Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv pozitif miyim?

Durum
    moralibozukordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

hpv pozitif miyim?

merhaba herkese. çok moralim bozuk öncelikle bunu belirtmek istiyorum. genital bölgemde labia majörlerde siğiller çıktı beyaz renkli. kaç tane olduklarını bilmiyorum tahminimce 10 tane varlar. en son cinsel ilişkiye mart ayında girdim. siğilleri geçtiğimiz 3-4 gün önce fark ettim. istanbulda yaşıyorum normalde ancak ailem memlekette kalıyor bu yüzden onların yanına geldim bir 10 gün burada kalacağım. istanbul’a gittiğimde direkt doktora gideceğim ama yakma işlemi yapacak diye ödüm kopuyor. bana yardımcı olabilecek daha doğrusu biraz içimi rahatlatabilecek birileri var mıdır aranızda😢

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: hpv pozitif miyim?

merak etmeyin lokal anestezi uygulanır koteriazyon yani yakma işlemi için.
    kriyoterapi de var o cok az acıtıyor hatta acıtmıyor bile onda lokal anestezi de yok. Ancak sadece yaktırınca gececek bir sey değil hpv cunku tekrar cıkma olasılıgı %90 ve duzenli tedavi şart. Bağışıklığınızı hep yüksek tutmaya calısın hpv yüksek bagısıklıkla vücuttan gider ve kendinize 1 yıl verin bu surec icin. ilişkiye girmekten kaçınmanız gerekiyor en temel kurallardan biri de bu ve jilet sakın yapmayın

Durum
    Tecrübeli Üye

mesajınız için teşekkür ederim. jilet yerine ne kullanabilirim peki?

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı moralibozukordek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesajınız için teşekkür ederim. jilet yerine ne kullanabilirim peki?
    Tuy kisaltma makinesi kesinlikle. Deriye asla zarar vermez tuyleri kokunden almadigi icin mesela bazilari tuy dokucu de kullanabiliyor alternatif olarak ama benm tenim cok hassas tuy dokucu tahris ediyor o yuzden hpvnin yayilmasina sebep oluyor tahris olan yerlere. O yuzden ben tuy kisaltma makinesi derim kendi acimdan

Durum
    Tecrübeli Üye

teşekkür ederim onu deneyeceğim ben de jilet ya da ağdanın arttıracağını düşünüyorum. bir de arkadaşlar sizce rahim kanseri ihtimalim yüksek mi? yani ben henüz doktora gidemedim yukarıda da belirttiğim gibi ama çok korkuyorum kansere çevirmişse diye😢 siğillerim beyaz renkli ve küçükler acaba başında mıyım daha? bu konuda bilgisi olan var mı?

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı moralibozukordek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim onu deneyeceğim ben de jilet ya da ağdanın arttıracağını düşünüyorum. bir de arkadaşlar sizce rahim kanseri ihtimalim yüksek mi? yani ben henüz doktora gidemedim yukarıda da belirttiğim gibi ama çok korkuyorum kansere çevirmişse diye😢 siğillerim beyaz renkli ve küçükler acaba başında mıyım daha? bu konuda bilgisi olan var mı?
    Kansere cevirmesi icin 10 15 yil hic mudehale etmeden yasaman gerekiyor hpv ile bildigim kadariyla. Yani ihtimal yok denecek kadar az suan sizin icin dusunmeyin bile

Bu Konu için Etiketler