracaktım. Bende hpv18 ve hpv diğer(sayısını yazmamışlar test sonucuna) var.
    Doktor aşı ol dedi ama, şimdi hali hazırda hpv taşıyorum aynı virüsün aşısını olursam bir zararı olmasın?
    bir de bu aşıların ismi nedir? Nereden temin edilir? Ücretleri nedir? Bileniniz var mı?

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: hpv aşıları hakkında bilgisi olan?

Selaaam
    Bende de 6 ve 11 var.Aşının koruduğu tipler arasında 6 ve 11 de var +16 ve 18 e karşıda koruyor.Sen o tipi taşırken aşı olmanın zararı olduğunu düşünmüyorum olsa doktorlar taşıyorken vurmak yasak falan derdi.Aksine bence o tipi yenmeni kolaylaştırıyor.Bilmiyorum psikolojik mi ama benim 2. Asım bir hafta geciktiğinde o hafta daha önce çıkmayan siğiller çıkmaya başladı.Aşı yaptırdım geri yatıştı.Fiyat 550 TL gibi bişey hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam eger başka şeylerde aldım o yüzden tam hatırlayamadım.Yan etkilerine gelecek olursak aşı konuları her zaman tartışmalı oldu bu zamana kadar.Gardasilin yan etkileri olduğu kadar basit bı grip aşısınında yan etkileri var.Ve yurt dışında bunu 10 yaşında kızlara vuruyorlar.
    Ve eğer bu hastalığa yakalanmadan önce böyle bi aşı olduğunu bilseydim düşünmeden vurdururdum.Adı gardasil Eczanelerde satılıyor istersen eczacı yada doktor ikiside vurulabilir.Kol kasına vuruluyor.

Durum
    Tip 6 Bayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: hpv aşıları hakkında bilgisi olan?

https://www.youtube.com/watch?v=Fw-4slBbu_E süleyman hocanın dediğine "kişi hastalığı yendikten sonra aşı yapılması uygundur."