Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pinpon etkisi mi yoksa bağışıklık sağlanıyor mu

Durum
    17temmuz2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Pinpon etkisi mi yoksa bağışıklık sağlanıyor mu

Arkadaşlar forumda bu konu birçok kez açılmış ama net bir sonuca bağlanmamış ayrıca bazı konuların üzerinden uzun zaman geçmiş. O nedenle yeni araştırmalar ışığında bu net bir sonuca bağlandı mı? Eşimizle birbirimize bulaştırmaya devam mı ediyoruz yoksa o türe bağışıklık mi kazanıyoruz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Pinpon etkisi mi yoksa bağışıklık sağlanıyor mu

net bir sonuca bağlandı bu konu? hatta blogumda dr. nevra topalismailogluyla yaptıgım roportajda var okuyabilirsiniz. evet pinpon etkisi doğru cinselliğe devam ederseniz bulaştırmaya devam edersiniz.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    net bir sonuca bağlandı bu konu? hatta blogumda dr. nevra topalismailogluyla yaptıgım roportajda var okuyabilirsiniz. evet pinpon etkisi doğru cinselliğe devam ederseniz bulaştırmaya devam edersiniz.
    Merhabalar Arya. Onun da üzerinden zaman geçmiş daha güncel bir çalışma var mı diye sormuştum. Ayrıca forumda bazıları aynı tip bulaşmaz bağışıklık kazanıyoruz diyenler olmuş Ahcc çalışmasını yürüten kişiyi kaynak göstererek

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Galiba pek düzgün okuyamıyosunuz. Nerdeyse 7 tane arka arkaya başlık açmışsınız hepsi daha önce forumda sorulan güzelce cevaplanan konular, bu sorduğunuz gibi. Korku ve heyecanınıza veriyorum.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı darkFTH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galiba pek düzgün okuyamıyosunuz. Nerdeyse 7 tane arka arkaya başlık açmışsınız hepsi daha önce forumda sorulan güzelce cevaplanan konular, bu sorduğunuz gibi. Korku ve heyecanınıza veriyorum.
    Tüh sen korku ve heyecanima vermesen napardım Birçok konu geçen senelerden kalmış durumda. Ben şu an aktif olan üyelerle konuşmak, yeni bilgiler varsa bunları almak, tartışmak istiyorum. Birkaç konuda dediğiniz gibi boş soru sormuşsam da affola

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı darkFTH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse forumdaki soru ve cevapları okumayıp sadece soru sordukları insanlar da ben de sıkıldım bu arada Dark, beni bilirsin eskiden her konuya direkt cevap yazardım artık bazen yazmadığım bile oluyor. Bu kadar armut piş ağzıma düş olmaz....

Durum
    Malik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı 17temmuz2020 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar forumda bu konu birçok kez açılmış ama net bir sonuca bağlanmamış ayrıca bazı konuların üzerinden uzun zaman geçmiş. O nedenle yeni araştırmalar ışığında bu net bir sonuca bağlandı mı? Eşimizle birbirimize bulaştırmaya devam mı ediyoruz yoksa o türe bağışıklık mi kazanıyoruz?
    Bunun net bir cevabı yok. Çünkü halen latent kalan virüsün varlığını saptıyacak bir tahlil yok. Eşinizle büyük ihtimalle aynı tipi taşıyorsunudur. Aynı türü tekrar tekrar kapamazsınız. Siğil varlığında Yaşanan sürtünmeden Dolayı siğiller artabilir. Ama korunarak yaşadığınız ilişki zamanında içinizden biri negatif olduysa ona tekrar bulaştırabilirsiniz. Hpv de antikor çok oluşmuyor. O yüzden aşı yapmanız daha mantıklı olur.