Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV hiç geçmiycek mi

Durum
    hpvliyiz3 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Angry HPV hiç geçmiycek mi

2016 yýlýnda peniste 2 tane sigil çýktýtest yaptýrdým, tip 6 pozitif çýktý. Siðilleri hemen yaktýrdým ve 5-6 ay AHCC kullandým. 1 yýl sonra küçük 1 siðil daha çýktý onu da yaktýrdým. Bu arada 5 yýldýr hiç iliþki yaþamadým. 2021 mart baþýnda nasýl olsa artýk geçmiþtir. diye doktora gittim. Bu sefer 16 pozitif çýktý.

Bu genotipleme güvenilir mi? 6 olan tip 16ya evrilirmi? 5 yýlda geçmediyse herhalde hiç geçmez.
    Bi de gardasil aþýsý vursam 16 için etki edermi? arkadaþlar nolur doðru bilgi verin. allah herkeze yardým etsin

Durum
    hpvliyiz3 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV hiç geçmiycek mi

Hangi doktora gitmeli

Durum
    engineerb - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

selam, genelde herkes geçtiðini söylüyor bu bahsettiðiniz sürelerde. hayatýnýza dikkat ettiniz mi bu dönemde, baþka bir rahatsýzlýðýnýz var mý ?
    altta yatan virüs vardir, þu vardýr bu vardýr girmek istemiyorum ama siðil geçirmedende taþýma ihtimaliniz var. yada bu sürece 6 ay-1yýlda bir test yaptýrdýnýz mý ?

doktor olarak istanbulda bir sürü doktor mevcut. hakan & nevra topalismailoðlu var, süleyman engin akhan var. eminim daha bir çok bilen vardýr forumda.

bildiðim kadarýyla tip 50-60 arasýnda olanlar zamanla tip deðiþtirmeye meyilliler.

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Alýntý engineerb Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    selam, genelde herkes geçtiðini söylüyor bu bahsettiðiniz sürelerde. hayatýnýza dikkat ettiniz mi bu dönemde, baþka bir rahatsýzlýðýnýz var mý ?
    altta yatan virüs vardir, þu vardýr bu vardýr girmek istemiyorum ama siðil geçirmedende taþýma ihtimaliniz var. yada bu sürece 6 ay-1yýlda bir test yaptýrdýnýz mý ?

doktor olarak istanbulda bir sürü doktor mevcut. hakan & nevra topalismailoðlu var, süleyman engin akhan var. eminim daha bir çok bilen vardýr forumda.

bildiðim kadarýyla tip 50-60 arasýnda olanlar zamanla tip deðiþtirmeye meyilliler.
    Aynen enginerb, bana da tuhaf geldi. 5 yýl hiç iliþki yaþamýyor ve nasýl hpv kalmaya devam eder ki? Yani ahcc kullansa da kullanmasa da 5 yýl boyunca 2-3 tane konuya dikkat ederse ve güzel beslenirse zaten hpv'nin vücudundan atýlmasý gerekiyordu. Epilasyon konusunu merak ediyorum ben. Jilet kullanmaya devam ediyorsa sigil de tekrarlayabilir ?