Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhaba 1 aydır hpv olduğumun farkındayım.

Durum
    KARAMEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba 1 aydır hpv olduğumun farkındayım.

Makatta et şeklinde 2 çıkıntı ve vajina girişinde pütür pütür sigiller fark ettim,genel cerrahiye göründüm öncelikle aldara kullanalım dedi sonrasında jinekologa gidip smear ve hpv dna testi yaptırdım sonuçlar için son 2 haftam var.An itibariyle siğillerde artış olmadı aldatmanın etkisiyle genital bölgem tahriş oldu uykumu bölecek şekilde kasinti ve yanmayla uyanıyorum.Sabirli olmaya çalışıyorum sayfanızda önerdiğiniz ahcc yi tedavi listeme ekleyeceğim ama fikrinizi almak istediğim konu su;6 aydır beraber olduğum partnerim bundan 5 yıl önce makatta sigilden ameliyat olmuş ve tekrar etmemiş şu an sigili olmaması onun hpv negatif olup bana bulastirmadigi anlamına veya tam aksine gelebilir mi?Tesekkurler

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Merhaba 1 aydır hpv olduğumun farkındayım.

Bu aslinda senin baska biriyle bisey yasayip yasamadiginla alakali son 1 yildir ondan baskasi yoksa hayatinda ondan bulastigi ihtimalleri yukselir. Bide 5 yil once tedavisinj olup negatif olmus olabilir ama bu 5 yil icinde kimseyle mi bisey yasamadi yani baskasindan kapmistir yeniden. İlla 5 sene onceki olacak diye birsey yok..
    Bu arada aldara kullanmani tavsiye etmem jinekologa git yaktir sonra iyilesince o bolgeye aldara surersin cikmasini engellemek adina belki ama sigilleri aldara ile dusurmek cooook zor