Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doktor tavsiyesi

Durum
    sevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Doktor tavsiyesi

Merhabalar arkadaslar,

Ayri ayri kucuk cevaplar gorsem de tam olarak kafamda oturmadigi icin yeni bir baslik acmak istedim. Yaklasik olarak 10aydir sigillerim var. Gittigim 3doktor vajinanin giris kisminda sigillerim oldugunu soylemisti, aldara krem verdiler yakmak istemediler (kizlik zarim oldugu icin) baska doktorlara gittim onlar direkt yok dediler (bana gore yakmak istemedikleri icin) ki anliyorum da oldugunu. aldara krem vajinanin icini tahris etti kullanmiyorum. doktor doktor gezmekten yoruldum... benim sigillerim vajinanin girisine dogru, disinda yok. Acikcasi ben tekrarlaycagini da zannetmiyorum cunku bu sure zarfinda hic yayilmadilar sadece boyutlari birazcik buyudu.

Simdi sorularim,

Onumuzdeki hafta istanbula gidecegim. Suanda izmirde yasiyorum. Izmirde yada istanbulda bana gercekten artik beni ugrastirmadan(bakiresin vs yakamayiz demeden) tedavi edebilecek bir doktor onermenizi rica ediyorum( Ucretini de yazarsaniz mutlu olurum) ozellikle kizlik zari olup da kizlik zarina yakin sigilleri tedavi ettiren arkadaslar varsa cevaplarsa mutlu olurum(kizlik zarini onemsedigim icin degil, tedavinin geri cevrilmesini istemiyorum)

Ikinci olarak, hangi yontemi tercih ettiginizi paylasirsaniz sevinirim, iz kalmamasini ve bunu hatirlamamayi tercih ederim.

Son olarak da lokal anesteziyi mi yoksa genel anesteziyi mi tercih ettiniz, hangisini onerirsiniz?

Durum
    unkown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Doktor tavsiyesi

Sevimli Merhaba,

İlk tavsiyeni aynı durumu yaşamış kişiler tavsiye ederse daha doğru olacaktır. Ben ikinci sorunla ilgili fikrimi söylemek istiyorum. Ben doktorum koteri önerdi 2 defa kadar koter oldum. Sonrasında iz kalmaması için fito krem vermişti onu bi 10 gün kadar kullanıyordum geceleri yatmadan önce. Kendimi muayene ederken bakıyorum iz kalmamış ben göremiyorum ya da. Ama emin ol iz kalmış olsa bile o kadar umursamam ki Genel ya da lokal anestezi gibi bir soru sormadı bana doktorum bu hastaya bırakılan bir şey mi bilmiyorum. Bana lokal anestezi uyguladı. (siğillerin üstüne iğne yaptı) bu kısım canımı yaktı ama koterde hiçbir şey hissetmedim. Sonrasında da ağrım ya da sızım hiç olmadı.

Durum
    sevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tesekkur ederim unkown. Doktorun guzel yapmis demekki 🙂 senin sigillerinde ic tarafta miydi?

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı sevimli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar,

Ayri ayri kucuk cevaplar gorsem de tam olarak kafamda oturmadigi icin yeni bir baslik acmak istedim. Yaklasik olarak 10aydir sigillerim var. Gittigim 3doktor vajinanin giris kisminda sigillerim oldugunu soylemisti, aldara krem verdiler yakmak istemediler (kizlik zarim oldugu icin) baska doktorlara gittim onlar direkt yok dediler (bana gore yakmak istemedikleri icin) ki anliyorum da oldugunu. aldara krem vajinanin icini tahris etti kullanmiyorum. doktor doktor gezmekten yoruldum... benim sigillerim vajinanin girisine dogru, disinda yok. Acikcasi ben tekrarlaycagini da zannetmiyorum cunku bu sure zarfinda hic yayilmadilar sadece boyutlari birazcik buyudu.

Simdi sorularim,

Onumuzdeki hafta istanbula gidecegim. Suanda izmirde yasiyorum. Izmirde yada istanbulda bana gercekten artik beni ugrastirmadan(bakiresin vs yakamayiz demeden) tedavi edebilecek bir doktor onermenizi rica ediyorum( Ucretini de yazarsaniz mutlu olurum) ozellikle kizlik zari olup da kizlik zarina yakin sigilleri tedavi ettiren arkadaslar varsa cevaplarsa mutlu olurum(kizlik zarini onemsedigim icin degil, tedavinin geri cevrilmesini istemiyorum)

Ikinci olarak, hangi yontemi tercih ettiginizi paylasirsaniz sevinirim, iz kalmamasini ve bunu hatirlamamayi tercih ederim.

Son olarak da lokal anesteziyi mi yoksa genel anesteziyi mi tercih ettiniz, hangisini onerirsiniz?
    İz kalmasını ıstemıyorsanız eger radyofrekans yöntemi var o iz bırakmıyor önerırım o yöntemi daha çok genel cerrahlar kullanıyor idea klinik bu konuda ıyı izmirde subesı varmı bılmıyorum bence bi onu arastırın koter iz bırakıyor bende koter izleri bellı oluyor

Durum
    unkown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yok hayır dışardaydı benim giriş kısmına yakın bölgelerde.

Durum
    Beliz0660 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

15 gün sonrası randevulari saat 16 da açılıyor. Tam 16 da ya da 15 58 de fln ara mhrs yi

Durum
    Almeda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İz kalmasın istiyorsan kesinlikle lazeri tavsiye ediyorum ben 3 defa lazerle yaktırdım hiç iz kalmadı üstelik diğer yöntemlere göre daha acısız

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben %70 kriyoterapi %30 koter yaptırdım 10 kere siğillere mudahale ettirdiysem yüzdesi bu şekilde

Koter daha etkili, ama iz bırakıyor ve lokal anestezi ya da genel anestezi gerekiyor.
    Kriyo da etkili ama koter kadar değil, işlem basit, anesteziye gerek yok, pek acıtmıyor. Kriyo izlerimin neredeyse hiçbiri kalmadı sayılır siğiller de küçük olduğu için ama koter izleri kaldı maalesef.