Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV tiplendirmesi yapmalý mýyým?

Durum
    17temmuz2020 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV tiplendirmesi yapmalý mýyým?

Arkadaþlar bende siðil var ve tedavimin birinci ayýndayým. Buradaki çoðu kiþinin tiplendirme yaptýðýný biliyorum ama sizce yaptýrmalý mýyým? Yaptýrýrsam tipini öðrenmek benim için bir þey deðiþtirmeyecek tam tersine tehlikeli bir tip çýkarsa kansere yakalanacak gibi hissedeceðim. Ayrýca burada okuduklarim da tiplendirme testlerinin güvenirliði hakkýnda kafamý çok karýþtýrdý çünkü birçok kiþide farklý zamanlarda farklý tiplerin ortaya çýktýðýný gördüm.

Durum
    mert2036 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV tiplendirmesi yapmalý mýyým?

Alýntý 17temmuz2020 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar bende siðil var ve tedavimin birinci ayýndayým. Buradaki çoðu kiþinin tiplendirme yaptýðýný biliyorum ama sizce yaptýrmalý mýyým? Yaptýrýrsam tipini öðrenmek benim için bir þey deðiþtirmeyecek tam tersine tehlikeli bir tip çýkarsa kansere yakalanacak gibi hissedeceðim. Ayrýca burada okuduklarim da tiplendirme testlerinin güvenirliði hakkýnda kafamý çok karýþtýrdý çünkü birçok kiþide farklý zamanlarda farklý tiplerin ortaya çýktýðýný gördüm.
    Erkekmýsýn bayanmýsýn bayan isen eger tiplendýrme yaptýr erkek isen eger siðil cýkmayana kadar bence masraf etme ona edýcegýn masrafla ahcc al 6 ay kullan ondan sonra negatif oldugunu anlayabýlmek ýcýn test yaptýr benýn fikrim bu sekýlde

Durum
    Merv.000 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sigilin olmasaydi hpv misin degil misin emin olmak adina yaptirmalisin derdim ama sigil varsa zaten hpvsin cok gerekli bisey degil hangi tip oldugunu öðrenmen nasilsa tedavisi hepsinde ayni. Dedigin gibi bide yuksek riskli tip cikarsa iyice panikleyeceksin bence gerek yok ben boyle dusunerek yaptirmamistim o teste verecegm parayla 2 ay daha fazla ahcc kullanirim demistim oyle de yaptim. Sen bilirsin yinede kisiye kalmis bu

Durum
    17temmuz2020 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Erkeðim. Siðil çýkartmamaya baþlayýnca tip bakmaya hiç gerek yok bence hocam zaten siðil cikartmaman negatif olduðun veya olmak üzere olduðun anlamýna geliyor

Durum
    mert2036 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alýntý 17temmuz2020 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Erkeðim. Siðil çýkartmamaya baþlayýnca tip bakmaya hiç gerek yok bence hocam zaten siðil cikartmaman negatif olduðun veya olmak üzere olduðun anlamýna geliyor
    Siðilinin olmamasý negatýf oldugun anlamýna gelmez testle bunu doðrulaman gerek