Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhaba 1 aydır hpv olduğumun farkındayım.

Durum
    KARAMEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba 1 aydır hpv olduğumun farkındayım.

Makatta et şeklinde 2 çıkıntı ve vajina girişinde pütür pütür sigiller fark ettim,genel cerrahiye göründüm öncelikle aldara kullanalım dedi sonrasında jinekologa gidip smear ve hpv dna testi yaptırdım sonuçlar için son 2 haftam var.An itibariyle siğillerde artış olmadı aldaranin etkisiyle genital bölgem tahriş oldu uykumu bölecek şekilde kasinti ve yanmayla uyanıyorum.Sabirli olmaya çalışıyorum sayfanızda önerdiğiniz ahcc yi tedavi listeme ekleyeceğim ama fikrinizi almak istediğim konu su;6 aydır beraber olduğum partnerim bundan 5 yıl önce makatta sigilden ameliyat olmuş ve tekrar etmemiş şu an sigili olmaması onun hpv negatif olup bana bulastirmadigi anlamına veya tam aksine gelebilir mi?Tesekkurler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Merhaba 1 aydır hpv olduğumun farkındayım.

Aldara genital bölgeyi tahriş ediyor maalesef özellikle haftada 3 kere kullanıp bol bol sürüyorsanız.
    Daha az sürüp haftada 2 kullanırsanız tahriş azalır. Birde su an cok tahriş varsa bence 1 hafta ara verin doktor değilim ama burda ben ve birçok kişi aldara kullandık. Fiyat/performans bakımından iyi bir ürün değil sigillerin çıkması da son bulmuyor beklentinizi düşük tutun derim.

Tekrar hpv ile enfekte olmuşsa veya 5 yıldır hpv ise bulastırabilir elbette. Ama kesinlikle hpv negatifse bulaştırmaz. Sigil olmaması hpv negatif oldugu anlamına gelmez tabii ki oldugu anlamına da gelmez ama sigil yok diye hpv yokmuşgibi dusunemeyiz hpv testi yaptırması şart ama makattan yaparlar mı bilmiyorum sigil yoksa test yapmak zorlu olabilir.

Durum
    17temmuz2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldara genital bölgeyi tahriş ediyor maalesef özellikle haftada 3 kere kullanıp bol bol sürüyorsanız.
    Daha az sürüp haftada 2 kullanırsanız tahriş azalır. Birde su an cok tahriş varsa bence 1 hafta ara verin doktor değilim ama burda ben ve birçok kişi aldara kullandık. Fiyat/performans bakımından iyi bir ürün değil sigillerin çıkması da son bulmuyor beklentinizi düşük tutun derim.

Tekrar hpv ile enfekte olmuşsa veya 5 yıldır hpv ise bulastırabilir elbette. Ama kesinlikle hpv negatifse bulaştırmaz. Sigil olmaması hpv negatif oldugu anlamına gelmez tabii ki oldugu anlamına da gelmez ama sigil yok diye hpv yokmuşgibi dusunemeyiz hpv testi yaptırması şart ama makattan yaparlar mı bilmiyorum sigil yoksa test yapmak zorlu olabilir.
    Kesinlikle Hpv negatifse bulaştırmaz demişsin ama negatif çıkmasına rağmen latent kalan virüs ile de bulaştırılamaz mı?

Durum
    Admin

latent kalan dediğiniz hpv'nin dna ya işlemesi mi?

Durum
    Tecrübeli Üye

latent kalan dediğiniz hpv'nin dna ya işlemesi mi?
    Virüsü vücuttan atamayanlarda virüs latent olarak kalabiliyor deniliyor ya ondan bahsettim onlarda dna ya mi işlemiş oluyor ? Eğer öyleyse bulasicilik devam ediyor mu aktif olarak herhangi bir değişiklik görülmese bile

Durum
    Admin

dna'ya işlemesi sanırım bunu kastediyorsunuz. Burda 10 senedir virüsü taşıyan kişi vardı ama 10 senedir hayatına hpvli gibi yön vermiyor kimse yani sevgilisi de oluyor ilişkiye de giriyor, böyle olursa bulasıcılık etkisi devam eder. Ama %95 hpv virüsü bir gün vücuttan atılır senin de bagısıklık yukseltme çabanla birlikte.. Yani bu bahsettiğin sey %5 lik bir şey, %95'e odaklanmanı tavsiye ederim.

Durum
    Tecrübeli Üye

dna'ya işlemesi sanırım bunu kastediyorsunuz. Burda 10 senedir virüsü taşıyan kişi vardı ama 10 senedir hayatına hpvli gibi yön vermiyor kimse yani sevgilisi de oluyor ilişkiye de giriyor, böyle olursa bulasıcılık etkisi devam eder. Ama %95 hpv virüsü bir gün vücuttan atılır senin de bagısıklık yukseltme çabanla birlikte.. Yani bu bahsettiğin sey %5 lik bir şey, %95'e odaklanmanı tavsiye ederim.
    Yani virüsü bir gün vücudumuzdan attıktan sonra hiç yaşanmamış gibi olacak, bulaştırma vesayre durumu olmayacak