Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv56

Durum
    Baþak38 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv56

Merhaba hpv ile yeni tanýþmýþ biriyim aslýnda 14 ay önce maalesef ki ilk birlikteliðimde bu hastalýðý kapmýþým 4-5 ay sonra genitalde bir tane siðille farkettim araþtýrmasý etmesi 2020 þubatý buldu tahmin edeceðiniz gibi çok endiþeli bir süreçteyim ahcc ve bir tane genital için deflagyn jel verdi doktorum ama soru iþaretlerim devam ediypr 6 ay sonra virüs negatif olursa bir daha pozitif olmuyor mu , birde cinsellikte siðil yoksa tehlike daha azmý demek yda partnerime bulaþma riski nedir bulaþtýysa onun ne yapmasý gerek bilgisi olan varsa yardým rica ediyorum.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv56

Vallahi ben 15 aydir siðilsizim ama hala her gun rutin bakmaya devam ediyorum artik boyun fitiði olunca bakmayi birakirim insalhh

Durum
    nslhan_b - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Aslýnda araþtýrdýðýma ve okuduklarýma göre genitalde siðil olursa çok tehlikeli bir tip olmuyormuþ. Eðer siðil yoksa ve buna raðmen pozitif çýkarsa o tipler daha tehlikeli oluyormuþ. Benimkide o þekilde oldu siðilim yok ama hpv pozitifim. Erkek arkadaþýnýz da güvenilir bir hastanede ürolojiye muayene olursa hpv testini yaptýrabilir. Erkeklere nazaran kadýnlar daha çok risk altýndaymýþ kansere çevirme açýsýndan. Benimde erkek arkadaþýmdan bulaþtý tabi ama 1 bucuk yýldýr görüþmüyoruz çok düþündüm acaba mesaj mý atsam uyarsam mý falan diye ama sonra saçma sapan suçlamalarýna maruz kalýp psikolojimi etkilemesin diye önce kendimi kurtarmaya odaklandým. Bende geçen hafta öðrendim hpv pozitif olduðumu benim tip 53 çýktý. Olasý yüksek riskli kategorisindeymiþ bu tip. Sende erkek arkadaþýna yapmasý gerekenleri, doktora gitmesini vs söyle ama en önce kendine odaklan lütfen en önce kendini iyileþtir. Sonrasýný sonra düþünürsün. Çok geçmiþ olsun hepimize. Umarým geçer gider bu hastalýk da hepimiz feraha çýkmýþ oluruz 🙏🏻

Durum
    nslhan_b - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bu arada 6 ay sonra negatif olursam tekrar pozitif olmuyor mu diye sormuþsun. Eðer sen tedavini düzenli olursan, ahcc kapsülü düzenli kullanýrsan, düzenli beslenip baðýþýklýðýný saðlam hale getirirsen atlatabilirsin ama erkek arkadaþýn hiçbir tedavi olmazsa (ki ondan kaptým diyorsun) ve o tedavi olmadan siz tekrar birlikte olursanýz bence tekrar bulaþýr. Bu þekilde pozitif olursun. Bence uzun bir süre cinselliðe ara verin tedavinize odaklanýn he baktýnýz ikinizde negatif oldunuz. O zaman doktorunuza danýþýp daha saðlýklý bir birliktelik yaþayabilirsiniz. Benim naçizane fikrim budur size.

Durum
    Tip 6 Bayý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

6 ay arayla 2 kez yapýlan test sonucunda negatif alýnýyorsa enfeksiyon atýlmýstýr deniliyor.

Durum
    asliasli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

hpv 56 da siðili ilk kez duydum, siðilsiz bir tip diye biliyorum çünkü 56 ya sahip tanýdýðýmda hiç siðil çýkmadý . þaþýrdým þuan

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Ben hpv tip 56 taþýyordum. Siðil çýkýyordu, benim hikayemi zaten çoðunuz biliyor.

Durum
    sel-mira - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

bende tip 56 yým kesinlikle hiç siðil çýkmadý.Bence ve benim doktorumun dediðie göre 6 veya 11 de taþýyabilir.

Durum
    rhcp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tedaviden kastiniz ne tam olarak? Ahcc mi?

Durum
    hpvvv - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Benimde 56 var bende de siðil yaptý evet ahcc kullan