Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv 18 ile aranızda yeniyim, selamlar

Durum
    gonca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpv 18 ile aranızda yeniyim, selamlar

Selamlar hepinize. Öncelikle burayı keşfetmek bana çok çok iyi geldi. Doktorlardan, arkadaşlarımdan, haberi olmayan ailemden görmediğim psikolojik desteği sizden gördüm (okuyarak bile). AHCC'yi siteyi ilk keşfettiğim gün temin ettim. Yarın sabah başlıyorum. Yehuu, sonunda tedaviye yönelik bir şeyyyy.

Durumuma gelirsek; 9 aydır bunu taşıyorum. ilk siğilim 5 ay sonra çıktı, hastaneye git gel olayları başladı.
    Bütçemi kendim karşıladığım ve özel hastanelerin sırf para almak için çabaladığını gördükçe bu testlere, siğil dondurma işlemine devlete gittim. 2-3 ay sürdü devlet geç randevu verdiği için sonuç olarak;
    Simiri 7 ay önce yaptırmıştım. Hafif derece displazi çıkmıştı, hpv 18 ve hpv diğer(sayısı yazmıyordu) pozitifim. Kolposkopi, biyopsi yapıldı. Sonucumu doktora henüz gösteremedim ama ameliyat boyutunda olduğunu düşünmüyorum. (Doktor, ya düzenli takip ya rahim kesme vb. tarzı bir ameliyat oluyor sonrasında ama o çok sonraki bir aşama demişti işlem öncesi.) Siğilim çıktıkca da gördüğüm kadarıyla dondurtuyorum.

Beni korkutan bir kaç şey var, tecrübelerinize güvenerek sizinle paylaşacağım;

1. Geç kalmış sayılır mıyım? Bundan kurtulmam mümkün mü ameliyat veya başka bir cerrahi operasyon gerekmeden.
    2. Test sonuçlarım sizce yeterli mi yaptırmam gerekeni doktora sormam gereken başka şeyle var mı? Atlamak istemiyorum bir şey.
    3. Tüy dökücü kremle alıyordum ama o da tahriş ediyormuş öneriniz nedir?
    4. Ayağımda yüzümde vs siğil çıkar mı?
    5. Dondurma işlemi sonrası, beyaz tenliyim ve 1 ay önceki kızarık izleri hala duruyor. Bu lekeler geçer mi? Nasıl geçirebilirim? Benek benek oldum... (ahcc'nin siğilleri keseceğini umarak çok minikleri dondurmasam mı diye düşündüm. sanki dondurtmadan önce daha azlardı birden çoğaldılar.)
    6. 56 kiloyum, spor geçmişim var tekrar başlayacağımi alkol haftada 1 o da bazen, sigaram yok, un tuz şeker vs min olarak tüketiyorum. Eskiden daha sık hasta olurdum bu kış 1 kere oldum. Sizce bu illeti vucudumdan atabilir miyim?
    7. vucudumda nereye vurduğumu hatırlamadığım morluklar oluyor bazen hpv ile alakalı mıdır?

Şu anlık bu kadar... AHCC için de deneyimlerimi düzenli olarak sizinle paylaşacağım.
    Hepimiz bunu yeneceğiz.
    Buna bir hastalık değil, yeni ve sağlıklı bir yaşam için başlangıç olarak bakıyorum artık.

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: hpv 18 ile aranızda yeniyim, selamlar

1 ve 2 ye kadın arkadaşlar cevap verirse daha iyi olur ben diğerlerine cevap vereyim:

3) Makas veya tıraş makinesi ile kısaltmak
    4)Ben hiç ayakta veya yüzde de çıkartanı görmedim. Bu virüsün etki ettiği genital/anal deri ile vücudun geri kalanındaki deri farklı. Yani siğillerinize elinizle dokunduğunuzda o virüsü elinizde taşıyorsunuz ama o size etki edemiyor aynı virüsün bir masaya temas ettiğini düşünün. Yıkadıktan sonra elinizden de gider
    5)Ben de dondurma işlemi yaptırdım şu an pek belli etmiyor. Tenden tene değişse de zamanla vücut orayı onarıyor ve kalırsa da daha az leke kalıyor diye biliyorum
    6)Kendine iyi baktıkça tabi ki atarsın hatta bakmayanlar bile belli süre sonra atıyor.
    7)Hpv ile hiçbir ilişkisi yok

Durum
    Almeda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: hpv 18 ile aranızda yeniyim, selamlar

Morlukların hpv ile ilgisi olduğunu sanmıyorum bnien hpv 11 ve 16ydım 18den daha riskli. Ve bunu yaklaşık bir senede attım geçen gün yaptığım hpv test sonucum negatif. Sende mutlaka atacaksın başka çaresi yok 😊 ben bu süreçte genital temizliğimi makinayla yaptım bende beyaz tenliyim ve izlerin kalmasını istemediğim için lazerle yaktırdım 3 seans gittim ve şuan hiç iz yok.
    Ben operasyonsuz atlattım smear ascus gelmişti kolposkopi oldum sende Kolposkopi sonucunu doktorunla paylaş 16 ve 18 yüksek riskli biliyosun. İhmal etme bence

Bu Konu için Etiketler