Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çörek Otu

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Cevap: Çörek Otu

çörek otunu çiğnemeden yutmayın. çiğneyip yumuşattıktan ve o acılığı tattıktan sonra yutmak gerek.bütün iş o acı tatta..
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    dila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Beslenme başlığı altında yazmıştım. Ben de çörek otu kullanıyorum. Ama her gün bir çay kaşığı kadar. Yaptığım araştırmalara göre günde bir çay kaşığından fazlası önerilmiyor ve drmedusa'nın da belirttiği gibi çiğneyerek yiyorum. O acı tada alışıyorsunuz hatta ben artık keyifle çiğniyorum aktarlarda hazır çekilmiş olarak satılıyor ancak sanırım evde kendiniz döverek yaparsanız daha iyi olabilir gibi düşündüm. Artık neredeyse evde laboratuvar kuracağım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı dila Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beslenme başlığı altında yazmıştım. Ben de çörek otu kullanıyorum. Ama her gün bir çay kaşığı kadar. Yaptığım araştırmalara göre günde bir çay kaşığından fazlası önerilmiyor ve drmedusa'nın da belirttiği gibi çiğneyerek yiyorum. O acı tada alışıyorsunuz hatta ben artık keyifle çiğniyorum aktarlarda hazır çekilmiş olarak satılıyor ancak sanırım evde kendiniz döverek yaparsanız daha iyi olabilir gibi düşündüm. Artık neredeyse evde laboratuvar kuracağım
    hazır çekilmiş bence daha iyi, balla filan da yenır. Ben kullanmıyorum ama

Durum
    Berk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Nereden
    Ankara

Ben de çörek otu yağı kullanıyordum ama bitmek bilmeyen siğil operasyonlarım yüzünden kanamaları uzattığına ve ameliyat öncesi kesinlikle kullanmamak gerektiğine dair bir uyarı okumuştum o nedenle fazla kullanmadan bıraktım. Ne kadar doğru bilemiyorum ama özellikle bir ilaçla beraber kullanıldığında karaciğere de zararı olduğunu duydum.

Durum
    dila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tabi, aman nolcak bitki dememek lazım. Bir ilaç kullanımım olursa ya da bir operasyon geçirirsem uyarını dikkate alacağım

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Berk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de çörek otu yağı kullanıyordum ama bitmek bilmeyen siğil operasyonlarım yüzünden kanamaları uzattığına ve ameliyat öncesi kesinlikle kullanmamak gerektiğine dair bir uyarı okumuştum o nedenle fazla kullanmadan bıraktım. Ne kadar doğru bilemiyorum ama özellikle bir ilaçla beraber kullanıldığında karaciğere de zararı olduğunu duydum.
    propolisin yaraları iyileştrmek gibi bi faydasıda var bagısıklık güçlendirmek yanında bi kullan istersen ne dersin ? sadece öneri

Durum
    kupa7si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

ben çörek otunu başka bir ey için düzenli kullanmıstım eğer nasıl tükeyteceğini bilirsen sorun olmaktan çok keyif olmaya başlıyor. yapman gereken mınık mınık alıp çiğnemek yutmak hatta sakız çiğnemek ya da çekirdek nasıl bıraılmıyor ya aynen ona benzıyor farkında olmadan elin sürekli çörek otuna gıdıyor ve muthıs kendını dinamik hissettiriyor benım gıbı hassas bırı bıle böyle olduysa emınım işe yarıyrdur

Durum
    mahlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    İstanbul

Çörek otu çekilirse içerisindeki yağlar buharlaştığından özelliğini kaybediyor. Kendiniz evde el değirmeniyle öğütüp 1 tatlı kaşığı çörek otunu hızlıca suyla içebilirsiniz. Ağıza atıp çiğneyerek iyice ezdikten sonra yutulması da tavsiye edilen bir yöntem ama boğazınızı inanılmaz yakıyor. 1 kez denedim bir daha deneyeceğimi sanmam. En rahat tüketim el değirmeninde çekip hemen yutmak.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı mahlas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çörek otu çekilirse içerisindeki yağlar buharlaştığından özelliğini kaybediyor. Kendiniz evde el değirmeniyle öğütüp 1 tatlı kaşığı çörek otunu hızlıca suyla içebilirsiniz. Ağıza atıp çiğneyerek iyice ezdikten sonra yutulması da tavsiye edilen bir yöntem ama boğazınızı inanılmaz yakıyor. 1 kez denedim bir daha deneyeceğimi sanmam. En rahat tüketim el değirmeninde çekip hemen yutmak.
    Birşeylere ekleyerek yemek en mantıklı çözüm bence,yogurt, peynir vs.ben cogu yediğim seyw ekliyorum

Durum
    mahlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    İstanbul

sut ve yogurtla kullanmanizi tavsiye etmem. sindirimi zor bir yiyecektir ve dogrudan mide asidiyle bulusmasi daha iyidir. cok zorlaniyorsaniz bal ile karistirabilirsiniz
    bütün atlar kaybetmeye koşar.

Bu Konu için Etiketler