Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv kronikleşir mi, başımdan geçenler

Durum
    aeden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv kronikleşir mi, başımdan geçenler

Merhaba, öncelikle bunun hpvden nasıl kurtuldum yazısı olmasını çok isterdim. Özetle başımdan geçenleri anlatmam gerekirse 22 yaşındayım ve geçen sene mart ayında (2019) hpv olduğumu öğrendim. Mayıs 2018 de ise kaptığımı düşünüyorum. Tiplemede tip 6-16, smearde ascus geldi. Nisanda ahccye başladım. Onun dışında her gün propolis içtim (beeo marka) ve yeşil çay içtim. İçte ve dışta olmak üzere iki tane siğilim vardı ancak ben yaktırana kadar kendiliğinden kayboldular, bunu ahccye bağlıyorum. Bir daha da siğilim çıkmadı. Eylül 2019da kolposkopi sonucum cin 1 çıktı. 3 ay deflagyn kullandım. Bu sırada ahcc kullanmaya devam ettim. Toplam 11 ay ahcc kullandım (garanti olsun istedim) ve bu nisanda hpv tipleme testi yaptıracakken virus çıktığı için kaldı. Nisandan geçen haftaya kadar da bir şey yapmadan bekledim, immuneks kullandım sadece. Geçen hafta dna testi yaptırdım ve çok üzüldüm. Tip 6 gitmiş, tip 16 hala duruyor. Kolposkopide ise yine cin 1 çıktı, neyseki ilerlememiş fakat gerilememiş de. Bu süre zarfında ne kadar denesem de sigarayı bırakamadım, günde 10-15 tane içtim hep. Ve hpvyi kaptığım kişi ile forumdaki delik boxer+prezervatif yöntemi ile birlilte olmaya devam ettik. Korunmasız ilişkim veya başka herhangi biriyle ilişkim olmadı. Yine de atlatamamış olmamı bu iki etkene bağlıyorum. Eylülde kendime gelip her şeye en baştan başlayacağım bu sefer sigarasız ve ilişkisiz. Korktuğum şu, hpv vücuduma gireli 2 yılı geçti. Atılması zorlaşmamıştır veya kronikleşme gibi bir durum olmamıştır değil mi? Ahccyi bu kadar uzun süre kullanan başka kimseyi okumamıştım ve genelde çok daha kısa sürelerde atlatanları okuduğum için bir hayli moralim bozuldu. Ancak ahcc kullanmadan önce çok hastalanırdım, o konuda kesinlikle etkisini gördüm. Yani kimsenin bu konuda umudunu kırmak istemem, sadece benim bağışıklığım öncesinde çok düşüktü ve sağlıklı yaşam için daha fazla şey yapmam gerekiyormuş diye düşünüyorum. Biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın, başka önerileriniz varsa da çok mutlu olurum. Herkese iyi günler

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv kronikleşir mi, başımdan geçenler

Sigara içmeniz hpv nin devam etmesinde en büyük olumsuzluk. Doktorların hpv teşhisi koyduğu an sorduğu ilk soru sigara içiyor musunuz? Oluyor. Sigaranın verdiği zarar çok büyük. Dilerim azaltirsiniz. Ve en kısa sürede negatif haberi alırsınız

Durum
    Yeni Üye

Evet haklısınız, bu sefer kesin bırakacağım. Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı aeden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, öncelikle bunun hpvden nasıl kurtuldum yazısı olmasını çok isterdim. Özetle başımdan geçenleri anlatmam gerekirse 22 yaşındayım ve geçen sene mart ayında (2019) hpv olduğumu öğrendim. Mayıs 2018 de ise kaptığımı düşünüyorum. Tiplemede tip 6-16, smearde ascus geldi. Nisanda ahccye başladım. Onun dışında her gün propolis içtim (beeo marka) ve yeşil çay içtim. İçte ve dışta olmak üzere iki tane siğilim vardı ancak ben yaktırana kadar kendiliğinden kayboldular, bunu ahccye bağlıyorum. Bir daha da siğilim çıkmadı. Eylül 2019da kolposkopi sonucum cin 1 çıktı. 3 ay deflagyn kullandım. Bu sırada ahcc kullanmaya devam ettim. Toplam 11 ay ahcc kullandım (garanti olsun istedim) ve bu nisanda hpv tipleme testi yaptıracakken virus çıktığı için kaldı. Nisandan geçen haftaya kadar da bir şey yapmadan bekledim, immuneks kullandım sadece. Geçen hafta dna testi yaptırdım ve çok üzüldüm. Tip 6 gitmiş, tip 16 hala duruyor. Kolposkopide ise yine cin 1 çıktı, neyseki ilerlememiş fakat gerilememiş de. Bu süre zarfında ne kadar denesem de sigarayı bırakamadım, günde 10-15 tane içtim hep. Ve hpvyi kaptığım kişi ile forumdaki delik boxer+prezervatif yöntemi ile birlilte olmaya devam ettik. Korunmasız ilişkim veya başka herhangi biriyle ilişkim olmadı. Yine de atlatamamış olmamı bu iki etkene bağlıyorum. Eylülde kendime gelip her şeye en baştan başlayacağım bu sefer sigarasız ve ilişkisiz. Korktuğum şu, hpv vücuduma gireli 2 yılı geçti. Atılması zorlaşmamıştır veya kronikleşme gibi bir durum olmamıştır değil mi? Ahccyi bu kadar uzun süre kullanan başka kimseyi okumamıştım ve genelde çok daha kısa sürelerde atlatanları okuduğum için bir hayli moralim bozuldu. Ancak ahcc kullanmadan önce çok hastalanırdım, o konuda kesinlikle etkisini gördüm. Yani kimsenin bu konuda umudunu kırmak istemem, sadece benim bağışıklığım öncesinde çok düşüktü ve sağlıklı yaşam için daha fazla şey yapmam gerekiyormuş diye düşünüyorum. Biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın, başka önerileriniz varsa da çok mutlu olurum. Herkese iyi günler
    Merhabalar geçmiş olsun. İnsanların %90-95 i 2 sene içerisinde atıyorsa %95-98 i de 3-4 sene içerisinde atıyor. Yani kronikleşme oldu demek yanlış olur sadece zor bir tipi atlatma sürecindesiniz ve kronikleşmiş diyebilmek için 1-2 sene daha beklemek lazım hala geçmemişse o zaman bunları düşünmek gerek

Durum
    Yeni Üye

Anladim, cok tesekkur ediyorum

Durum
    Beliz0660 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bende yıllardır atamayanlardanim umudum azalıyor gitgide...

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Beliz0660 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaç yıl oldu

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Beliz0660 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sizin kaç yıl oldu hangi tip var atmak için yaptığınız özel bir çaba var mı ve simir testi veriniz hep normal miydi

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Geçmiş olsun ascus ve cin 1 ne demek acaba

Durum
    Almeda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ascus rahim ağzında ne olduğu belli olmayan hücre bozulmasıdır yani onun seyri kötü de olabilir sadece antibiyotikle tedavi edilebilecek basit bir enfeksiyonda olabilir. Cin 1 rahim ağzı bozulmasının ilk evresidir yaşa bağlı olarak çoğunlukla kendi kendine geçer tabi sağlıklı beslenme sigara ve alkolsüz hayat cin1in gerilemesinde büyük rol oynar