Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İdrar yolunda(üretra) hpv

Durum
    burak97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

İdrar yolunda(üretra) hpv

Merhaba 3 yıl önce genital bölgemde bir virüsten kaynaklanacağını bile düşünmediğim zamanlarda
    bilinçsizce jiletle traş ettiğim küçük küçük genital siğil lezyonlarımın kanaması sonucu idrar deliğinden içeriye temas ettiğini düşündüğüm idrar yoluna nüfuz etmiş siğillerim var. Sayıları benim gördüğüm kadarıyla 5-6. İdrar yaparken zorluk çekiyor gibiyim. İdrarımı rahat atamıyorum. Pandemi sonrası bunları yaktırmayı düşünüyorum. Fakat bir yandan da korkuyorum. Bunların mesaneye ilerleme durumu olabilir mi?
    Forumda daha önce bu işlemi yaptıran var mı?
    Tavsiye edeceği hastahane klinik ya da doktor var mı?

Öte yandan genital bölgemde de 2 adet büyük çapta 3 adet küçük çapta olmak üzere 5 siğil duruyor. Bunları da yaktıracağım.(Daha önce genital bölgemde olanları iki kere koter ile yaktırmıştım.) Fakat doktorumun ihmali söz konusu herhangi bir ilaç kullanmama(ahcc) gibi gerek olmadığını ve bu siğillerin zamanla bir daha tekrar etmeyeceğini söylemesi üzerine rahat hareket eder olmuştum.

Tamamını yaktırdıktan sonra bu illet virüsü iyi bir beslenme ve ilaç kullanımıyla atlatabilir miyim?
    Sigara ve alkol kullanımım yok yaşım 22

Durum
    Sister09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: İdrar yolunda(üretra) hpv

Alıntı burak97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 3 yıl önce genital bölgemde bir virüsten kaynaklanacağını bile düşünmediğim zamanlarda
    bilinçsizce jiletle traş ettiğim küçük küçük genital siğil lezyonlarımın kanaması sonucu idrar deliğinden içeriye temas ettiğini düşündüğüm idrar yoluna nüfuz etmiş siğillerim var. Sayıları benim gördüğüm kadarıyla 5-6. İdrar yaparken zorluk çekiyor gibiyim. İdrarımı rahat atamıyorum. Pandemi sonrası bunları yaktırmayı düşünüyorum. Fakat bir yandan da korkuyorum. Bunların mesaneye ilerleme durumu olabilir mi?

Öte yandan genital bölgemde de 2 adet büyük çapta 3 adet küçük çapta olmak üzere 5 siğil duruyor. Bunları da yaktıracağım.(Daha önce genital bölgemde olanları iki kere koter ile yaktırmıştım.) Fakat doktorumun ihmali söz konusu herhangi bir ilaç kullanmama(ahcc) gibi gerek olmadığını ve bu siğillerin zamanla bir daha tekrar etmeyeceğini söylemesi üzerine rahat hareket eder olmuştum.

Tamamını yaktırdıktan sonra bu illet virüsü iyi bir beslenme ve ilaç kullanımıyla atlatabilir miyim?
    Öncelikle idrar yoluna doğru ilerler mi bilmiyorum ama kesinlikle doktora gidip yaktırman gerek yeniden yaktirdiktan sonra bağışıklık sistemini güçlendiricek şeyler kullanmalısın çünkü bir tek bağışıklığımız atıyor siğilleri propolis yeşilçay kefir başlıca herkesin önerdiği şeyler ahcc bütçen yeterse direkt başla tecrübeli insanlar öneriyor ben de doktora pazartesi gideceğim yakar umarım ilk kadın doğum doktoruna gittim cildiyeye gitmemi söyledi Zeynep Kamil hastanesi ya da Kartal'a gitmemi söyledi orda yakıyorlarmış diye siğiller yakıldıktan sonra aldara alacağım krem onun dışında her gün üç dört bardak yeşil çay içiyorum sabah akşam süt haftada en az bir litre kefir içiyorum propolis iciyorum akşamları yarım çay bardağı suya yirmi beş damla beoo markasının alkol bazlı olanı turuncu yazılı bir paket etanolde çözünmüştür yazıyo son zamanlarda apitera zen diye bişey varmış propolis zencefil karabiber falan içeriyor belki bı yararı olur diye ondan da aldım pazartesi tecrübelerimi direkt bu siteye yazacağım çünkü burdan aldım ben umudu çok çökmüştü psikolojim umarım sen de doktora gitmişsindir siğillerin geçmiştir

Durum
    Vancouver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı burak97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhabalar, Kasım ayında idrar yolunda siğil bulunmasından ötürü aynı şikayet ile hastaneye gittim ve sistoskopi ile mesaneye kadar bakılarak tüm siğiller temizlendi. Tavsiyem bir üniversite hastanesine gitmeniz bu konuda biraz daha araştırmaya istekli oluyorlar. Eğer mesane içerisinde siğil varsa ileride belki problem yaratabilir. İlk gittiğim devlet hastanesi bana yaktır geçsin gibi bir cevap vermişti.

Durum
    ulvi2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Vancouver kardes nasil oldu durumun